Három pont, vezéráldozattal

Cudar havas esőben játszották a labdarúgó 1. liga alapszakaszának 29. fordulójában a Dinamo 1948 – Sepsi OSK mérkőzést. Noha a sepsiszentgyörgyi csapat felsőházi szereplésének esélye már elszállt, fontos volt a győzelem, hiszen az alsóházban is számít majd minden pont. A sikernek azonban nagy ára volt, a csapat egyik legfontosabb játékosának számító Niczuly ujjtörést szenvedett, így egy ideig nem állhat klubja rendelkezésére.

A mérkőzés a várt módon, a Sepsi OSK mezőnyfölényével rajtolt, ám a gólhoz a vendégeket egy szarvashiba segítette hozzá: Patriche nem tudta kezelni Figueiredo passzát, Luckassen rácsapott, de amint a kapura rávezette volna, a védő elkaszálta, a büntetőt pedig Ștefănescu értékesítette (0-1). És mint lenni szokott, az OSK képtelen volt kezelni az előnyt. Átengedte a középpályát, és az improvizált védelem (az eltiltott Mitreát Dumitrescu helyettesítette) többször is hibázott. Ňinaj és Dumitrescu nem tartotta a vonalat, előbbi háromszor is beragadt a házigazdák kiugrásainál, és ebből két nagy helyzet alakult ki: a 18. percben Dimitrov habozása után Grădinaru a kapufa tövét találta el, a 35. percben pedig Niczuly sérülés árán hárította Pierret lövését, majd kétszer is blokkolni kellett a duplázási próbálkozásokat. A Dinamo mezőnyfölénye kisebb játékvezetői segédlettel az első félidő hosszabbításaiban góllá érett (a cserére kényszerülő Niczuly ápolása miatt öt perc ráadást szabtak meg): miután Torje szabadrúgása a sorfalon megpattanva a kapufát kívülről súrolta, a szöglet után a fizikai csatákat rendszeresen hibásan megítélő Viorel Flueran tizenegyest látott, amikor Dumitrescu és Morar egymást gyötörték. A büntetőt Torje a kapufára lőtte ugyan, de a labda kipattant a jobb oldalra, ahonnan Rodriguez visszaívelte, és Patriche a hosszú sarok mellől a hálóba bólintott (1-1).

Talán jó, hogy szünet előtt egyenlített a Dinamo, mert volt idő rendet teremteni a fejekben, és így a második félidőben ismét Bergodi csapata volt fölényben. Az 53. percben Dumitrescu fejjel tolt meg egy szögletből érkező labdát, és Ňinaj egészen közelről megszerezte első gólját a Sepsi OSK színeiben (1-2). Az 56. percben Ștefănescu növelhette volna az előnyt, de lövése nagyon kevéssel elsuhant az alsó sarok mellett, míg az 59. percben Damașcan kiváló labdát kapott Luckassentől, de egyedül Figueiredóval szemben a Dinamo kapusába lőtte a labdát. A 73. percben pedig Luckassen fejese elkerülte a felső hosszú sarkot. Az utolsó negyedórában a Dinamo is próbálkozott, de nagy veszélybe már nem tudta sodorni Began kapuját, csak Bani távoli, középre tartó lövését jegyezhettük a 90+2. percben. A 90+4. percben aztán Askovszki végleg lezárta a meccset: saját térfélről indulva rácsapott egy hosszú passzra, bevitte a labdát a tizenegyes pontig, onnan pedig a léc alá vágta (1-3).

Az alapszakasz utolsó mérkőzését pénteken, hazai pályán játssza a Sepsi OSK, az Universitatea 1948 Craiova ellen. A csapatból nem csak Niczuly hiányzik majd, hanem Ňinaj és Bărbuț is, akik eltiltás miatt nem léphetnek majd pályára. Utóbbi helyettesítése nem okozhat gondot, de a védelem közepén ismét improvizálni kell.

Labdarúgó 1. liga, 29. forduló: Bukaresti Dinamo 1948 – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-3 (1-1)

Bukarest, Dinamo-stadion. Vezette: Viorel Flueran (Craiova) – Adrian Popescu (Craiova), Marius Badea (Rm. Vâlcea). Tartalék: Cătălin Popa (Pitești). Ellenőr: Andrei Ioniță (Bukarest).

Gólszerzők: Patriche (45+2.), illetve Ștefănescu (11. – büntetőből), Ňinaj (53.), Askovszki (90+4.).

Sárga lap: Patriche (10.), Rodriguez (70.), Torje (79.), illetve Ňinaj (33.), Bărbuț (43.), Păun (45+1.), Dumitrescu (45+2.).

Dinamo: Figueiredo – De Moura, Ehmann, Patriche (66. Bani), Filip, Carp (46. Bordușan), Pierret, Torje (83. Crețu), Rodriguez, Grădinaru (90. Giafer), Morar (83. Buleică).

Sepsi OSK: Niczuly (39. Began) – Dimitrov, Ňinaj, Dumitrescu, Ispas, Păun, Eder, Ștefănescu (84.  Askovszki), Bărbuț, Luckassen (84. Tudorie), Damașcan (71. Aganović).

A labdarúgó 1. liga 29. fordulójának eredményei: Chindia Târgoviște – Aradi UTA 1-0, Bukaresti Dinamo 1948 – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-3, Universitatea 1948 Craiova – Bukaresti Rapid 1923 3-2.