2024. july 1., Monday

A Bayern München 4-3-ra legyőzte a vendég Manchester Unitedet szerdán a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában.

A vezetőedző Thomas Tuchel eltiltása miatt a másodedző Lőw Zsolt irányította hazaiak a 28. percben Leroy Sané nem túl jó lövésével szereztek vezetést, amit André Onana bevédett, majd pár perccel később, Jamal Musiala megindulása után Serge Gnabry talált be közelről.

A fordulás után a vendégcsapat a nyáron szerződtetett Rasmus Höjlund első manchesteri góljával gyorsan szépített, de pár perccel később a Christian Eriksen kezezéséért megítélt büntetőből Harry Kane hamar visszaállította a kétgólos különbséget. A hajrában az MU Casemiro révén kétszer is szépített, de a Bayern Mathys Tel találatának is köszönhetően sorozatban 20. alkalommal is győzelemmel kezdte a BL-csoportkört, ami rekord.

A játéknap többi mérkőzésén a tavasszal döntős Internazionale 1-1-es döntetlenre végzett a Real Sociedad vendégeként, a BL-be hat év után visszatérő Arsenal odahaza simán legyőzte a PSV Eindhovent.

Az Európa-ligában címvédő és hétszeres győztes Sevilla hazai pályán 1-1-et játszott a Lensszal, az olasz bajnok Napoli egy hajrában esett öngóllal kerekedett vendéglátója, a Braga fölé. A 21 évvel és 183 nappal a BL-történelem legalacsonyabb átlagéletkorú csapatával kiálló Salzburg közel 80 percet emberelőnyben játszva nyert a Benfica vendégeként.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló:

* A csoport: Bayern München (német) – Manchester United (angol) 4-3, Galatasaray (török) – FC Koppenhága (dán) 2-2;

* B csoport: Sevilla (spanyol) – RC Lens (francia) 1-1, Arsenal (angol) – PSV Eindhoven (holland) 4-0;

* C csoport: SC Braga (portugál) – SSC Napoli (olasz) 1-2, Real Madrid (spanyol) – Union Berlin (német) 1-0;

* D csoport: Real Sociedad (spanyol) – Internazionale (olasz) 1-1, Benfica (portugál) – FC Salzburg (osztrák) 0-2.