Harmadik idei (befejezett) mérkőzésén sem tudta megszerezni a győzelmet a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperligában. Egyrészt a sérülések, eltiltások miatt foghíjas a keret, másrészt a pályára lépők közül többen váratlan hibákat vétettek. Két kihagyhatatlannak tűnő lehetőséget is elpuskázott az elején Rondón, aztán az ellenfél kihasznált két hatalmas védelmi hibát. Utóbb sikerült ugyan egyenlíteni, de Bergodi nem lehet elégedett, hiszen a védelmi bizonytalanság miatt Niczulynak háromszor is mentenie kellett, aztán a meccs azzal zárult, hogy Ștefănescu három méterről sem tudta belőni a győztes gólt.

Az első veszélyesebb lövés a vendégek részéről Daniel Popa nevéhez fűződik a 9. percben, de a labda a hosszú sarok mellett csavarodott el. Ám azonnal jött a replika is: Šafranko ívvel csúsztatott fejese a felső lécről pattant vissza Rondón elé, aki három méterre akár meg is kérdezhette volna Căbuztól, hogy hová kéri, ám ő könnyedén a kapus ölébe fejelte. A 18. percben Rondón ugyanolyan könnyelműen kezelte Aganović beadását, ezúttal jobb lábbal „adta haza” négy méterről. S mivel a kihagyott helyzetek megbosszulják magukat, két perccel később Niczuly (az idényben nem először) egy bal oldali beadás alá szaladt, Bălașa pedig elveszítette a fejpárbajt Cooperrel, aki megszerezte a vezetést a Chindiának (0-1). A kapott gól megfogta az OSK-t, és megsokasodtak az építkezési hibák. A 40. percben Rondón így is egyenlíthetett volna, de az ötös és az alapvonal bezárta sarokból egyedül akarta becsavarni, ahelyett hogy a két méterre érkező Šafrankónak passzolja, így a labda elsuhant a gólvonal előtt. A 44. percben pedig jött az újabb büntetés: egy röviden felszabadított labda Ahmatov elé pattant, aki gyorsabb volt, mint bárki az OSK védelméből, és 20 méterről átvétel nélkül a bal alsó sarokba lőtt (0-2).

A házigazdák szerencséje, hogy még szünet előtt szépíteni tudtak: a 45+2. percben Aganović közeli beadását Rondón kotorta a hálóba, némileg feledtetve korábbi hibáit (1-2).

Eltökélten jött vissza a szünetről az OSK, s Ștefănescu lövése a 49. percben a védőkön megpattanva mellészállt, ám a játékvezető kirúgást adott. Az 56. percben egy szöglet után viszont Šafrankónak sikerült a kapu előtti sűrűből a léc alá bombáznia (2-2). Két perccel később mindkét csapat előtt ordító lehetőség maradt ki. Ștefănescu az alapvonal mellett közelítette meg a târgoviștei kaput, ám nem akadt, aki belepiszkáljon a gólvonal előtti labdába, az ellentámadás során pedig Popa a megritkult OSK-védelem mellett elvitte, éles lövését pedig Niczuly bravúrral tolta szögletre. A rengeteget hibázó Francisco Junior helyett bemutatkozott az OSK színeiben Enriko Papa, ám még idegen testként mozgott a csapat gépezetében.

A végső sípszóig az OSK volt a kezdeményezőbb, de a Chindia a veszélyesebb: a 70. percben Dulca távoli lövését Niczuly csak üggyel-bajjal tudta kitornászni a jobb alsóból, a 79. percben pedig egy szöglet után Celea félfordulásból küldött labdája a hosszú sarok mellett szállt el.

A hosszabbítás perceiben a mérleg mindkét oldalra billenhetett volna. A 90+2. percben Buș lövését szögletre tolta Niczuly, míg a 90+4. percben Ștefănescu öt méterről belelőtte Căbuzba, majd a szöglet után a vendégek kapusa újabb bravúrt mutatott be Ispas lövésénél.

Az újabb két pont elvesztése következtében veszélybe került a Sepsi OSK helye a felsőházban, ám ha belegondolunk, tekintve a nagy pontkülönbséget, hasznosabb lenne a 7. helyen végezni, hiszen így marad esély az európai kupaszereplésre, míg a 6. helyről szinte semmi. Furcsa és igazságtalan? Ez a bajnoki kiírás!

A sepsiszentgyörgyiek a 26. fordulóban szintén hétfőn 17 órától lépnek pályára, ezúttal idegenben, a Botosáni FC otthonában.

Labdarúgó Szuperliga, 25. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Chindia Târgoviște 2-2 (1-2).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Sebastian Colțescu (Craiova) – Andrei Constantinescu (Bukarest), Adrian Popescu (Craiova). Tartalék: Andrei Moroiță (Ploiești). Ellenőr: Marcel Savaniu (Szatmárnémeti). Videóbíró: Ovidiu Hațegan (Arad). Segéd-videóbíró: Marius Marchidanu (Brăila).

Gólszerzők: Rondón (45+2.), Šafranko (56.), illetve Cooper (20.), Ahmatov (44.).

Sárga lap: Fr. Junior (11.), Ștefănescu (71.), Papa (90.), illetve Ahmatov (22.), Dulca (82.).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ciobotariu, Bălașa, Ispas, Aganović, Fr. Junior (62. Papa), Matei (46. Ștefănescu), I. Gheorghe (46. Achahbar), Šafranko, Rondón (76. Tudorie).

Chindia: Căbuz – Căpușă, Celea, Boldor, Ioniță (76. Orozco), Vorobjovas, Dulca, Neguț (86. Chamed), Ahmatov (60. Perianu), Popa, Cooper (76. Buș).

Szuperliga, 25. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Chindia Târgoviște 2-2, Petrolul 52 Ploiești –Nagyszebeni Hermannstadt 1-0.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala