2024. july 2., Tuesday

Győzelemmel zárta az évet a teremlabdarúgó-csapat

A sereghajtó Korondi Junior ellen játszotta az idei utolsó bajnoki mérkőzését a marosvásárhelyi városi sportklub teremlabdarúgó-csapata a 2. liga II. csoportjának alapszakaszában. A nagy esélyes megyeszékhelyiek túl lazán vették a találkozót, végül azonban érvényesült a nagyobb játéktudásuk és a jobb szervezettségük.

Sokáig úgy tűnt, a házigazdák úgy gondolják, elég megjelenniük ezen a meccsen a három pontért. Bár nyomasztó mezőnyfölényben játszottak, elkönnyelműsködtek számos lehetőséget, és bár kétszer is vezettek, az ellenfél kétszer egyenlített. Ez egy időkérés után változott meg, szünetben pedig kétgólos előnyre tettek szert. A második félidőben többnyire egykapuzás zajlott, de csak két újabb gólt tudtak szerezni a házigazdák, míg az ellenfél ismét ki tudott használni egy védelmi hibát.

A teremlabdarúgó 2. ligában az alapszakasz utolsó két fordulóját januárban szervezik, a CSM január 23-án a Gyergyószentmiklósi Intert fogadja, majd 30-án Ișalnițára látogat. Ha mindkét meccset megnyeri, van esélye arra, hogy akár az elődöntőben kezdje a rájátszást, sokkal valószínűbb azonban, hogy negyeddöntőt kell játszania Ișalnița vagy Korond ellen.

Teremlabdarúgó 2. liga, II. csoport, 8. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Korondi Junior 6-3 (4-2)

Marosvásárhely, ligeti sportcsarnok, 30 néző. Vezette: Bálint Attila (Székelyudvarhely), Péter József (Sepsiszentgyörgy). Tartalék: Benedek András (Székelyudvarhely). Ellenőr: Mihai Kiuță (Brassó).

Gólszerzők: C. Chertes (8., 38.), P. Chertes (12., 25.), Ördög (18.), Barbócz (20. – tízméteres), illetve Fábián (10.), Benkő (15.), Szilveszter (30.).

Sárga lap: Balázs (15.).

Marosvásárhely: Săbăduș – Barbócz, P. Chertes, Nagy T., Ördög (Mojzi, Papp, Puia, Varga,

Văidean, C. Chertes, Láposi).

Korond: Gălățeanu – Fábián, Szilveszter, Balázs, Vékony (Benkő, Máthé, Kulcsár, Sándor, Jakab, Máté).

Teremlabdarúgó 2. liga, II. csoport, 8. forduló: Metropolitan Ișalnița – Simándi Șoimii 6-6, Gyergyószentmiklósi Inter – Gyergyóremetei Kereszthegy 1-3, Marosvásárhelyi CSM – Korondi Junior 6-3.

A 6. fordulóban le nem játszott Gyergyószentmiklósi Inter – Metropolitan Ișalnița mérkőzést versenybírósági döntéssel 5-0-val hitelesítették.