Újabb vereséget szenvedett az ACS Marosvásárhely a labdarúgó 3. liga IX. csoportjában, ismét hazai pályán, és ez már több, mint egyszerű rossz bajnoki kezdés. Noha Sütő Szilárd edző az idény előtt az előrelépésről és felsőházról beszélt, a hat mérkőzésen szerzett egyetlen ponttal a csapat szép lassan leszakad a mezőnytől, és egyre inkább rávetül a negyedosztály árnyéka. S ezen az sem szépít, hogy ezt a meccset a hosszabbítás ötödik percében, büntetőből kapott góllal vesztette el.

A házigazda ugyanis újabb gyenge mérkőzést produkált, amelyen nem igazán tudott fogást találni az ellenfélen, ellenkezőleg: a gyulafehérvári vendégek voltak veszélyesebbek a találkozó során. Mindössze a második félidőben adódott két helyzetecske a marosvásárhelyiek előtt, ezeket azonban Greu és Osei nem tudták gólra váltani.

A mérkőzés gól nélküli döntetlen felé tartott, különösen azt követően, hogy Kisnek sikerült kivédenie egy veszélyes labdát az ellenfél szögletét követően a hosszabbítás perceiben. Közvetlenül a lefújás előtt azonban a játékvezető adott egy véleményes büntetőt a vendégek javára, amelyet Kilyén értékesített, s ezzel megszerezte a csapata számára mindhárom pontot.

Ilyen kezdést követően a marosvásárhelyi csapatnak legalább egy ilyen győzelmi sorozatot kellene produkálnia, hogy egyensúlyba hozza a mérlegét, ám a játék alapján erre igen csekély az esély. A következő fordulóban a Kolozsvári Viitorul otthonában lép pályára, s most már minden újabb kudarc egyre mélyebbre süllyeszti a csapatot.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 6. forduló: ACS Marosvásárhely – Gyulafehárvári CSU 0-1 (0-0).

Marosvásárhely, víkendtelepi labdarúgópálya. Vezette: Costin Marinoiu (Rm. Vâlcea) – Marian Costache (Rm. Vâlcea), Darius Brândusesc (Nagyszeben). Ellenőr: Tamás Zoltán (Székelyudvarhely), Ionuț Burlea (Brassó).

ACS Marosvásárhely: Kis – Sárközi, Bărăbaș, Caliani, Dumbrăvean, Gliga, Greu, Jorza, Moldován, Preklet, D. N. Todoran. Cserék: Lukács, Csáki, Csala, Csedő, Kiss, Kulcsár, Moraru, Osei.

Gyulafehérvári CSU: Gál – Kilyén, R. Popa, Niakate, Boldea, Giurgiu, M. Șerban, Trifu, D. Todoran, Pîntea, Serebe. Cserék: Al. Șerban, Cunțan, Fofana, Bucurică, Kouadio, Cărăbineanu, Bidulescu, Gilyén, Anghel.

Gólszerző: Kilyén (90+5. – büntetőből).

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 5. forduló: Gyulafehérvári CSU – ACS Medgyes 0-1; 6. forduló: Szászrégeni CSM Avântul – Nyárádtői Unirea 2018 2-0, Kudzsiri Metalurgistul – Beszterce-Naszódi Gloria 2018 1-1, ACS Medgyes – Kolozsvári Viitorul 3-0, ACS Marosvásárhely – Gyulafehérvári CSU 0-1, Gyulafehérvári CSM Unirea – Alsógáldi Industria 1-1.