A magyar labdarúgó-válogatott kedden 1-0-ra nyert Észak-Írország vendégeként a belfasti barátságos mérkőzésen. Marco Rossi szövetségi kapitány együttesének győztes gólját Sallai Roland szerezte az 56. percben, így a magyarok ötödik találkozójukon is veretlenek maradtak a szigetországban.

Az első perctől a magyarok birtokolták többet a labdát. Marco Rossi tanítványai lassú, sok passzból felépülő támadásépítésben gondolkodtak, ezzel szemben a hazaiak labdaszerzés esetén megpróbáltak átrohanni a magyar középpályán, vagy egyből kiugratással próbálkoztak, viszont így keveset volt náluk a labda. A meddő magyar mezőnyfölény ellenére az első harminc perc egyetlen helyzetét a szigetországiak hagyták ki: miután Nagy Zsolt eladta a labdát, az északír csapatkapitány, Steven Davis jobb külsővel a jobb kapufát találta el. A magyar csapat a letámadó rivális miatt nehezen tudott támadólag fellépni, ezáltal gyakran hátrafele kellett játszani, így pedig alig volt olyan akció, amely eljutott volna a hazai kapuig. Az első kaput eltaláló magyar próbálkozásra 34 percet kellett várni, de Sallai lövését vetődve védte a hazai kapus. A szünet előtt még Dibusznak kellett bravúrral hárítania, hogy gól nélküli döntetlennel vonuljanak szünetre a csapatok.

A második félidőt az északírek kezdték jobban, Dibusznak ismét észnél kellett lennie Charles kiugrásánál, hogy megóvja kapuját a góltól. A magyarok aztán hamar visszavették a játék irányítását, majd Sallai labdaszerzéséből a vezetést is megszerezték:     az 56. percben Nagy Zsolt keresztlabdájába McGinn rosszul ért bele, így Sallai elcsípte a kapujából kifutó Peacock-Farrell előtt, majd az üres kapuba gurított (0-1).

Összességében továbbra is a magyar csapat járatta többet a labdát, de helyzeteket továbbra sem tudott kidolgozni, viszont a rivális sem veszélyeztette Dibusz kapuját. A hajrában is sokáig csendesen csordogáló mérkőzésen a magyar válogatott könnyedén őrizte minimális előnyét, ám az utolsó öt percre nagyobb sebességi fokozatba tudott kapcsolni a hazai gárda. Dibusz két nagyszerű fejest és egy közeli lövést is bravúrral hárított, így végül nagymértékben hozzájárult az 1-0-s győzelemhez.

A magyar válogatott legközelebb júniusban lép pályára, amikor négy mérkőzést játszik a Nemzetek Ligája élvonalát jelentő A divízióban. Elsőként június 4-én az Eb-ezüstérmes angolokat fogadja a Puskás Arénában zárt kapuk mögött.

Nego Loic, Sallai Roland és Szoboszlai Dominik (b-j) gólöröme a belfasti Windsor Park stadionban játszott Észak-Írország – Magyarország felkészülési mérkőzésen 2022. március 29-én. MTI/Szigetváry Zsolt

Labdarúgó-válogatottak felkészülési mérkőzése: Észak-Írország – Magyarország 0-1 (0-0)

Belfast, Windsor Park, 18 ezer néző, vezette: Rob Harvey (ír).

Gólszerző: Sallai (56.).

Sárga lap: Cathcart (27.), Davis (58.), Dallas (85.), Saville (85.), illetve Sallai (55.), Lang (74.), Nagy Á. (85.).

Észak-Írország: Peacock-Farrell – McNair, Cathcart, Ballard (82. Hume), Brown – McCann, Davis (61. Saville), Lane (61. Dallas) – McGinn (68. Lavery), Magennis (46. Charles), Whyte (68. Thompson).

Magyarország: Dibusz – Lang (81. Kecskés), Orbán, Fiola – Nego (81. Bolla), Styles (81. Vécsei), Schäfer, Nagy Zs. – Sallai (72. Gazdag), Szoboszlai (65. Nagy Á.) – Szalai Á. (72. Ádám).

Mestermérleg

* Marco Rossi (Magyarország): „Két külön meccset láttunk. Az első 80 percig tartott, amikor kontrolláltuk a találkozót, majd jött az utolsó tíz perc, amikor beszorultunk, de az előbbi miatt megérdemelten nyertünk. A hajrában végrehajtott cserék nem működtek, ez is hozzájárulhatott a rossz befejezéshez. Tétmérkőzéseken más lesz a pályán lévő csapat összeállítása ilyen helyzetben, de ettől függetlenül túl sok labdát vesztettünk. A Nemzetek Ligájában, ahol Olaszország, Anglia és Németország lesz az ellenfél, sokkal jobban kell majd koncentrálni. A futballban viszont az egyetlen dolog, ami számít, az a győzelem. Támadójátékban többet vártam játékosaimtól. A pálya utolsó negyedén mindig hiányzott valami, nem volt, aki befejezze az akciókat. Próbáltam több lövést kérni, de így is volt két-három lehetőségünk, amivel eldönthettük volna a meccset. A honosított Callum Styles ismét jó benyomást keltett, mert nem fél a körülményektől és az ellenfelektől sem, így kifejezetten jó helyen van nála a labda.“
* Ian Baraclough (Észak-Írország): „Csapatomnak óriási lehetőségei voltak a hajrában, amely így megérdemelte volna az egyenlítést. Hiába birtokolták többet a labdát a magyarok, nagy helyzeteink nekünk voltak. Az ellenfél a kapusának köszönheti a győzelmet.“