Két merőben ellentétes félidőt játszott Medgyesen, a Nagyszebeni Hermannstadt vendégeként a Sepsi OSK, a Szuperliga 12. fordulójában. Szünetig még jóformán helyzete sem volt Bergodi legénységének, és az ellenfél 1-0-ra vezetett. Az olasz szakember ekkor, tőle merőben szokatlan módon, egyszerre hármat cserélt az újrakezdésre. Később Varga Roland és Šafranko is csatasorba állt, és a menet közben beállt játékosok megfordították a meccset. Azaz, hacsak nem ez volt eleve a terv, akkor alaposan elrontotta a kezdő tizenegyet az olasz mester. De utóbb javított.

Bár az OSK már az elejétől megpróbálta megszokott passzolós játékát játszani, a középpályán túl elfogyott a tudomány. Nagyszeben sokkal direktebben támadta a kaput, ám csak két-háromszor volt igazán veszélyes. A 37. percben azonban Paraschiv három ellenfelet is kicselezett, majd 16 méterről ballal védhetetlenül a jobb felsőbe lőtt (1-0).

Szünet után merőben másként nézett ki a meccs, noha a két napja tartó eső miatt egyre mélyebb talajú lett a pálya. A sepsiszentgyörgyieket így néhányszor a sár akadályozta meg, hogy veszélyesebbek legyenek. Az 58. percben például Varga Roland szabadrúgása kipattant Muțiuról, Aganović pedig elcsúszott az ötösön, és rosszul találta el a labdát. A 71. percben szintén a sár mentette meg a szebenieket, amikor egy szöglet után Dumitrescu két méterre elcsúszott, és Butean fel tudott szabadítani. A folyamatos nyomás azonban a 75. percben eredményt hozott: Ștefănescu jobb oldali szögletlabdája az ötösön belülre érkezett, a dagonyában Varga belepiszkált, Butean felszabadító szándékkal Ciobotariu lábába küldte, ahonnan a hálóba pattant (1-1). Az OSK ekkor pedig már győzni akart. Varga két távoli próbálkozása után Šafranko első labdaérintése gólt ért: ugyancsak szöglet után az ötös rövid sarkáról fejelt a hálóba (1-2).

A maradék néhány percben a Hermannstadt már nem tudott vezélyes lenni Niczuly kapujára, így a háromszékiek megnyerték a meccset.

A Sepsi OSK vasárnap a listavezető Konstancai FCV Farult fogadja.

Fotó: az FC Hermannstadt közösségi oldala

* Szuperliga, 12. forduló: Nagyszebeni Hermannstadt – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-2, Konstancai FCV Farul – Aradi UTA 2-0, Bukaresti FCSB – Campionii FC Argeș Pitești 3-2.

* 2. liga, 8. forduló: Brassói FC – CSM Slatina 0-0, FK Csíkszereda – Bukaresti Metaloglobus 2-0, Temesvári Politehnica – Concordia Chiajna 1-4, Galaci Suporter Club Oţelul – Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 2-1.

Labdarúgó Szuperliga, 12. forduló: Nagyszebeni Hermannstadt – Sepsi OSK 1-2 (1-0)

Medgyes, Gaz Metan stadion. Vezette: Radu Petrescu (Bukarest) – Radu Ghinguleac (Bukarest), Mircea Grigoriu (Bukarest). Tartalék: Kovács Szabolcs (Nagykároly). Ellenőr: Cristian Nica (Ploiești). Videóbíró: Marcel Bîrsan (Bukarest). Segéd-videóbíró: Bogdan Gheorghe (Bukarest).

Gólszerzők: Paraschiv (37.), illetve Ciobotariu (75.), Šafranko (87.).

Sárga lap: Bejan (33.), Bitean (57.), Alhassan (62.), illetve Rondón (30.), Rodriguez (38.), Ňinaj (53.), Ștefănescu (55.).

FC Hermannstadt: Muțiu – Butean, Bejan, Stoica, Opruț, Mino, Biceanu (72. Răuță), Balaure (85. Buhăceanu), Alhassan (72. Petrescu), Oroian (72. Popescu), Paraschiv (85. Babić).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ňinaj, Ciobotariu, Dumitrescu, Rodriguez (46. Matei), Păun, Aganović (84. Šafranko), Golofca (46. Ștefănescu), Ion Gheorghe (56. Varga), Rondón (46. Tudorie).