2024. july 1., Monday

A MOL Fehérvár FC 2-0-ra nyert a Gyirmót vendégeként a magyar labdarúgó NB I 25. fordulójának szombati játéknapján.

Az első félidőben egyértelműen jobban futballozó Fehérvár már a második percben előnybe került Nikolics szépen kivitelezett kapáslövésével. A hazaiak ezután sem tudtak igazán komoly helyzetbe kerülni, félóra elteltével viszont Nikolics duplázott, így a vendégek kétgólos vezetés birtokában vonulhattak szünetre.

Fordulás után visszaesett a színvonal, a némi mezőnyfölénybe kerülő Gyirmót játékában ugyanis nem volt meg a szükséges átütő erő a szépítéshez, a Fehérvár pedig a kényelmes előny birtokában elsősorban az eredmény megtartására törekedett. A mérkőzés második fele kevés izgalmat hozott, de a vendégek összességében megérdemelten vitték el a három pontot az enerváltan futballozó hazaiaktól.

A székesfehérvári együttes sorozatban hét elveszített bajnoki összecsapás után diadalmaskodott ismét, a Gyirmót pedig egymást követő ötödik élvonalbeli találkozóján maradt nyeretlen.

A gyirmóti Zeke Márió (b) és Hajdú Ádám (j2), valamint a székesfehérvári Funsho Bamgboye (b2).
Fotó: MTI/Vasvári Tamás

Magyar labdarúgó NB I, 25. forduló: Gyirmót FC Győr – MOL Fehérvár FC 0-2 (0-2)

Gyirmót, 1870 néző, vezette: Karakó.

Gólszerző: Nikolics (2., 30.).

Sárga lap: Bese (71.).

Gyirmót: Rusák – Major (46. Szegi), Ene, Hajdú, Zeke – Radics – Hasani (77. Van Kessel), Klimovic (77. Ventúra), Nagy P. (46. Cvetanoski), Medgyes Z. – Simon An.

Fehérvár: Kovács D. – Rus (43. Bese), Stopira, Sabanov – Nego, Dárdai (86. Lednev), Fiola, Makarenko, Hangya – Nikolics (86. Bamgboye), Kodro (74. Szendrei).

NB I, 25. forduló: ZTE FC – Puskás Akadémia FC 0-0, Gyirmót FC Győr – MOL Fehérvár FC 0-2, MTK Budapest – Kisvárda Master Good 0-0, Ferencvárosi TC – Mezőkövesd Zsóry FC 1-0.

1. liga, felsőházi rájátszás, 2. forduló: FC Voluntari – CSU Craiova 3-1, Konstancai Farul – Kolozsvári CFR 1907 0-0. Az élcsoport: 1. CFR 1907 42 pont/2 mérkőzés, 2. FCSB 34/1, 3. CSU Craiova 30/2.

1. liga, alsóházi rájátszás, 2. forduló: Botosáni FC – Aradi UTA 1-0, Medgyesi Gaz Metan – Universitatea 1948 Craiova 0-2, Academica Clinceni – Bukaresti Rapid 1923 0-1. Az élcsoport: 1. Botosáni FC 29 pont/2 mérkőzés, 2. Rapid 1923 26/2, 3. UTA 23/2, 4. Sepsi OSK 23/1.

2. liga, felsőházi rájátszás, 1. forduló: Petrolul 52 Ploiești – Kolozsvári Universitatea 0-0.

2. liga, alsóházi rájátszás, A csoport: Dacia Unirea 1919 Brăila – Bukaresti Metaloglobus 1-4, Sellemberki CSC 1599 – Jászvásári CSM Politehnica 0-0, Temesvári ASU Politehnica – Dunărea 2005 Călărași 3-0. Az élcsoport: 1. Metaloglobus 31 pont, 2. Jászvásár 26, 3. ASU Politehnica 24.

2. liga, alsóházi rájátszás, B csoport: Konstancai Unirea – Dési Unirea 1-2, Bodzavásári FC – Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 6-2, Temesvári Ripensia – Brassói FC 2-3. Az élcsoport: 1. Bodzavásár 35 pont, 2. Dés 31, 3. Ripensia 25.

Balogh Norbert az első gólját szerezte a Dunaszerdahelynél

Balogh Norbert gólt szerzett, csapata, a szlovák élvonalban szereplő Dunaszerdahely pedig 1-1-es döntetlent ért el a vendég Nagyszombat ellen. A Budapest Honvédtől kölcsönvett 26 esztendős csatár első alkalommal volt kezdő, s harmadik fellépésén első gólját szerezte új csapatában. A vendégek a 4. hosszabbításpercben egyenlítettek. A DAC többi magyar játékosa – Kalmár Zsolt, Hahn János, Szendrei Ákos és Szánthó Regő – nem lépett pályára.

Gazdag góllal járult hozzá a címvédő legyőzéséhez

A Philadelphia Union magyar válogatott játékosa, Gazdag Dániel góllal járult hozzá csapata 2-0-s idegenbeli sikeréhez az észak-amerikai profi labdarúgóliga (MLS) alapszakaszának szombati játéknapján. A Philadelphia a címvédő New York City otthonában nyert, a magyar légiós kezdőként lépett pályára, és csapata második gólszerzőjeként a 33. percben volt eredményes. A támadó középpályás végigjátszotta a találkozót, amelynek 67. percében sárga lapot kapott. A Philadelphia döntetlennel kezdte a bajnoki idényt, azt követően harmadszor győzött. Gazdag csapata utóbbi három összecsapásának mindegyikén  betalált az ellenfél kapujába.

Nyáron távozik a Kisvárda szakmai igazgatója

Révész Attila a szezon végén távozik a Kisvárda Master Good FC élvonalbeli labdarúgóklub szakmai igazgatói posztjáról. „A nemzetközi kupaszereplés az álmunk, ha elérjük, mindent teljesítettünk. Onnantól kezdve a következő évi szabályok ismeretében új fejezet nyílik a Kisvárda életében. Valószínűleg már nem velem” – nyilatkozta egy héttel ezelőtt a Nemzeti Sportnak.

Révész szombaton az M4 Sportnak megerősítette, hogy nyáron távozik, majd beszélt a döntése okairól is. „Azt gondolom, a magyar környezet jelenleg nem teszi lehetővé a fejlődést, úgy érzem, hogy a következő évben nem lesz meg a megfelelő versenyegyenlőség, azon kell gondolkodnunk, hogy ebben részt kell-e vennünk vagy nem” – mondta.

Révész Attila 2011-ben került az akkor még NB III-as klubhoz, amelynél korábban vezetőedzőként is dolgozott. A csapat 25 mérkőzés után tízpontos előnnyel a harmadik helyen áll az OTP Bank Liga tabelláján.