Elfogyott a kispad a második félidőre

Szünetben még vezetett az Arena női kézilabdacsapata a Nagyváradi CSU otthonában, a női kézilabda A osztály B csoportja 9. fordulójában rendezett mérkőzésen, a végére azonban ötgólos vereséget szenvedett.

Fej fej mellett haladt az első félidőben a két alakulat, mikor egyik, mikor a másik került előnybe, szünetre pedig egygólos marosvásárhelyi vezetésnél vonultak a csapatok. A második játékrészben azonban a hosszabb nagyváradi kispad megpecsételte a mérkőzés sorsát. Miközben az Arena összesen csupán nyolc mezőnyjátékost tudott nevezni a mérkőzésre, a házigazdák a szabályok által lehetővé tett teljes kerettel játszhattak, és csak a góllövők száma nagyobb volt, mint az Arena összes játékosáé. A nagyváradiak először a 40. percben jutottak háromgólos fórhoz, az egyre fáradó marosvásárhelyi játékosok pedig nem tudtak fordítani. Kapusteljesítményük sem segítette őket: míg a házigazdák 38 góljához csak 51 lövésre volt szükség, az Arena dobóinak 26 próbálkozása maradt ki, amihez nyilván az erőnlét csökkenése is hozzájárult.

A női kézilabda A osztályban még egy fordulót játszanak idén, aztán január végéig szünetel a pontvadászat. Vasárnap 11 órától az Arena a mindeddig veretlen, és a Kolozsvári U elleni rangadót is megnyerő Zsilvásárhelyi CSM csapatát fogadja.

Női kézilabda A osztály, B csoport, 9. forduló: Nagyváradi CSU – Marosvásárhelyi Arena 38-33 (14-15)

Nagyvárad, egyetemi csarnok, zárt kapus mérkőzés. Vezette: Alin Gherman (Nagybánya), Adrian Moldovan (Nagybánya).

Nagyvárad: Corha, Fulgescu – Tudose 10 gól, Argyelán 7, Zegrean 6, Snakovszki 5, Duțu 3, Vrabie 2, Bochiș 2, Preduca 2, Abodi 1, Bișca, Mastan, Corondan, Hercuț, Deaconu.

Arena: Szász, Both, Jitaru – Sârb 11 gól, Țifui 9, Moldován 6, Gál 4, Opriș 1, Dina 1, Popeanu 1, Mureșan.

Női kézilabda A osztály, B csoport, 9. forduló: Resicabányai CSU – Temesvári Universitatea 25-20, Nagyváradi CSU – Marosvásárhelyi Arena 38-33, CNE Rm. Vâlcea – Kolozsvári U 30-30, Nagyváradi Tonic – Nagybányai CNOPJ 28-44, Zsilvásárhelyi CSM – Tordai Liviu Rebreanu Főgimnázium 35-24. A Besztercei Gloria II és a Székelyudvarhelyi Hargita KK állt.