Nagy érdeklődés övezte a labdarúgó Szuperliga 18. fordulójában rendezett Sepsi OSK – Bukaresti Dinamo 1948 találkozót, hiszen új szakemberek ültek a csapatok kispadján. Bernd Storck változást, támadó futballt ígért, és kicsit módosított a csapaton is. Egyrészt Kecskés és Varga bekerült a kezdőbe, másrészt a távozó edző fia, Denis Ciobotariu sem maradt ki a csapatból, azonban a számára szokatlan balhátvéd poszton, hiszen jobboldalt Oteliță szerepelt. És az első félórában úgy tűnt, némi változást is tudott hozni a játékba. Aztán megjelentek ugyanazok a – korábbi időszakban is látható – rém bosszantó hibák, amelyek miatt szinte elúszott a kezdetben szerzett előny. Így – noha meglett a három pont – nagyon sok munkára lesz még szükség, és bizony a keret megújítására is...

Mint a bevezetőben említettük, az első fél óra a Sepsi OSK fölényében zajlott, néhány tetszetős akcióval, és a 10. percben Šafranko az ötös sarkán kifordult két védő közül, de két méterről belelőtte a szöget záró Golubovićba. A gólra sem kellett sokáig várni: Matei kiugratta Ștefănescut, aki a tizenhatosról észrevette, hogy a Dinamo kapusa kimozdult, és magas ívvel átemelte rajta a labdát, amely behullott a jobb felsőbe (1-0). A gól után folytatódott az OSK fölénye, a 14. percben Vargát az ötösön blokkolták, a 25. percben pedig Ștefănescu csavarása lecsúszott. Végül ugyanő növelte kettőre az előnyt, Varga beadásából az ötösről laposan a hálóba perdített (2-0).

Aztán elvágták a filmet. A 38. percben Niczulynak már nagyot kellett védeni Amzăr lövésénél, de az igazi Dinamo-ostrom szünet után kezdődött. Mindezt pedig az tette lehetővé, hogy megszaporodtak az elveszített labdák és rossz passzok, és egyre gyakoribbá vált ismét a hátrafelé játék, mintegy a közelmúlt kísértéseként. Az ellenfél egyre veszélyesebb lett, és az 51. percben egy Amzăr által a kapu előtt átívelt labdát Gregorio ráküldött az ötös sarkáról, a kapu torkában álló Ghezali belepiszkált, lehetetlenné téve Niczuly beavatkozását (2-1). Storck nem reagált, csapata pedig egyre kapkodóbban játszott, lehetővé téve több veszélyes Dinamo-támadást. Szerencséjére, Politic két lövése nem találta el a kaput.

Aztán Damașcan beállása után volt néhány percnyi jobb időszaka az OSK-nak, és a 69. percben Šafranko kihagyta a bajnokság egyik legnagyobb helyzetét, az ötös közepéről üresen nem találta el a kaput. Ez majdnem megbosszulta magát, hiszen a 73. percben Gregorio egyedül törhetett rá, de belebonyolódott a saját cselébe.

A hátramaradt időben nem jegyeztünk le jelentős helyzetet, de tény, hogy az OSK úgy védekezett, mint egy harmadosztályú csapat egy élvonalbeli ellen, arra rúgták, amerre álltak, és képtelenek voltak két passznál több ideig megtartani a labdát. Az volt a szerencséjük, hogy a bajnoki tabella utolsó előtti helyén álló csapattal álltak szemben, amely szintén képtelen kikászálódni a gödörből.

És még egy aspektus: a meccs után a Dinamo képviselői kismillió büntető meg nem adását vetették Radu Petrescu játékvezető szemére. Ha ugyanazt a meccset láttuk, akkor egyik inkriminált helyzet sem volt az. Még akkor sem, ha egyes „szakemberek” legalább egyet annak láttak. Annyira mi is értünk hozzá, hogy a visszajátszás alapján elemezni tudjuk. A közvetítő tévé kommentátorainak elfogultsága a bukaresti csapatok iránt pedig már senkit nem lep meg.

A Sepsi OSK csütörtökön tét nélküli kupameccset játszik, remek lehetőség Bernd Storck számára, hogy bátrabban belenyúljon a csapat játékába. A bajnokságban a következő mérkőzése kedden 17 órától lesz a Galaci Suporter Club Oțelul otthonában.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Szuperliga, 18. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Bukaresti Dinamo 1948 2-1 (2-0).
Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Radu Petrescu (Bukarest) – Radu Ghinguleac (Bukarest), Mihai Marica (Beszterce). Tartalék: Florin Andrei (Marosvásárhely). Ellenőr: Eduard Dumitrescu (Pitești). Videóbíró: Marian Barbu (Fogaras). Segéd-videóbíró: Doru Lucaciu (Kolozsvár).
Sepsi OSK: Niczuly – Oteliță, Kecskés, Ňinaj, Ciobotariu, Alimi, Rodriguez, Matei (90+2. Păun), Ștefănescu (81. Kallaku), Varga (63. Damașcan), Šafranko (81. Rondón).
Dinamo 1948: Golubović – L. Alves, Patriche, Grigore (73. Costin), de Moura, Bani (46. Politic), Ilić, Iglesias, Amzăr, Ghezali, Abdallah (46. Gregorio).
Gólszerzők: Ștefănescu (11., 30.), illetve Ghezali (51.).
Sárga lap: Ștefănescu (45.), Ciobotariu (68.).

Győzelmével ismét élen a Nyíregyháza

A Nyíregyháza könnyedén, 5-1-re diadalmaskodott a vendég Kozármisleny felett a magyar labdarúgó NB II 17. fordulójának hétfői rangadóján, így a másodosztály felénél vezeti a tabellát.
A hazai mérkőzéseit Balmazújvárosban játszó gárda a 30. percben 1-1-nél emberelőnybe került, ezt kihasználva pedig könnyedén gyűjtötte be a három pontot a negyedik helyen álló riválisával szemben, így a Győrt megelőzve ismét élre állt.
A Nyíregyháza sorozatban ötödik győzelmét aratta, míg a Kozármisleny hat veretlen bajnoki meccs után maradt alul.
Az NB II élcsoportja: 1. Nyíregyháza Spartacus FC 40 pont, 2. ETO FC Győr 38, 3. Vasas FC 32, 4. HR-Rent Kozármisleny 31, 5. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 30.