Lejátszotta első barátságos mérkőzését 2024-ben, a beleki edzőtáborban a Sepsi OSK a német 2. Bundesligában szereplő 1. FC Magdeburg ellen. A találkozón 4x30 percet játszottak a csapatok, pontosabban az egyik garnitúra 2x30, a második pedig szintén 2x30 percet játszott, hisz az igen sűrű felkészülési időszakban, amikor nincs arra idő, hogy fokozatosan térjenek át az erőnléti edzésekről a taktikaiakra, ezt a játékidőt tartották a legalkalmasabbnak a szakvezetők.

Az első két félórában pályára küldött csapatban többnyire azokat nevezte Bernd Storck, akikre a bajnokságban is számított, a második részben pedig az összes többi játékos pályára lépett. Kivételt csak a két fiatal kapus, a sérült Alimi és Dobozi Krisztián képezett, utóbbiról éppen a mérkőzés alatt jelentette be a klub, hogy kölcsönszerződéssel Kazincbarcikára igazol. Minden bizonnyal egy ideje már folyhattak erről a tárgyalások, ezért is érkezett Kolozsvárról Davide Popșa (aki szintén pályára lépett a mérkőzés második részében), hogy a korhatáron aluli játékosok száma ne csökkenjen a keretben.

A meccs tipikus felkészülési találkozó volt, amelyen látható volt az előző napok edzéseinek fáradtsága, igaz, a német csapat is hasonló helyzetben volt. A labdabirtoklásban az 1. FC Magdeburg járt elöl, a Sepsi OSK azonban valamivel direktebben játszott, néha azonban túlkomplikálta a támadásokat. A meccsen kizárólag az OSK játékosai lőttek gólt – mindkét kapuba. A 15. percben Ștefănescu remekül ugratta ki Mateit, aki megelőzte a védőjét, és a kapus mellett a hálóba talált. Az első 2x30 perc végén az ellenfél azonban Florin Ștefan öngóljával egyenlített, aki szerencsétlenül piszkált bele egy jobb oldali beadásba, miközben Niczuly már kimozdult, hogy lefülelje a labdát. Közvetlenül a második garnitúra pályára lépése után Debeljuh elcsípte az ellenfél rossz passzát, és a tizenhatos vonaláról a hosszú sarokba gurított az ellenfél kapusa mellett. A második „félidőben” ezt követően a Magdeburg nagyobb fölényben játszott, de sorra kihagyta a helyzeteit, Moldovan pedig hibátlanul védett.

A Sepsi OSK pénteken, pontosan egy héttel a Szuperliga újrakezdése előtt, az Újpest ellen játssza a következő felkészülési találkozóját. Közben pedig azt is rögzítették, hogy a Jászvásár elleni január 19-ei mérkőzés 17 órától kezdődik, a Szuperliga tavaszi idényének nyitányaként.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Barátságos labdarúgó-mérkőzés (4x30 perc): Sepsiszentgyörgy Sepsi OSK – 1. FC Magdeburg 2-1.

Belek, Törökország.

A Sepsi OSK csapata az első 60 percben: Niczuly –  Oteliță, Ciobotariu, Kecskés, Fl. Ştefan, Păun, Kallaku, Matei, Ștefănescu, Varga, Safranko.

A Sepsi OSK csapata a második 60 percben: Moldovan – Aganović, Bălașa, Ňinaj, Popşa (Oroian), Rodríguez, Rența, Ion Gheorghe, Rondón, Debeljuh, Damaşcan.

Gól: Matei (15.), Debeljuh (62.), illetve Florin Ştefan (50. – öngól).