Giulești-i rémálom

Váratlan vereséget szenvedett a top 10 egyik leggyengébbnek számító, rövid paddal rendelkező (alig tíz játékost nevezett, s csak nyolcan léptek pályára) alakulata otthonában a Marosvásárhelyi CSM a férfi-kosárlabda-bajnokság középszakaszának 3. fordulójában. Noha a találkozón két negyedet megnyert, és egyet döntetlenre játszott, egy pillanatig sem mutatta azt a kosárlabdát, amelyről tanúbizonyságot tett például Nagyvárad vagy Pitești ellen. Ellenkezőleg: nagyképűen, védekezésben lágyan, támadásban fantáziátlanul játszott, játékosai rendkívül pontatlanul dobtak távolról, és akkor sem erősítettek rá, amikor a végéhez közeledve hat pontra csökkent a különbség, tehát elméletileg lett volna esély a fordításra.

Amivel azonban tulajdonképpen elveszítették a meccset, az a borzalmasan gyenge második negyed volt. A Rapid akkor és onnan dobott minden gond nélkül kosárra, ahonnan csak akart, a védelem „hatékonyságának” egyik fokmérője, hogy az első félidőben a fővárosiakat egyetlenegy eladott labdára sem kényszerítették. Támadásban ugyanakkor képtelenek voltak megtalálni a mélyen kimozduló hazai védelemmel szemben a megoldást. Passzjáték és gyors ritmusváltás helyett cipelték a labdát, egyénileg akarták megoldani, nem figyeltek a támadóidőre, így számtalanszor az utolsó másodpercben voltak kénytelenek rádobni – kilátástalan pozícióból. Ezen az időkérések és a cserék sem javítottak.

Tizenhárom pontos hátrányból próbáltak volna visszajönni a szünet után, de sorra maradtak ki a triplakísérletek, amikor szorosabbá tehették volna az eredményt, és ha Martinić (akinek az óvását még mindig nem bírálták el), Gajović, Person és Lowrance egész meccsen képtelen hármast dobni, akkor a győzelemben aligha lehet reménykedni.

Kétségbeejtő volt továbbá, ahogy a palánk alatt elveszítették a csatát a Rapid atletikus játékosaival, Pridgett-tel és Hunterrel szemben, a Rapid csupán a támadó lepattanókból 12 pontot szerzett.

A marosvásárhelyi csapat még távolról sem lehet biztos a rájátszásban, ezért február 28-án, szerdán, a Brassói Corona elleni hazai mérkőzésen kötelező a győzelem.

Addig azonban a héten rendezik a Románia-kupa nyolcas döntőjét Kolozsváron, a CSM csütörtökön 17 óra 45 perctől a Nagyváradi CSM ellen lép a negyeddöntőben pályára. A kupa elődöntős meccseit szombaton, a döntőt hétfőn játsszák.

Kosárlabda Nemzeti Liga, középszakasz, 3. forduló: Bukaresti Rapid – Marosvásárhelyi CSM 86:78 (18-20, 32-17, 15-20, 21-21).

Bukarest, Rapid-csarnok, 200 néző. Vezette: Alexandru Olaru (Bukarest), Ciprian Stoica (Nagyszeben), Mihai Dumitrașcu (Bukarest). Ellenőr: Constantin Ioan (Bukarest).

Rapid: Petrilevicius 19 pont, Hunter 18 (4), Pridgett 15 (1), Altit 11 (1), Fitzpatrick 9, Gîrbea 8 (2), Șomăcescu 4, Dorneanu 2. Kispadon: Oprea, Păduraru.

Marosvásárhely: Jeremić 18 pont (3), Gajović 14, Sánta 11, Person 10, Martinić 8, Borșa 6 (2), Lowrance 5, Engi-Rosenfeld 4 (1), Nistor 2, Sólyom. Kispadon: Paliciuc, Mureșan.

Kosárlabda Nemzeti Liga, középszakasz:

* felsőház, 2. forduló: Brassói Corona – Nagyszebeni CSU 97-93; 3. forduló: FC Argeș Pitești – Bukaresti Dinamo 83:74, Kolozsvári U-BT – Nagyszebeni CSU 80:74, Bukaresti Rapid – Marosvásárhelyi CSM 86:78, CSO Voluntari – Konstancai CSM 87:76, Nagyváradi CSM – Brassói Corona lapzárta után;

* alsóház, 3. forduló: Foksányi CSM 2007 – Galaci CSM 85:66, Bukaresti ABC Laguna Sharks – CSM Baschet Petrolul Ploiești 89:86, SCM U Craiova – Temesvári SCM 66:83, Zsilvásárhelyi CSM – CS Vâlcea 1924 95:91.