A várakozásnak megfelelően Anglia nyerte a második elődöntőt a labdarúgó-Európa-bajnokságon, de a mérkőzés nem feltétlenül olyan volt, ahogy sokan gondolták volna. Anglia természetesen többet birtokolta a labdát, nem csak azért, mert hazai pályán játszott, de a játékstílusa is ezt feltételezi. Dánia azonban elképesztően jól kombinált az első félidőben, akárhányszor megszerezte a labdát, és Pickford nem tűnt mindig a helyzet magaslatán. A gólt végül Damsgaard szabadrúgásból szerezte, ez volt – bármennyire hihetetlen – az első szabadrúgásgól ezen az Eb-n, ugyanakkor az első gól, amelyet Anglia kapott. Mi több, a dánok megpróbálták erőltetni a másodikat is, Anglia pedig lassan ocsúdott. Utóbb nyomni próbálta a játékot Schmeichel kapuja felé, ám a szinte kizárólag rövid passzokra alapozó játékuk rendszeresen elakadt a dán védelemben, és ha mégse, akkor a legendás Peter Schmeichel fia, Kasper kezdett lassan a meccs hősévé előlépni csodával határos védéseivel. Egyszer nem tudott közbelépni, de a beadást akkor sem Sterling küldte a kapuba, hanem a menteni próbáló Kjaer lábáról került oda.

A második félidőben fokozódott az angol nyomás, a vége felé pedig az elcsigázott dán védők csak a labdák kivagdosására szorítkoztak. Kane-éknek a rendes játékidőben így sem sikerült megszerezniük a győztes találatot, hiszen szinte kizárólag azzal próbálkoztak, hogy a kétméteres passzaikkal a gólvonalig kombináljanak, így pedig nehéz átjátszani egy sűrű, szervezett védelmet. A meccset a hosszabbításban aztán egy könnyű síppal befújt büntető döntötte el. A holland Makkelie Sterling esését a videózás után is szabálytalanságnak látta a játékvezető. A gól azonban akcióból esett, mert Kane lövését hárította Schmeichel, ám a duplázásra már nem ért vissza.

Aztán nagyon csúnya lett a meccs. A sérülés miatt emberhátrányba került dánok az utolsó erejükkel próbálkoztak, míg a fair-play hazája, Anglia a régi olasz csapatot megszégyenítő módon húzta több mint negyedórán át az időt.

A döntőben (vasárnap, 22 óra, TV: M4 Sport, Pro TV) két veretlen csapat találkozik tehát, két különböző stílussal, az elődöntőben látottak alapján azonban Angliának nagyon fel kell kötnie a felkötnivalót, ha Insigne és Chiesa beindítják a robogóikat.

Európa-bajnokság, elődöntő: Anglia – Dánia 2-1 (1-1, 1-1, 2-1) – hosszabbítás után

London, Wembley Stadion, 64.950 néző, vezette: Danny Makkelie (holland).

Gólszerzők: Kjaer (39. – öngól), Kane (104. – tizenegyesből), illetve Damsgaard (30.).

Sárga lap: Maguire (49.), illetve Wass (72.).

Anglia: Pickford – Walker, Stones, Maguire, Shaw – Phillips, Rice (95. Henderson) – Saka (69. Grealish, 106. Trippier), Mount (95. Foden), Sterling – Kane.

Dánia: Schmeichel – Christensen (79. Andersen), Kjaer, Vestergaard (105+1. Wind) – Stryger (67. Wass), Hojbjerg, Delaney (88. Jensen), Maehle – Braithwaite, Dolberg (67. Nörgaard), Damsgaard (67. Poulsen).