2024. május 11., szombat

Szűk hét leforgása alatt újabb öt érmet szerzett Szőcs Bernadette.

Szűk hét leforgása alatt újabb öt érmet szerzett a besztercei olimpiai központ színeiben versenyző marosvásárhelyi Szőcs Bernadette: múlt hét végén az ifi országos bajnokságon két arannyal és egy ezüsttel gyarapította gyűjteményét, itt azonban meg is sérült, de így is két ezüstérmet szerzett a héten a lengyel ifi nyílt versenyen.

Az ifi korcsoport felső korhatáránál két évvel fiatalabb marosvásárhelyi versenyző a múlt hét végén Szlatinán megtartott országos bajnokságon a legfontosabb aranyérmét az egyéni versenyszámban szerezte, tavaly után zsinórban a másodikat. A verseny közben egy húzódást szenvedett, így adott pillanatban az is kétségessé vált hogy folytathatja-e egyáltalán a versenyt, de az elődöntőben és a fináléban is vesztett szett nélkül nyerte mérkőzéseit, megszerezve az aranyérmet. Másik bajnoki címét a lány párosban szerezte a marosvásárhelyi asztaliteniszező, a szlatinai Irina Ciobanuval az oldalán. A vegyes párosban a besztercei Dan Daniellel az oldalán versenyezve a döntőig jutottak.

A héten a Cetniewóban megszervezett Lengyel Ifi Openen sérülten is újabb két világkörverseny ezüstérmet szerzett Bernie. Az egyéni versenyszámban 2. kiemeltként indulhatott, a főtáblán a hazai Slifirczyk ellen kezdte szereplését, akit 1-3-ról fordítva 4-3 arányban vert. Ezután a horvát Jeger, illetve a japán Matsumoto felett egyaránt 4-0-ás győzelmeket aratva menetelt az elődöntőig. Itt viszont maratoni csata várt rá, többszörös Európa-bajnok régi riválisa, a német Solja Petrissa ellen, akit 4-3 arányban (16-14, 5-11, 13-11, 21-19, 9-11, 8-11, 11-8) gyűrt le. A döntőben vezetett is 2-1-re a könnyebb sorsolása folytán pihentebb magyar Madarász ellen, de végül a fáradtság hatására is 2-4 arányú vereséget szenvedett a döntőben. A lány párosban a német Soljával az oldalán szintén a döntőig menetelt a marosvásárhelyi versenyző, a döntőben a japán Miyake/Matsumoto kettőssel szemben nagy csatában maradtak alul, 2-0-ás vezetés után 2-3 arányban, 10-12-re elveszítve a döntő szettet.