2024. july 1., Monday

A címbéli kérdésre válaszolva, ha szigorúan matematikai szempontból nézzük, elosztva a helyzetek számát a gólok számával, akkor végtelenül sok. A Sepsi OSK szurkolói számára azonban még annál is többnek tűnik. Csapatuk a második hazai gól nélküli döntetlenjét könyvelte el, s miközben a védelem már nem követ el szarvashibákat, a csatársor gólképtelensége egyre kétségbeejtőbbnek tűnik.

A két meccs alatti négypontos célkitűzés teljesítése érdekében a Rapid 1923 ellen győznie kellett volna a sepsiszentgyörgyi csapatnak, és annak ellenére, hogy az ellenfél az utóbbi időben kirobbanó formában focizik, nagy lendülettel vetette bele magát a mérkőzésbe. Ezúttal sokkal korábban jutott át a középpályán a labda, talán azért is, mert az ellenfél mélyebben kitámadott, és nem hagyta az OSK szokásos passzjátékát érvényre jutni. És noha a Rapid birtokolta valamivel többet a játékszert, az első félidőben szinte kizárólag Moldovan kapuja forgott veszélyben. A 3. percben Ștefănescu szabadrúgása kifordult a fővárosi kapus kezéből, és szögletre pattant. A 6. percben Šafranko rövid sarokra tartó lapos lövését hárította a hálóőr, a 18. percben Ion Gheorghe röptéből küldött labdája kevéssel szállt fölé, míg a 21. percben Šafranko csúsztatott fejesét ütötte ki Moldovan. A 29.-ben Šafranko föléfejelt egy szögletből érkező labdát, míg a 31. percben Aganović szabadrúgását a bal felsőből tolta szögletre a kapus. Hab a tortán: a 45+3. percben Ion Gheorghe az ötös sarkán kapta, lapos lövését lábbal hárította Moldovan, a labda az ötös ellenkező sarkán található Šafranko elé pattant, aki a tátongóan üres kapu mellé lőtt – az ilyen helyzetre mondják, hogy kihagyhatatlan. Minderre válaszul egyetlen Ioniță-lövést jegyezhettünk fel a 45. percben, amely a kapu közepére ment, és így nem jelentett veszélyt.

A második félidőben Cristiano Bergodi rendet rakott a Rapid soraiban, így megfordult a mérkőzés, bár a vendég együttesnek így sem volt olyan sok és nagy helyzete, mint az OSK-nak. Ráadásul Florin Ștefan izomhúzódást szenvedett, és Ion Gheorghe visszarendelésével a balhátvédi posztról vesztett átütő erejéből a háromszéki alakulat. A 63. percben Borza külsővel küldött becsapós lövését Niczuly szögletre tolta, a 79. percben Tsoumou ollózása a keresztlécet súrolta. A Sepsi OSK második félidei legnagyobb lehetősége a 83. percben maradt ki, amikor Debeljuh fejesét a léc alól tolta ki Moldovan. A mérkőzés a marosvásárhelyi születésű és itt nevelkedett Omar El-Sawy lövésével zárult, amelyet Niczuly bravúrral tolt ki a bal kapufa mellől.

A döntetlen valójában egyik csapatnak sem jó, a Sepsi OSK továbbra is a felsőházat határoló vonal alatt marad, és – mint említettük – nem tudta teljesíteni a négypontos célt. Ennek ellenére Diószegi László klubtulajdonos a mérkőzés után azt mondta, elégedett a játékosok hozzáállásával, így nem fenyegeti a leváltás veszélye a szakmai stábot.

A bajnokságban két hét szünet következik, majd a Sepsi OSK az Universitatea 1948 Craiova otthonába látogat, és itt az ideje, hogy valós, az egyhez minél jobban közelítő számot kapjunk, ha a címbéli matematikai műveletet elvégezzük.

Fotó:  a Sepsi OSK közösségi oldala

Szuperliga, 16. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Bukaresti Rapid 1923 0-0.
Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Ovidiu Hațegan (Arad) – Mircea Grigoriu (Bukarest), Ciprian Danșa (Szatmárnémeti). Tartalék: Sorin Vădana (Kolozsvár). Ellenőr: Adrian Comănescu (Rm. Vâlcea). Videóbíró: George Găman (Craiova). Segéd-videóbíró: Vlad Băban (Jászvásár).
Sepsi OSK: Niczuly – Ciobotariu, Bălașa, Ňinaj, Fl. Ștefan (63. Varga), Rența, Alimi, Ion Gheorghe, Aganović (72. Matei), Ștefănescu, Šafranko (72. Debeljuh).
Rapid 1923: Moldovan – Braun, Săpunaru, Iacob, Borza, Oaidă (57. Käit), Albu (73. Cîrjan), Ioniță (57. Tsoumou), Funsho, Borja Valle, Papeau (83. El-Sawy).
Sárga lap: Alimi (49.), illetve Papeau (35), Funsho (48.).

* Szuperliga, 16. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Bukaresti Rapid 1923 0-0, Kolozsvári FCU – Petrolul 52 Ploiești 0-0, Jászvásári CSM Politehnica – Kolozsvári CFR 1907 3-3, Konstancai FCV Farul – Nagyszebeni Hermannstadt 1-1.
* 2. liga, 13. forduló: Chindia Târgovişte – CS Mioveni 0-2, Bodzavásári Gloria – Karácsonkői Ceahlăul 1-1, Campionii Fotbal Club Argeş Pitești – Unirea 04 Slobozia 0-1, CS Tunari – Concordia Chiajna 1-1, Bukaresti Metaloglobus – Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 2-1, CSM Alexandria – Vajdahunyadi Corvinul 1921 0-2, Sellemberki CSC 1599 – Bukaresti Progresul 1944 Spartac 2-1, CSM Slatina – Újszentesi CSC 3-0, Dési Unirea – Resicabányai CS Muncitoresc 1-3. Az élcsoport: 1. Sellemberk 30 pont, 2. Vajdahunyad 27 (22-11), 3. Slobozia 27 (13-5).