Megnyerte idegenbeli mérkőzését a Temesvári 89-esek ellen a Marosvásárhelyi Szörnyek az amerikaifutball-bajnokság alapszakaszának negyedik fordulójában, ezzel pedig már biztos lehet abban, hogy bejutott az elődöntőbe, mi több, azt hazai pályán játssza, függetlenül az utolsó fordulós – Kolozsvári Keresztesek elleni – mérkőzés eredményétől.

Számos eseménnyel tarkított mérkőzést játszott a Szörnyek Temesváron, ahová favoritként utazott. A találkozót azonban nagyon rosszul kezdte a marosvásárhelyi csapat, amelynek a quartebackjét, Jacob Schimenzet az első két labdabirtoklás során négyszer is földre kényszerítették az ellenfél védőfalának játékosai, és ebben a bajnokságban először kényszerült a csapat punttal befejezni egy birtoklást. Ugyanakkor a temesváriak kétszer is fumble-t követtek el, azaz kiejtették a kezükből a labdát, amit a Szörnyek védői kaparintottak meg, így az első negyed pont nélkül zárult. Annál pontgazdagabb volt a második negyed, amelyben négy touchdownt értek el a marosvásárhelyiek. Az utolsót Jackson az ellenfél elcsípett passzából szerezte, miután előtte a temesváriak szépítettek, sőt, elfogták Schimenz egyik passzát. Ez pedig először fordult elő ebben a bajnokságban a Szörnyek quartebackjével. Mi több, a második félidőben még kétszer megtörtént ez, másodszorra touchdownig futott vele a temesvári játékos. Volt azonban két nagyon látványos touchdownja is a Szörnyeknek, 30-40 yardos passzok után.

Végül is a marosvásárhelyiek győzelme nem forgott veszélyben, a felsorolt hibák miatt azonban nem lehet azt mondani, hogy ez volt a marosvásárhelyiek legjobb mérkőzése az idényben.

Az alapszakasz utolsó fordulóját két hét múlva, november 6-án játsszák, amikor a Szörnyek a Kolozsvári Kereszteseket fogadja. A forduló eredményei azonban az alapszakasz sorrendjét már nem befolyásolhatják, az elődöntőben, amelynek párharcait november 19-20-án rendezik, a Bukaresti Lázadók ellenfele a kolozsvári együttes lesz, míg a Szörnyek a Resicabányai Mozdonyokat fogadja. A két győztes december 3-án vagy 4-én találkozik egymással a döntőben.

Országos amerikaifutball-bajnokság, 4. forduló: Temesvári 89-esek – Marosvásárhelyi Szörnyek 20-54 (0-0, 8-32, 0-6, 12-14)

A Szörnyek pontszerzői: Schimenz 2 td., 1 konv., Szőlősi 2 td., Jackson 1 td., 2 konv., Redding 1 td., 1 konv., Kiss 1 td, 1 konv., Corpering 1 konv.

A 3. forduló további eredményei: Kolozsvári Keresztesek – Bukaresti Titánok 26-24, Bukaresti Lázadók – Resicabányai Mozdonyok 62-14.

Rangsor: 1. Lázadók 4 győzelem, 2. Szörnyek 3, 3. Mozdonyok 2, 4. Keresztesek 2, 5. 89-esek 1, 6. Titánok 0.

Fotó: a Timişoara 89-ers közösségi oldala