A sereghajtó Újpest megszerezte első győzelmét a labdarúgó OTP Bank Liga 2021/22-es kiírásában: a tizedik forduló pénteki játéknapján a 13. perctől emberhátrányban játszó lila-fehérek otthon múlták felül 1-0-ra a MOL Fehérvár gárdáját.

Az Újpest már a mérkőzés elején emberhátrányba került – Pauljevic rátaposott Nego bokájára, ami elsőre még csak sárga, VAR-elemzést követően azonban már piros lapot ért –, de tíz emberrel is hősiesen és eredményesen védekezett a sablonos, körülményes és sok hibával játszó vendégek ellen. A félidő egyetlen helyzeténél Bamgboye 12 méterről leadott lövését látványos vetődéssel mentette Banai.

A második felvonást kapitális védelmi hibák sora vezette fel, de Beridze két ziccerből sem jutott lövésig, majd fehérvári ellenakciót kontrázott meg az Újpest, és Csongvai az 50. percben már nem hibázta el az ajtó-ablak helyzetet (1-0). A vendégcsapatba sorra érkeztek a kispadról a friss játékosok, de velük sem jutott előbbre a kapura továbbra is teljesen veszélytelen Fehérvár. A sok munkával védekező Újpest így kihúzta a lefújásig kapott gól nélkül.

Az Újpest négy győzelem és öt döntetlen mellett aratta első sikerét az idényben, a Fehérvár vendégként négy döntetlent követően először maradt pont nélkül.

A fehérvári Ivan Petryak (b) és az újpesti Lirim Kastrati (b2). Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Labdarúgó NB I., 10. forduló: Újpest FC – MOL Fehérvár FC 1-0 (0-0)

Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 1508 néző, vezette: Andó-Szabó.

Gólszerző: Csongvai (50.).

Sárga lap: Stieber Z. (83.), Banai (94.), illetve Petrjak (14.), Makarenko (32.), Rus (79.).

Kiállítva: Pauljevic (13.).

Újpest: Banai – Kastrati, Kutrumpisz, Csongvai – Pauljevic, Mack, Mitrovic, Katona (75. Stieber Z.) Antonov – Mory (19. Diaby), Beridze (70. Croizet).

MOL Fehérvár: Kovács D. – Fiola (71. Dárdai), Rus, Musliu, Stopira (78. Heister) – Nego, Makarenko – Bamgboye, Kodro (71. Jallow), Petrjak (46. Kovács I.) – Zivzivadze (61. Nikolics).

NB I., 10. forduló: ZTE FC – Gyirmót FC Győr 2-1, Paksi FC – Kisvárda Master Good 2-2, Újpest FC – MOL Fehérvár FC 1-0.