Egy meleg, egy hideg

Újabb sikert jegyzett a felsőházi rájátszásra pályázó Nyárádtői Unirea 2018 együttese a 3. ligás labdarúgó-bajnokságban: ezúttal Gyulafehérváron gyűjtötte be a három pontot. Továbbra is nyeretlen ugyanakkor Csíkszereda marosvásárhelyi fiókcsapata, amely ezúttal Kolozsváron vesztett, fordulatos mérkőzésen.

A második félidőben hagyta állva a házigazdákat Nyárádtő

Megszerezte második és egyben első idegenbeli sikerét a Nyárádtői Unirea 2018 a labdarúgó 3. ligában. A Gyulafehérvári Unirea 1924 ellen nem volt egyszerű a feladat, hiszen Cârloanță már az 5. percben vezetéshez juttatta a házigazdákat egy kezezésért megítélt büntetőből (1-0). Nyárádtő a 29. percben egyenlített, Petra küldte a hálóba fejjel a labdát Istrate beadásából (1-1). Három perccel később ismét Gyulafehérvár jutott előnyhöz Agbomoniyi góljával, akinek a tizenhatos sarkából leadott lövése meglepte Feiert (2-1). Szünet előtt azonban ismét egyenlített Nyárádtő, Istrate egyéni akcióját követően (2-2).

A második félidőt Nyárádtő uralta, és a 73. percben Astafei juttatta vezetéshez csapatát egy fejessel egy szögletet követően (2-3), míg a 80. percben Ganea biztosította be a sikert egyéni akció végén (2-4).

A Nyárádtői Unirea 2018 a következő fordulóban is idegenben játszik, a Kolozsvári Viitorul otthonába látogat. Előtte azonban Marosújvárra tesz egy kitérőt szerdán, ahol a Románia-kupa 3. körében lép pályára.

Kétgólos előnyből vereség

A 80. percben még vezetett Kolozsváron az ACS Marosvásárhely a Kolozsvári Sănătatea elleni találkozón a labdarúgó 3. liga IX. csoportjának 3. fordulójában, a végén azonban a házigazdák nyerték 4-3-ra a meccset.

Az első félidő nagyon sok kapujelenetet és öt gólt hozott. A Sănătatea az 5. percben vezetéshez jutott, amikor Pașca gyakorlatilag a kapufa tövéig vitte be jobbszélen az alapvonal mellett, beadását pedig Oltean közelről értékesítette (1-0). A marosvásárhelyi csapat azonban a folytatásban háromszor is eredményes volt. Míg a 7. percben Țărmure még bravúrral védte Lupuleț közeli lövését, egy perccel később Csala tolt közelről a kapuba egy szöglet után megcsúsztatott labdát (1-1). Mindkét oldalon ordító helyzetek maradtak ki, aztán a 35. percben Moldován 20 méteres lövése kipattant a kolozsvári kapusról, és Lupuleț duplázásából vezetéshez jutott az ACS Marosvásárhely (1-2). Három perccel később már 1-3 volt, miután Țărmure bizonytalankodott egy sort, Gliga gyakorlatilag a kapus kezéből kilopta a labdát, és az üres kapuba lőtt. Szünet előtt szépített Kolozsvár, D. Rusu 25 méterről hatalmas gólt ragasztott a felső sarokba (2-3).

A második félidő legnagyobb részében nem történt semmi lényeges, az utolsó tíz perc azonban megfordította a meccset. A 81. percben egy jobb oldali szögletnél a veterán Szilágyi Loránd olyan szerencsétlenül nyúlt a beívelt labdába, hogy az a saját kapujába jutott (3-3). Ennek ellenére Csala ismét vezetéshez juttathatta volna a csapatát, ám a 83. percben a tátongó kapu torkából sikerült egy méterről (!) kihagynia. A meccs végül a 86. percben dőlt el végleg Kolozsvár javára, amikor egy beívelt szabadrúgás után Veres kézzel ért a labdához, és a büntetőt Goga értékesítette (4-3).

Az ACS Marosvásárhely a 3. fordulóban a Gyulafehérvári Unireát fogadja.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 3. forduló: Kolozsvári Sănătatea – ACS Marosvásárhely 4-3 (2-3)

Kolozsvár, Clujana pálya, vezette: Bogdan Florea (Karácsonkő) – Tamási Zoltán (Székelyudvarhely), Daniel Nistor (Zalatna). Ellenőr: Sergiu Neichi (Szatmárnémeti), Cătălin Pașcanu (Kudzsir).

Gólszerzők: Oltean (5.), D. Rusu (41.), Szilágyi (81. – öngól), Goga (86. – büntetőből), illetve Csala (8.), Lupuleț (35.), Gliga (38.).

Sárga lap: Poenar (32.), illetve Gliga (69.), Moldován (84.), Greu (90+2.).

Sănătatea: Țărmure – Mureșan, Poenar, Laco, Paul, Vescan (69. Cobârzan), Șaroși (45. Ștefan), D. Rusu (46. Zărnescu), Pașca, Oltean (61. Goga), Kallembeck (46. A. Rusu).

ACS Marosvásárhely: Szántó – Bakó, Dumbrăvean, Circa, Szilágyi, Csala, Gliga, Moldován, Ungur (69. Borbély), Vecerdea (79. Greu), Lupuleț (74. Veres).

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 3. forduló: Gyulafehérvári Unirea 1924 – Nyárádtői Unirea 2018 2-4 (2-2)

Gyulafehérvár, Vár stadion. vezette: Cristian Pascu (Nagyszeben) – Bogdan Vasile (Nagyszeben), Biró Barna Tamás (Csernáton). Ellenőr: Szabó Gerő (Kolozsvár), Vasile Hrițac (Piski).

Gólszerzők: Cîrloanță (5. – büntetőből), Agbomoniyi (32.), illetve Petra (29.), Istrate (43.), Astafei (73.), Ganea (80.).

Gyulafehérvár: Iovicin – Bârdea, Ivan, E. Codrea, Oneț (59. Moldovan), Sebaș (46. Harangozó), Temdieu, Adnan (63. Circov), Indrei (86. Lupea), Agbomoniyi, Cîrloanță (46. Fetița).

Nyárádtő: Feier – Todoran (63. Onișor), Ndiesse, Vasiu (77. Chiorean), Suslak, Vînău (63. Ciubăncan), Piper, Petra (63. Bálint), Rusu (62. Ganea), Istrate, Astafei.

3. liga, IX. csoport, 3. forduló: Szászrégeni CSM Avântul – Gyulafehérvári CSU 3-0, Kudzsiri Metalurgistul – Vajdahunyadi Corvinul 1921 0-1, CS Marosújvár – Kolozsvári Viitorul 4-0, Kolozsvári Sănătatea – ACS Marosvásárhely 4-3, Gyulafehérvári Unirea 1924 – Nyárádtői Unirea 2018 2-4.