2024. august 15., Thursday

Egy szinttel lennebb az FCSB és a Ferencváros

• 2024-08-15 14:00:00

• -

Nem juthat a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörébe sem az FCSB, sem a Ferencváros, miután mind a bukaresti, mint a budapesti klub alulmaradt a 3. selejtezőkör párharcában. Az európai szereplésük azonban korántsem ért véget, hisz a számukra garantált a Konferencialigában való részvétel, ám mindketten megpróbálhatják még az Európa-liga csoportkörébe jutást is.

Bukarestben az FCSB döntetlenről várta a Sparta Prága elleni visszavágót, ám nem tudta kihaszálni a hazai pálya előnyét. Az első félidőben a Sparta háromgólos előnyre tett szert, s hiába válaszolt kettővel az FCSB a második játékrészben, a továbbjutás sorsát már nem tudta megváltoztatni. A mérkőzés után a házigazdák keményen bírálták Morten Krogh dán játékvezetőt, akinek egy büntető meg nem adását és egy piros lap felmutatásának elmulasztását rótták fel. Nem titkolták, hogy feltűnőnek tartják, hogy a bíró nemzetisége azonos a prágai edzőével (Lars Friis), valamint a Sparta három játékosáéval (Vindahl, Sörensen, Ross).

A vereséget követően az FCSB az Európa-liga play-off körében az osztrák Linzer ASK ellen lép pályára, az első mérkőzést augusztus 22-én Linzben játsszák.

A Ferencváros kétgólos hátrányból várta hazai pályán a dán Midtjyllandot. A zöld-fehérek ugyan Cissé góljával hamar megfelezték idegenben összeszedett hátrányukat, de a dán bajnok a második félidő elején Oliver Sörensen találatával egyenlített, innentől a magyar csapatnak nem volt reális esélye arra, hogy megfordítsa a párharcot. A Ferencváros története során nyolcadik próbálkozásra sem tudott nyerni dán riválissal szemben.

Az FTC a párharc veszteseként átkerül az Európa-liga selejtezőjének utolsó fordulójába, ahol a feröeri Klaksvík és a bosnyák Borac Banja Luka továbbjutójával küzdhet meg, legrosszabb esetben pedig a Konferencialiga főtábláján szerepelhet. Az első meccset a szigetországiak nyerték 2-1-re.

Továbbjutott a Paks, kiesett a Fehérvár, szégyent vallott Vajdahunyad

Kedden és szerdán pályára lépett a Konferencialigában két magyar klub is, valamint a Vajdahunyadi Corvinul, noha a meccsek zömét ebben a sorozatban csütörtökön játsszák.

A Paks számára a hazai háromgólos előny megőrzése volt a tét a montenegrói Barban, ez pedig maradéktalanul sikerült is: 2-2-es döntetlent ért el, így 5-2-es összesítéssel továbbjutott, és egyetlen párharc megnyerésére van attól, hogy története során először főtáblára kerüljön európai kupasorozatban. A hazai háromgólos előnyt követően Windecker büntetőjével már a 14. percben előnybe került, nyugodtan futballozhatott. Bár a rivális a második félidő derekára fordított, reális esélye így sem volt a továbbjutásra.

A Paksra a cseh Mlada Boleslav és az izraeli Hapoel Beer-Seva továbbjutója vár a következő, immár főtáblára kerülésért zajló negyedik selejtezőkörben.

A Fehérvár idegenbeli kudarcát követően szerdán a hazai visszavágón is kikapott 2-0-ra az Omona Nicosiától, így kettős vereséggel, 3-0-s összesítéssel búcsúzott. A ciprusiak az első félidőben Willy Semedo góljával szereztek vezetést, majd a hosszabbításban Andronikosz Kakulli tette még magabiztosabbá a sikerüket.

Ugyancsak kiesett a vajdahunyadi Corvinul, amely elképesztő védelmi hibák soha nem látott sorozata után 6-1-re kapott ki Kazahsztánban az Asztanától, így összesítésben 2-8-cal búcsúzott. Az európai kupák lebonyolításának paradoxona, hogy a Corvinul lefutballozta a Paksot az első selejtezőkörben, most pedig kiesett, míg Paks akár a csoportkörbe juthat.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, 3. selejtezőkör, visszavágók, zárójelben az összesített eredmények: APOEL Nicosia (ciprusi) – Slovan Pozsony (szlovák) 0-0 (0-2), Bodø/Glimt (norvég) – Jagiellonia (lengyel) 4-1 (5-1), Fenerbahçe (török) – Lille (francia) 1-1 (2-3), Twente Enschede (holland) – RB Salzburg (osztrák) 3-3 (4-5), PAOK Thesszaloniki (görög) – Malmö (svéd) 3-4 hosszabbítás után (5-6), Ludogorec (bolgár) – Qarabağ (azeri) 2-7 hosszabbítás után (4-8), Ferencváros – Midtjylland (dán) 1-1 (1-3), FCSB – Sparta Prága (cseh) 2-3 (3-4), Union Saint-Gilloise (belga) – Slavia Prága (cseh) 0-1 (1-4), Glasgow Rangers (skót) – Dinamo Kijev (ukrán) 0-2 (1-3).

Eredmény az Európa-liga 3. selejtezőkörének visszavágóiból, zárójelben az összesített eredmények: The New Saints (walesi) – Petrocub (moldovai) 0-0 (0-1), RFS Riga (lett) – UE Santa Coloma (andorrai) 7-0 (9-0).

Eredmények a Konferencialiga 3. selejtezőkörének visszavágóiból, zárójelben az összesített eredmények: Mornar Bar (monenegrói) – Paks 2-2 (2-5), Palde (észt) – Häcken (svéd) 1-1 (2-7), Asztana (kazah) – Vajdahunyadi Corvinul 6-1 (8-2), Fehérvár FC – Omonoia Nicosia (ciprusi) 0-2 (0-3).