Zsinórban harmadik mérkőzését veszítette el a bajnokságban a Sepsi OSK labdarúgócsapat, ami azonban ennél is súlyosabb, hogy hiába kerestük az alakulatot a Konstanca elleni mérkőzésen, csak a kék mezes házigazdákat találtuk az ovidiui focipályán.

Liviu Ciobotariu vezetőedző a szerdai kupameccs után, amelyen a nagyszebeni második csapat ellen sikerült kinyögni egy sovány pontocskát, megpróbált belemagyarázni némi teljesítményt a tanítványai részéről, most azonban ez aligha sikerülhet. Mindössze három játékossal – Oroian (aki csak azért játszott, mert Oteliță sérülése kiújult a melegítéskor), Fl. Ștefan és Ștefănescu – lehet elégedett. Ňinaj ezen a meccsen is ugyanazzal a komikus teljesítménnyel rukkolt elő, mint az utóbbi néhány esetben, talán nem véletlen, hogy középhátvédként lecserélték a hajrára, ami azért nem szokás. Alimi elveszettnek tűnt Păun és Rodriguez nélkül, a szükségmegoldás középpályás Ion Gheorghe légüres térben mozgott, Matei pedig bemutatta, hogyan lehet kikapcsolni teljesen a játékból egy elvileg technikás focistát. A kezdőbe nevezett Damașcan azt igazolta, hogy Ciobotariunak igaza volt, hogy eddig kihagyta a csapatból, Šafranko, illetve a később beállt csatárok, Debeljuh, Varga és Rondón pedig a tökéletes statiszta szerepét játszották.

Pedig nagyon biztatóan indult, Fl. Ștefan a 2. percben meglódult a bal oldalon, remek labdát adott Šafrankónak, aki azonban hat méterről laposan a kapusba lőtte. A kihagyott lehetőség pedig rövidesen megbosszulta magát: két perccel később Ňinaj sportágat tévesztett a saját tizenhatosán belül, a holdról is látható kezezést mutatott be. Petrescu játékvezetőnek videózásra volt ugyan szüksége, de megadta. Larie volt a végrehajtó, Niczulynak pedig sikerült úgy gólt kapnia, hogy a labda a könyöke és a hasa között talált magának utat a hálóba (1-0). A 10. percben Aioani kínált fel hatalmas lehetőséget az egyenlítésre, miután a labda alá szaladt, és Matei ott találta magát, csak Lariéval szemben. Egy technikás játékos (mennyire örült, amikor rátehette a kezét a 10-es mezre!), pedig mit tesz ilyenkor? Belerúgja a kiszolgáltatott védőbe!

A folytatásban a Farul volt a középpálya ura,  a házigazdák kétszer annyi pontos passzt adtak, mint a szentgyörgyiek, s kétszer is növelhették volna az előnyt. A 28. percben Băluță távoli lövése suhant el a felső sarok mellett, a 44. percben Munteanu 10 méterről megcélozta a kapu közepén álló Niczulyt.

Totális meglepetésre azonban a félidő végére egyenlített az OSK. Előbb Damașcan ügyetlenkedett el egy labdát az ötös sarkán, azonban a 45+2. percben Ștefănescu hatalmas gólt csavart a tizenhatos bal sarkából a hosszú felsőbe (1-1).

Noha az egyenlítés lélektani többletet kellett volna hogy nyújtson az OSK-nak, újrakezdés után gyakorlatilag csak egyetlen csapat volt a pályán. A 48. percben Budescu lövése még középre ment, de az 55. percben már átvétel nélkül bevarrta hét méterről a rövid sarokba Kiki balról érkező beívelését (2-1). A 61. percben ismét Budescu került kiváló helyzetbe, de emelését megfogta Niczuly. A 69. percben Mazilu lövése érkezett a kapu közepére, a 78. percben pedig Rivaldinho csavarása zúgott pár centivel el a keresztléc fölött. Ezek mellett két lesgólt is lőttek a házigazdák, amelyek persze érvénytelenek voltak, de mutatják, hogy mely csapat volt a támadóbb szellemű. Hiába küldött be a másik oldalon Liviu Ciobotariu három csatárt is a végjátékra, azok végig láthatatlanok maradtak.

S lesz-e megállás a lejtőn? A Sepsi OSK számára kétszer Kolozsvár következik: csütörtökön az elmaradt meccs a CFR ellen, hétfőn pedig az U, s a látottak alapján nincs kizárva, hogy ötre nő a zsinórban elveszített meccsek száma.

Labdarúgó Szuperliga 11. forduló: Konstancai FCV Farul – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2-1 (1-1).
Ovidiu, a Hagi Akadémia stadionja. Vezette: Radu Petrescu (Bukarest) – Radu Ghinguleac (Bukarest), Mircea Grigoriu (Bukarest). Tartalék: Robert Avram (Pitești). Ellenőr: Corneliu Fecioru (Bukarest). Videóbíró: Adrian Cojocaru (Galac). Segéd-videóbíró: Cosmin Vatamanu (Bukarest).
FCV Farul: Aioani – Sîrbu, Larie, Artean, Kiki (68. Boli), Băluță, Nedelcu (37. M. Popescu), Grameni (77. Vînă), Mazilu (77. Grigorján), L. Munteanu (77. Rivaldinho), Budescu.
Sepsi OSK: Niczuly – Oroian, Bălașa, Ňinaj (79. Kecskés), Fl. Ștefan, Ion Gheorghe, Alimi (79. Rondón), Matei (62. Aganović), Ștefănescu, Šafranko (62. Varga), Damașcan (62. Debeljuh).
Gólszerzők: Larie (4. – büntetőből), Budescu (55.), illetve Ștefănescu (45+2.).
Sárga lap: Artean (39.), M. Popescu (63.), illetve Ňinaj (5.), Kecskés (84.), Fl. Ștefan (89.).
* Szuperliga, 10. forduló: Bukaresti Rapid 1923 – Kolozsvári CFR 1907 3-1; 11. forduló: Galaci Suporter Club Oțelul – Bukaresti Dinamo 1948 1-0, Aradi UTA – FC Voluntari 0-0, Konstancai FCV Farul – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2-1.
* 2. liga, Karácsonkői Ceahlăul – Dési Unirea 1-0,  Concordia Chiajna – CSM Slatina 1-0, Újszentesi CSC – Bukaresti Metaloglobus 1-1, FK Csíkszereda – Chindia Târgovişte 1-0, Bukaresti Progresul 1944 Spartac – CS Tunari 1-2, Resicabányai CS Muncitoresc – Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 1-1, Campionii Fotbal Club Argeş Pitești – Sellemberki CSC 1599 0-0, Unirea 04 Slobozia – CSM Alexandria 1-0, Bodzavásári Gloria – Bukaresti CSA Steaua 4-4.
Az élcsoport: 1. Sellemberk 20 pont, 2. Slobozia 18, 3. Bodzavásár 15.