2024. july 1., Monday

Hátrányból fordítva nyerte meg utolsó alapszakaszbeli mérkőzését a Sepsi OSK, amely azonban a három újabb pont birtokában is csak az alsóházban folytatja a bajnokságot. A felsőházi szereplés lehetősége ugyanis a korábbi gyengébb szereplések miatt már előzőleg elúszott.

A mérkőzés úgy indult, mint a Kolozsvári CFR 1907 elleni. Néhány perc sepsiszentgyörgyi mezőnyfölény után az első veszélyesebb craiovai akció gólt jelentett: a jobbhátvéd Dimitrovnak nem volt ideje a gyors ellentámadás során visszaérni, az ő helyét biztosító Tincunak pedig esélye sem volt felvenni gyorsaságban a versenyt a hosszú labdával indító Bauzával, aki a tizenhatos bal sarkából elcsavarta Began mellett (a kapufa segítségével) a hosszú sarokba (0-1). A gól nagyon megfogta a házigazdákat, akik hosszú perceken át beszorultak, és Craiova kétszer is növelhette volna előnyét. A 22. percben egy jobb oldali beadásnál Began a gólvonalon maradt, de Bauza bevetődve csak súrolta a labdát, amely elszállt a hosszú sarok mellett. A 25. percben Sidibét képtelen volt feltartóztatni Ispas, a lövést azonban Began üggyel-bajjal szögletre tolta. Aztán lassan összeszedték magukat a házigazdák, és a 39. percben egyenlítettek: Dimitrov jobb oldali beívelését követően a Negruval csatázó Ștefănescu elesett, de a földön fekve még bele tudott érni a labdába, amely Popa lába között a kapuba vánszorgott (1-1). Sőt, közvetlenül szünet előtt a vezetést is megszerezték. Ezúttal bal oldalról Ispas centerezett, Popa a labda alá nyúlt, Damașcan átfejelte rajta, és Tudorie közelről a hálóba bólintott (2-1).

A második félidőben taktikát váltott az OSK, hagyta az ellenfelet kockáztatni, és ellentámadásokra rendezkedett be, főleg Golofca és Aganović beküldése után. Míg Craiovának egyetlen lehetősége  volt (az 57. percben Compagno 17 méteres szabadrúgását Began szögletre tolta), az OSK sorra hagyta ki a nagyobbnál nagyobb helyzeteket. A 68. percben Mitreát egy kavarodás során a büntetőterületen buktatták, a játékvezető azonban nem észlelte a szabálytalanságot. A 70. percben Golofca a kihagyhatatlant is kihagyta: rácsapott egy kósza labdára, ketten voltak Tudoriéval Popa ellen, azonban passz vagy lövés helyett megpróbálta elhúzni a kapus mellett, de nagyon kisodródott, majd – odapasszolt a visszaért védőknek. Egy perccel később Aganović lövése a kapufán csattant egy mintaszerű támadás végén, majd a 73. percben ismét Golofca került jó lövőpozícióba, de a kapust célozta meg, illetve a 82. percben ugyanő ismételten naggyá tette Popát.

A Sepsi OSK, amely az alsóházban megcélozhatja az európai kuparészvételért zajló pótselejtezőn való részvétel jogát (ehhez a 7-8. helyek egyikén kell végeznie), a hét végén vélhetően a Mioveni ellen játszik, de a program csak a végső sorrend ismeretében lesz kész. Ami biztos, hogy hazai pályán kezd, és hogy a kilenc meccsből ötöt rendezhet a Sepsi Arénában.

Jó hír a csapat kapcsán, hogy Niczulynak nem törött el, csak kificamodott az ujja az előző találkozón, így hamarosan ismét csatasorba állhat.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Labdarúgó 1. liga, 30. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Universitatea 1948 Craiova 2-1 (2-1)
Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Andrei Antonie (Bukarest) – Andrei Constantinescu (Bukarest), Alexandru Vodă (Gyulafehérvár). Tartalék: Rareș Vidican (Szatmárnémeti). Ellenőr: Irina Mîrț (Bukarest).
Gólszerzők: Ștefănescu (39.), Tudorie (45+1.), illetve Bauza (8.).
Sárga lap: Păun (16.), Mitrea (25.), Damașcan (71.), Ștefănescu (82.), Began (90.), illetve Compagno (14.), Bușu (41.), Baeten (58.), Asamoah (58.).
Sepsi OSK: Began – Dimitrov, Tincu, Mitrea, Ispas, Păun, Eder, Ștefănescu (90+2. Bălașa), Askovszki (62. Golofca), Tudorie, Damașcan (62. Aganović).
Universitatea 1948 Craiova: Popa – Negru, Kovačić, Paramatti, Huyghebaert (16. Bușu), Asamoah, Baeten, Sidibe (78. Ondaan), Bauza (67. Bălan), van Durmen (78. Marquet), Compagno.

1. liga, 30. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Universitatea 1948 Craiova 2-1, Aradi UTA – CS Mioveni 2-1, Bukaresti Rapid 1923 – Academica Clinceni 1-0.
2. liga, 18. forduló: Bukaresti CSA Steaua – Jászvásári CSM Politehnica 3-1, Dunărea 2005 Călăraşi – Unirea 04 Slobozia 0-8, Temesvári Ripensia – Dacia Unirea 1919 Brăila 1-0, Dési Unirea – Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 1-0, Brassói FC – Bukaresti Metaloglobus 0-2, Gyurgyevói Astra – Konstancai Unirea 2-3, Sellemberki CSC 1599 – FK Csíkszereda 0-3, Petrolul 52 Ploieşti – Bodzavásári FC 0-0. Az élcsoport: 1. Petrolul 52 43 pont, 2. Nagyszebeni Hermannstadt 38, 3. Kolozsvári Universitatea 36.