Kikapott, mégis nagy tapsot kapott a ligeti sportcsarnok közönségétől a Sirius női kosárlabdacsapata az Aradi FCC elleni mérkőzés után.

A nézők látták, hogy a legjobb tudásuk szerint küzdöttek a lányok – nem csak az öt jó képességű légióssal érkező listavezető aradiak, hanem néha a játékvezetők ítéletei ellen is. Sokatmondó például, hogy Aradnak 27 szabaddobása volt, miközben a Siriusnak csupán 12. „Nem szeretnék a bíráskodásról beszélni – csóválta a fejét Carmin Popa edző a találkozó után –, előbb vissza szeretném nézni a meccset, de ön is láthatta, hogy mi történt.” Ennél sokkal kategorikusabban fogalmazott az alakulat irányítója, Andreea Feiseș, akit öt személyi hibával kiállítottak. „Nehéz hét ellenfél ellen játszani” – mondta.

Ennek dacára a marosvásárhelyi együttes úgy tudott szinte mindvégig az aradiak közelében maradni (csak az utolsó negyedben húztak el a vendégek, amikor az elfáradt hazaiak sok dobást hibáztak), hogy hiányzott a kezdő játékirányító, a sérült Ruxandra Chiș. Továbbá az öt aradi légióssal szemben csak hármat tudott igazán használni, tekintve, hogy a csapattól megvált Tanita Allen helyére igazolt Alexis Cortez alig két napja érkezett, és még nem tudott összeszokni a társaival, így csak néhány percet játszott. A szinte mindvégig két-három, 21 évesnél fiatalabb belföldi játékost használó Sirius azonban nem kényszerült alárendelt szerepbe, kiegyensúlyozott volt a lepattanók aránya (40:42), és az eladott labdák száma (22) csak az utolsó negyedben sokasodott meg. A mezőnykísérleteknek 34%-os volt a hatásfokuk, ez az utolsó tíz percben romlott lényegesen, míg Aradé 31%.

Sokat elárul a mérkőzésről az is, hogy milyen látványosan ünnepelt az aradi kispad, amikor az utolsó negyedben sikerült végleg lerázni a makacsul kapaszkodó, többször 2-3 pontra feljövő Siriust, amely a legjobb teljesítményét nyújtotta az idényben, a vereség ellenére.

A következő fordulóban a Siriusnak a Botosáni Triumfot kellene fogadnia, de a moldvai klub több mint két hónapja nem lépett pályára, miközben a szövetség makacsul elhalasztott mérkőzésekről beszél. Két hét múlva pedig egy újabb nehéz találkozó ígérkezik, amikor Szatmárnémetibe utazik Carmin Popa gárdája.

Fotó: Nagy Tibor

Autót nyerhetnek a nézők

A marosvásárhelyi sport történetében példátlan kezdeményezés, hogy a női kosárlabda-mérkőzések nézői egy Mini Cooper márkájú autót nyerhetnek az idény végén. Az utolsó hazai meccsen sorsolnak azok közül, akik jegyet váltanak a Sirius valamely hazai találkozójára. Minden meccs egy további esély a szurkolók számára! – hívták fel a figyelmet.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 16. forduló: Marosvásárhelyi Sirius – Aradi FCC 62:79 (16-21, 20-24, 14-14, 12-20)
Marosvásárhely, ligeti sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Mihai Săndulache (Bukarest), Vlad Potra (Kolozsvár), Diana Oprea (Brassó). Ellenőr: Alexandru Columban (Kolozsvár).
Sirius: Sherill 28 pont (1), Lipovan 10 (2), Griffin 9 (1), Badi 6, Czimbalmos 3 (1), Sólyom 2, Cortez 2, Feiseș 2, Anca, Mircea.
Aradi FCC: Hadžović 21 pont (1), Keys 16, Akathiotu 11 (3), Sutherland 9, Vitulova 6, Mîrne-Nagy 6, Ghiță 5, Manea 3, Vati 2.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 15. forduló: Konstancai Phoenix – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 64:83, Bukaresti Rapid – Kézdivásárhelyi KSE 59:67, Szatmárnémeti CSM – CSM Târgoviște 94:54, Marosvásárhelyi Sirius – Aradi FCC 62:79.