2024. july 1., Monday

A magyar női vízilabda-válogatott 12-11-es vereséget szenvedett az olasz csapattól az Eindhovenben zajló Európa-bajnokság keddi negyeddöntőjében, így nem szerezhet olimpiai kvótát a kontinensviadalon, és csak az 5-8. helyért folytatja a szereplését. Mihók Attila és Cseh Sándor együttesének így már csak a februári, dohai világbajnokságon van lehetősége kiharcolni a párizsi részvételt, azon a tornán további két kvótát osztanak ki, amire a papírforma alapján három csapat pályázik.

Az Európa-bajnokságon Hollandia – Olaszország és Spanyolország – Görögország elődöntőt rendeznek ma, illetve az 5-8. helyért Magyarország Nagy-Britanniával, Horvátország Franciaországgal találkozik.

Románia a 14. helyen zárta a női vízilabda-Európa-bajnokságot. A válogatott, amelynek három marosvásárhelyi tagja is volt és amely előzőleg 18-6-ra felülmúlta Bulgáriát, a Törökország elleni helyosztón 7-3-ra kikapott. A győztes kiléte pillanatig sem volt kérdéses, a román csapat mindhárom gólját az utolsó negyedben lőtte.

A férfiaknál a román csapat megnyerte II. divíziós csoportját a horvátországi vízilabda-Európa-bajnokságon, miután az utolsó fordulóban 8-7-re felülmúlta Szlovákiát. Az együttes ezzel bejutott a nyolcaddöntőbe, ahol Grúziával találkozik.

A magyar csapat 10-5-re győzött az olasz ellen, így csoportgyőztesként egyenesen a negyeddöntőbe jutott. A világbajnok és így olimpiai kvótás magyar együttes javarészt fiatal tehetségekkel szerepel a kontinensviadalon, ezért ilyen arányú sikere különösen nagy meglepetés volt az eddig százszázalékos és olimpiai indulásért küzdő rivális ellen. A magyaroknak legalább öttel kellett győzniük a csoportelsőséghez, minden más eredmény a harmadik helyet jelentette volna, amivel ma játszani kellett volna a negyeddöntőért.

Pohl Zoltán (k), valamint az olasz Oscar Gonzalo Echenique (b) és Marco Del Lungo (j) a férfivízilabda-Európa-bajnokság B csoportjában a harmadik fordulóban játszott Magyarország – Olaszország mérkőzésen a zágrábi Mladost uszodában 2024. január 8-án
   Fotó: MTI/Illyés Tibor