Újabb vereséget szenvedett a Marosvásárhelyi CSM a futsal 1. ligában. Az előző mérkőzéstől eltérően azonban, amelyen a játékvezetők igen gyorsan lefújtak minden apróságot (pontosabban inkább csak a marosvásárhelyiek ellen), a Dévai West elleni találkozón, az 5. fordulóban a bírók szabadon engedték a játékot abban a szellemben, amely a szakágban egyre inkább elfogadott. Ez pedig a korosabb, fizikailag erősebb, tapasztaltabb Dévának kedvezett. No meg azért a dévaiak focitudásával sincs baj, nem hiába verték meg például Székelyudvarhelyt! Így hiú ábránd maradt a hazai győzelem reménye, ezen a meccsen nem igazán volt esély a kedvező eredményre.

Bár megpróbálta az elején, Cosmin Gherman legénysége nem tudott kibontakozni, a technikájuk mit sem ért a nagyon szoros emberfogás és az azonnali letámadás ellen. S noha védelemben igyekeztek zárni a szögeket, belevetődtek minden egyes lövési kísérletbe, elkerülhetetlen volt, hogy ne jelenjen meg néhány hiba, s ezeket a nagyon technikás Boda egymás után négyszer is kihasználta. Láposi egy nagyon szép támadás végén szépített, de Cârstea újra góllal büntetett egy védelmi bizonytalankodást, majd a félidő Tătar hatméteresből szerzett góljával zárult, egy szabálytalanul megállított gyors ellentámadás végén.

Szünet után a hazai kispad megpróbálkozott a létszámfölényes támadással, de a tökéletesen felálló dévai védelmen nem talált fogást. A 28. percben Nagy Norbert ugyan meglepte Vrînceanut, és szépített, de a 34. percben Florea is betalált Tătar üresen hagyott kapujába. Ekkor már Gherman is belátta, hogy elment a meccs, lemondott a létszámfölényes taktikáról, beküldte Săbădușt a kapuba, s a találkozó lassan csordogált a végső sípszó felé, ám az utolsó percben Déva még lőhetett egy tízméterest is, amelyet a harmadik marosvásárhelyi kapus, Incze próbált hárítani – sikertelenül.

Nem ez volt a marosvásárhelyi teremlabdarúgók legjobb mérkőzése az idényben, hiszen eddig még a bajnok Galac sem tudta bevenni nyolcszor a kapujukat. Az első pont megszerzése is várat magára. A legjobb esély erre vasárnap mutatkozik, amikor a szintén nulla pontos Simánd otthonába látogatnak.

Fotó: a marosvásárhelyi városi sportklub közösségi oldala

Teremlabdarúgó 1. liga, 5. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Dévai West 3-8 (2-6).
Marosvásárhely, Simon László sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Laurențiu Pentek (Nagyvárad), Cristian Brașovean (Kolozsvár). Tartalék: Benedek András (Székelyudvarhely). Ellenőr: Gáll Győző (Székelyudvarhely).
Marosvásárhely: Tătar (Săbăduș, Incze) – Barbócz, Nagy N., Chertes, Paliștan (Nicola, Láposi, Ghila, Varga, Ördögh, Butiurca, Mireștean).
Dévai West: Vrînceanu (Goșa) – Cârstea, Gálfi, Florea, Boda (Mucea, Herci, Voiculescu, Nicoară, Costică).
Gólszerzők: Láposi (16.), Tătar (19. – hatméteresből), Nagy N. (28.), illetve Boda (8., 8., 11., 14.), Cârstea (17.), Gálfi (20.), Florea (34., 40. – tízméteresből).
Sárga lap: Nicola (38.), illetve Florea (11.).

Teremlabdarúgó 1. liga, 5. forduló: Temesvári CFR 1933 – Simándi Șoimii 16-3, Mausoleul Mărășești – Bodzavásári Luceafărul 4-3, Marosvásárhelyi CSM – Dévai West 3-8. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Dévai CSM mérkőzés lapzárta után fejeződött be, a Székelyudvarhelyi FK – Galaci United találkozót elhalasztották.