Fájdalmas vereséget szenvedett a Sirius női kosárlabdacsapata egy szerény képességű ellenféltől, immár másodjára az idényben. A Phoenix otthonában úgy kapott ki az alakulat hosszabbításban, hogy két perccel a vége előtt még tíz ponttal vezetett. Ezúttal hazai pályán maradt alul úgy, hogy kevéssel a vége előtt még egyenlő volt az állás, ám az utolsó hét pontot az ellenfél szerezte. A meccs azonban nem itt ment el, hanem még az első negyedben.

Rossz volt nézni a marosvásárhelyi együttes kínlódását egy szerény képességű ellenféllel szemben a női kosárlabda Nemzeti Liga 19. fordulójában. Talán azért, mert tudták, elszámolnivalójuk lenne a konstancai vereség után, nagyon görcsösen léptek pályára és az első negyedben az egész idény leggyengébb teljesítményét nyújtották. Mindössze három pontot szereztek tíz perc alatt, mezőnyből 5%-os mutatóval (1/18!!), és rögtön kilenc eladott labdával. Nincs az a védekezés, ami indokolhatja ezeket a gyalázatos számokat egy magát profinak tartó kosárlabdacsapat esetében. Ha pedig valaki azt gondolja, hogy az ellenfél annyival jobb volt, hát téved. Semmi különöset nem mutatott Konstanca, átlagosan szerepelt, a Sirius azonban jelentősen megkönnyítette a dolgát. A játék a második negyedben sem javult lényegesen, legfeljebb a vendégek támadójátéka vált még gyengébbé, így félidőre maradt a 12 pontos hátrány.

A szünetben minden bizonnyal alaposan leteremtette játékosait Carmin Popa edző, mert a harmadik negyedben visszakapaszkodott a csapat, sőt, rövid ideig a vezetést is átvette. Az utolsó tíz percben egy ideig maradt a fej-fej melletti küzdelem, ám hiába reményedtek a sportcsarnok nézői a bűnrossz kezdés után kicsikart győzelemben, ez most sem jött össze. 49:49 után ugyanis ismét csak a Phoenix szerzett pontokat a végső sípszóig.

Néhány szám a katasztrofális teljesítményből: Sherill – alig 37% mezőnyből, 8 eladott labdával (egész egyszerűn kiejtette a passzokat a kezéből), Cortez – 36% (egy szemernyivel sem jobb, mint az általa váltott Allen), Griffin – 33% és alig 9 pont? És akkor beszéljünk Chișről is – nulla ponttal és 7 eladott labdával –, illetve Sólyomról – szintén nulla ponttal –, aki egész meccsen egyszer sem próbálkozott triplával, ami elvileg az erőssége. Tény, hogy szorosan fogták, de hogy egy pick-and-rollt, egy gyors labdamozgatást a félkörön egész meccsen nem láttunk, az az ő hibája is.

Ezek után a rájátszásban szinte biztosan nem lehet ott a csapat a legjobb négy között, pályahátránnyal fog kezdeni, ez már most borítékolható.

A hétvégi fordulóban szabadnapos volt a Sirius, legközelebb a CSM Alexandriát fogadja, amelytől a kupában egyszer már kikapott hazai pályán, egy olyan teljesítmény után, amelyről akkor azt hittük, nem lehet alulmúlni. Tévedtünk.

Fotó: Nagy Tibor

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 19. forduló: Marosvásárhelyi Sirius – Konstancai Phoenix 49:56 (3-15,13-13, 21-11, 12-17)
Marosvásárhely, ligeti sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Amalia Marchiș (Kolozsvár), Răzvan Opriș (Nagyszeben),Vlad Potra (Kolozsvár). Ellenőr: Alexandru Columban (Kolozsvár).
Sirius: Sherill 16 pont, Cortez 12 (3), Lipovan 11, Griffin 9, Czimbalmos 1, Sólyom, Badi, Mircea, Chiș.
Phoenix: Hinriksdottir 16 pont, Rosten 11, Vega 11 (1), Mititelu 8, Petrof 4, Fota 4, Beldian 2, Nagy-Voica.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 19. forduló: Bukaresti Rapid – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 46:106, Aradi FCC – Kolozsvári U 70:59, Marosvásárhelyi Sirius – Konstancai Phoenix 49:56, CSM Târgoviște – CSM Alexandria 61:58, Kézdivásárhelyi KSE – Bukaresti Agronomia 61:49; 20. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Kézdivásárhelyi KSE 96:69, CSM Târgoviște – Bukaresti Rapid 70:54.