A vendég Kisvárda az utolsó másodpercekben szerzett góllal 1-0-ra legyőzte a Puskás Akadémia FC-t szombaton, a magyar labdarúgó NB I 14. fordulójában, és ezzel fellépett a dobogó második fokára.

Tapogatózó játékkal kezdett a bajnokság harmadik és negyedik helyezett csapata, aztán a huszadik perctől felpörögtek az események: előbb Makowski ziccerénél védett hatalmasat a hazai kapus, majd az ellentámadás végén Nagy Zsolt lövését Peteleu blokkolta a gólvonal közelében. A folytatásban is kialakultak ígéretes helyzetek mindkét oldalon, ám a hálók nem rezdültek meg.

A második félidőben is próbálkoztak becsülettel a felek, de sok hiba csúszott a támadásokba, így a védelmeknek nem volt nehéz dolga. A vége felé fokozta a nyomást a Puskás Akadémia, de a Kisvárda magabiztosan őrizte a döntetlent, egy-egy kontra végén pedig esélye nyílt a három pontot érő gól megszerzésére is, amelyet az utolsó pillanatban Mario Ilievski vállalt magára. Mivel korábban a Kecskemét kikapott, így a Kisvárda megelőzte a táblázaton, és már a második helyen áll.

Gazdagék drámai csatában elbukták a finálét

Gazdag Dániel csapata, a Philadelphia Union 3-3-as végeredményt követően, 11-es párbajban elbukta az észak-amerikai labdarúgó-bajnokság (MLS) nagydöntőjét a Los Angeles FC együttesével szemben. A magyar válogatott játékos gólt szerzett, de a 11-esét kihagyta.

A Los Angeles-i Banc of California Stadiumban az első félidő 28. percében a házigazdák kerültek előnybe, Kellyn Acosta szabadrúgásánál a labda egy sorfalban felugró védőről irányt változtatva vágódott védhetetlenül a kapuba. Az Union többet birtokolta a labdát, és a szünet után nem sokkal egyenlített, a magyar  válogatott középpályás az 59. percben a leshatáron lépett ki, és könnyedén lőtt a hálóba az elvetődő kapus mellett. A korábbi kispesti játékosnak ez volt a 24. gólja a szezonban, a playoffban másodszor volt eredményes. A 83. percben újra a LAFC került előnybe, egy szöglet után Jesús Murillo fejelt a kapuba, de másfél perccel később válaszolt az Union, szintén pontrúgást követő fejesből.

A hosszabbítás utolsó néhány percét Gazdagék emberelőnyben játszhatták le, mivel Maxime Crépeau, az LAFC kapusa utolsó emberként szabálytalankodott. A november 20-án kezdődő katari világbajnokságra készülő kanadai válogatott második számú hálóőre az ütközésnél súlyos sérülést szenvedett, eltört a lába, és hordágyon feküdt, amikor a játékvezető felmutatta neki a piros lapot.

A hosszú ápolás miatt kilencperces további ráadás következett. A Philadelphia a 124. percben újra előnybe került, a második gólt is szerző belső védő, Jack Elliott közvetlen közelről kotorta a labdát a kapuba, de ezzel még nem volt vége, érkezett Gareth Bale, aki nagyszerű fejessel egyenlített a 128. percben.

A 11-es párbaj során a Philadelphia első három lövője hibázott, az első rúgó Gazdag volt a csapatból, de szerencsétlen módon elcsúszott, így jócskán kapu fölé ment a labdája. A 11-es rúgásokat az LAFC 3-0-ra nyerte, és története során először lett bajnok az MLS-ben.

NB I, 14. forduló: Puskás Akadémia FC – Kisvárda Master Good 0-1 (0-0)

Felcsút, Pancho Aréna, 1120 néző, vezette: Antal P.

Gólszerző: Ilievski (90+2.).

Sárga lap: van Nieff (44.), illetve Melnyik (90+1.).

Puskás Akadémia: Tóth B. – Mezghrani, Batik, Stronati, Brandon – Corbu, van Nieff (46. Favorov) – Slagveer (57. Skribek), Gruber Zs. (67. Urblík), Nagy Zs. – Zahedi (81. Colley).

Kisvárda: Odincov – Hej, Kovacic, Széles, Peteleu – Karabeljov, Ötvös (63. Melnyik) – Navrátil, Makowski (71. Vida K.), Camaj (71. Ilievski) – Mesanovic (84. Lucas).

* NB I, 14. forduló: Mezőkövesd Zsóry FC – Kecskeméti TE 2-1, Puskás Akadémia FC – Kisvárda Master Good 0-1, ZTE FC – Újpest FC 1-0.

* NB II, 15. forduló: Kolorcity Kazincbarcika SC – Pécsi MFC 1-1, Gyirmót FC Győr – FC Ajka 1-3, Credobus Mosonmagyaróvár – Nyíregyháza Spartacus FC 2-2, Budafoki MTE – ETO FC Győr 2-1, Békéscsaba 1912 Előre – Szombathelyi Haladás 2-2, Dorogi FC – BFC Siófok 1-2, Szentlőrinc – Soroksár SC 0-2. Az élcsoport: 1. Pécs 31 pont/15 mérkőzés, 2. Diósgyőr 28/14, 3. Gyirmót 26/15.