2020. július 3., péntek

Hiteles tájékoztatás, közösségformáló vélemények

Marosvásárhely

Szombaton, szeptember 3-án du. 6 órától Marosvásárhelyen a Bolyai téri unitárius egyházközség Dersi János Termében Gellérd Judit Ahol leoldom saruimat (Arcok és szent helyek – erdélyi szemmel) című könyvét Koszta Gabriella színművész mutatja be.

Szombaton, szeptember 3-án du. 6 órától Marosvásárhelyen a Bolyai téri unitárius egyházközség Dersi János Termében Gellérd Judit Ahol leoldom saruimat (Arcok és szent helyek – erdélyi szemmel) című könyvét Koszta Gabriella színművész mutatja be. Az orvos-zenész-lelkész-író Gellérd Judit „világjárásai közben… akár a Csendes-óceán „Tűzgyűrűjében”, akár a Dél Keresztje alatt hajózik vagy gyalogol, mindent és mindenkit székely szemmel lát és láttat; e mostani könyvében vele együtt zarándokolhatunk a dzsungel fojtogatásából kiszabadított ősi kultúrák szent városaiba és az ökológiai katasztrófát jósló gleccserek Alaszkájába; Hawaii és Tibet száműzöttjeinek anyanyelv- és vallási hagyománymentésében pedig társaivá szegődünk” – írja a könyvről Jakabffy Tamás.