A Ferencváros 0-0-s döntetlent játszott kedden a feröeri KÍ Klaksvík vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező első fordulójának első mérkőzésén.

A Ferencváros sokkal jobban kezdte a mérkőzést, szinte azonnal volt két nagy helyzete, de a nyáron igazolt Varga próbálkozását védte a feröeri kapus, majd a magyar válogatott támadó nem sokkal később fejjel célt tévesztett. A zöld-fehér rohamok hamar abbamaradtak, a kiszabaduló szigetországiak pedig veszélyes beadásokkal próbálkoztak, Dibusznak kétszer is bravúrral kellett védenie. Bár a szórványos ferencvárosi támadásokból született egy lesgól, mégis a magyar bajnok örülhetett jobban a gól nélküli döntetlennek a szünetben, mert a feröeri beadások egyike után a keresztlécen csattant a labda.

A folytatás jóval eseménytelenebb mezőnyjátékkal telt, a kapuk egyáltalán nem forogtak veszélyben. A cserék sem segítettek az idény eleji formát mutató Ferencváros játékán, amelyet a műfű és a szűk pálya is hátráltatott, így az előző idényben az Európa-liga nyolcaddöntőjéig menetelő magyar bajnok nem tudott előnyt kicsikarni a visszavágóra, azaz ugyanúgy 0-0-val kezdte a BL selejtezőjét, mint egy éve a kazah bajnok, a Tobol otthonában.

A visszavágót jövő szerdán 19 órai kezdettel rendezik a Groupama Arénában. A párharc győztese a svéd BK Häcken és a walesi The New Saints továbbjutójával találkozik, míg a vesztese átkerül az Európa-konferencialigába, ahol az ír Shamrock Rovers és az izlandi Breidablik alulmaradója vár rá.

Fotó: FTC

Labdarúgó Bajnokok Ligája, selejtező, 1. forduló, első mérkőzés: KÍ Klaksvík (feröeri) – Ferencvárosi TC 0-0.

Klaksvík, vezette: Juri Frischer (észt).

Sárga lap: Da Silva (29.), Forren (82.), illetve Zachariassen (36.), Baráth (65.), Makreckis (90+5.).

KÍ Klaksvík: Johansson – Petersen, Vatnsdal, Forren – Joensen, Andreasen, Pavlovic (55. Danielsen), Da Silva – Fredriksberg, Kassi (88. Gussias), Kronberg (78. Mikkelsen).

Ferencvárosi TC: Dibusz – Botka, Mmaee, Cisse, Civic – Baráth, Zachariassen (90+2. Makreckis), Esiti (73. Sigér) – Marquinhos (67. Owusu), Varga B., Traore (67. Lisztes).

Labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzések: KÍ (feröeri) – FERENCVÁROS 0-0, Ballkani (koszovói) – Ludogorec Razgrad (bolgár) 2-0, Shamrock Rovers (ír) – Breidablik (izlandi) 0-1, Zalgiris Vilnius (litván) – FC Sztruga (északmacedón) 0-0, NK Olimpija Ljubljana (szlovén) – Valmiera (litván) 2-1, Lincoln Red Imps (gibraltári) – Qarabag (azeri) 1-2, Raków Czestochowa (lengyel) – FC Flora Tallinn (észt) 1-0, Partizani (albán) – BATE Boriszov (fehérorosz) 1-1, Hamrun Spartans (máltai) – Maccabi Haifa (izraeli) 0-4, FC Urartu (örmény) – Zrinjski Mostar (boszniai) 0-1.

Fél órára félbeszakadt Máltán a Maccabi Haifa meccse

Rátámadtak az izraeli szurkolók a máltai drukkerekre a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének első fordulójában rendezett Hamrun Spartans – Maccabi Haifa mérkőzésen. Az összecsapások a vendégek 2-0-s vezetésénél, a második félidő elején kezdődtek. A történtek miatt a találkozót fél órára félbeszakította Don Robertson játékvezető.

Twitteren terjedő információk alapján a vendégszurkolók a máltai drukkerek Palesztinát éltető rigmusai miatt indultak neki a hazaiaknak. A dobálózás során pirotechnikai eszközök is előkerültek, a meggyújtott fáklyákat többen a pályára, illetve a máltai drukkerek közé hajították, ezért kellett félbeszakítani a mérkőzést.

A találkozót már az első félidőben is meg kellett állítani, ám akkor rövid idő múlva folytathatták. A második alkalommal viszont megjelent a pályán a meccs UEFA-ellenőre, a szlovák Richard Havrila, és ő maga terelte az öltözőbe a játékosokat.

Arról hosszabb ideig nem volt elérhető információ, hogy folytatódik-e a mérkőzés vagy sem, végül aztán bő fél óra szünet után folytatódott, s a Maccabi alig két perc játék után megszerezte a harmadik gólját, számolt be a történtekről az NSO.

Izlandi győzelem Írországban

Az előselejtezőt megnyerő izlandi Breidablik egygólos győzelmet aratott az ír Shamrock Rovers vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező első fordulójának első, keddi mérkőzésén.
Ennek a párharcnak a vesztese a Ferencvárossal is találkozhat az Európa-konferencialigában, amennyiben a magyar bajnok alulmaradna a KÍ Klaksvíkkal szemben a feröeri 0-0-t követően.

Mestermérleg

* Magne Hoseth (KÍ Klaskvík): „Nem lehetek csalódott a nulla-nulla miatt, ha olyan ellenféllel szemben értük el, mint amilyen a Ferencváros. Különös érzések kavarognak bennem. A Ferencváros remek csapat, amely néhány hónapja még az Európa-liga nyolcaddöntőjében állt helyt, így nem lehetek csalódott az eredmény miatt. Sőt, büszke vagyok a játékosaimra, hiszen próbáltuk megnyerni a mérkőzést. De el kell ismerni, a magyar bajnokot gyors játékosok alkotják, csupa minőségi futballista. Akár győzhettünk is volna, a hangulat is remek volt a stadionunkban, a mostani eredmény sok energiát ad számunkra. Hiszek a csodában és abban, hogy a budapesti visszavágón akár ki is üthetjük a Ferencvárost.”
* Sztanyiszlav Csercseszov (Ferencvárosi TC): „Természetesen győzni szerettünk volna, próbáltuk felvenni a harcot az ellenféllel. Ilyen meccsre számítottunk, hiszen az ellenfél már régóta nem talált legyőzőre, tizenhatból tizenhat bajnokiját nyerte meg. Tudtuk, hogy győztes mentalitással állnak fel ellenünk. Nem voltak nehézségeink, azt kaptuk, amit vártunk. Egy ilyen pályán, egy ilyen környezetben ilyen játékra számítottunk. Tudtuk, hogy az ellenfél egyik erősségét a rögzített szituációk jelentik. Felvettük a harcot. Szerettünk volna előnnyel hazautazni, de ez ezúttal nem jött össze. Azonban ez egy kétmeccses, oda-visszavágós párharc. A budapesti visszavágó teljesen más lesz, új mérkőzés kezdődik. Hazai pályán, saját közönségünk előtt szeretnénk kiharcolni a továbbjutást.”