Nagy fegyvertényt hagyott kicsúszni a kezéből a CSU Medicina női röplabdacsapata, amelynek két meccslabdája volt a sokkal jobban jegyzett CSO Voluntari elleni találkozón. Egy pontot azonban így is sikerült szerezni a mérkőzésen, amely a van de Vyver család összecsapása is volt. A lány (a Voluntari emelője) az idényben harmadszorra is legyőzte az apát (a Medicina vezetőedzője).

Minden tekintetben egyenlő ellenfele volt a CSU Medicina Voluntari-nak a rangsorban közöttük tátongó 18 pont ellenére. Különösen védelemben játszott jól a hazai csapat, néhány mentés tapsot váltott ki a nézőkből, az első szettben azonban elég volt egy néhány labdás megingás 11:11 után, hogy az ellenfél döntő előnyre tegyen szert. Hasonló hullámvölgyek eddig szinte minden mérkőzésen előfordultak, és hiába teljesítettek jól egyébként, ezeken általában elment a meccs, most azonban a következő két játszmában végig kitartott a jó játék. Sőt, a második szettben 18:19-nél, a harmadikban 17:20-nál sem ijedtek meg, s ezúttal jól tudták kezelni a végjátékot, így a játszmák tekintetében 2:1-re átvették a vezetést.

Talán az, hogy így már biztos volt a pontszerzés, túlságosan megnyugtatta a hazaiakat a negyedik játszma elejére, amelyet mindjárt az elején elveszítettek, hiszen 0:4, majd 3:10 után nem volt esélyük fordítani.

A döntő szettben azonban bármi előfordulhatott volna. Először Voluntari-nak sikerült két pontra elhúznia (6:8), aztán a Medicinának háromra (11:8). Sajnos, a győzelemhez ez sem volt elég, noha 14:12-nél két meccslabdájuk volt a hazaiaknak. Először Krystle nyitott a vonalon túlra, majd szintén az ő kezében volt a mérkőzés lezárása, de támadása nem ért pontot. 14:14-nél Tarța támadása volt pontatlan, és így egy olyan mérkőzést engedett ki a kezéből a hazai csapat, amely megnyerhető lett volna.

Igaz, ezzel nem tudott volna előbbre lépni, így a mostani teljesítmény sokkal inkább lélektani szempontból volt fontos, hiszen szombaton a visszavágó sorozat legfontosabb mérkőzése következik, az FC Argeș ellen, amely megadhatja a két fél közötti borítékolható kiesés elleni sorozat alaphangját.

Női röplabda A1 osztály, 17. forduló: Marosvásárhelyi CSU Medicina – CSO Voluntari 2005 2:3 (17:25, 25:22, 25:23, 15:25, 14:16).

Marosvásárhely, Pongrácz Antal csarnok, 200 néző. Vezette: Tudor Pop (Kolozsvár), Ovidiu Borota (Nagybánya). Ellenőr: Adrian Pustiu (Brassó).

CSU Medicina: Tarța, Postea, Cristea, Aelbrecht, Gheți, Krystle. Liberó: Jeremić. Csere: Buran, Politanszka.

CSO Voluntari 2005: Lazarević, Todorova, Casanova, van de Vyver, Radoszova, Ionescu. Liberó: Vereș. Cserék: Galić, Kapelovies.

Női röplabda A1 osztály, 17. forduló: CSM Târgoviște – FC Argeș Pitești 3:1, CSU Medicina – CSO Voluntari 2005 2:3, Brassói Corona – Balázsfalvi Alba Volei 0:3, Bukaresti Dinamo – Bukaresti Rapid 3:0, Konstancai CSM – Lugosi CSM 0:3, Bákói Știința CSM – Bukaresti CSM 0:3. Elmaradt mérkőzéseken: Konstancai CSM – Bukaresti Dinamo 0:3, Bukaresti CSM – Balázsfalvi Alba Volei 3:2.

Fotó: Nagy Tibor