Hatgólos vereséget szenvedett az Arena Tordán

Nagyjából azonos képességű, ám a kispadon jóval mélyebb merítésű csapat otthonában szenvedett vereséget a Marosvásárhelyi Arena a női kézilabda A osztály 4. fordulójában. A hatgólos tordai siker azonban csak az utolsó negyedórában körvonalazódott.

Már az első percektől a helyi alakulat vezetett az Arena elleni mérkőzésen, öt perc után már három góllal (5-2). Ezt követően azonban Liana Costea csapata kiegyensúlyozta a találkozót, és egy gólra megközelítette az ellenfelét (14-13), ám a szünetig az ellenfél visszaépítette a három gólt. Újrakezdés után, főleg az utolsó negyedórában, az erőnléti különbség megmutatkozott az eredményjelzőn is, hiszen a házigazdák jóval többet cserélhettek, így folyamatosan friss játékosokkal támadhattak.

Az alábbi jegyzőkönyv adatainak pontosságáért nem tennénk tűzbe a kezünket, a szövetség honlapján közölt statisztikai adatok ugyanis hemzsegnek az ellentmondásoktól, így például a mérkőzés leírásában 39-26-ig jutottak a csapatok, noha a házigazdák csak 33 gólt szereztek. Az egyetlen biztos és hivatalos adat a végeredmény.

A női kézilabda A osztályban szünet következik, az 5. fordulót október 17-én rendezik, ekkor azonban a marosvásárhelyi csapat áll. Az Arena legközelebbi mérkőzése az október 24-ei 6. fordulóban lesz, amikor a Temesvári Universitatea látogat Marosvásárhelyre.

Női kézilabda A osztály, B. csoport, 4. forduló: Tordai Liviu Rebreanu Elméleti Líceum – Marosvásárhelyi Arena 33-27 (17-14)
Torda, Gheorghe Barițiu-sportcsarnok. Vezette: Laurențiu Tătaru (Temesvár), Andrei Văcariu (Temesvár).
Torda: Enache, Suciu, Gălățanu – Crăciun 13 gól, Damian 6, German 4, Dușa 4, Toader 1, Dănilescu 1,  Belocamenski 1,  Grigorescu 1, Kibédi 1, Dascălu, Mózes, Apostu, Török.
Arena: Szász, Both, Jitaru – Sârb 10 gól, Țifui 5, Virag 4, Moldován 4, Mureșan 2, Roșca 1, Popeanu 1, Gál, Opriș.