Egy hónap alatt harmadszor verték Medgyest

• 2024-04-21 17:00:00

• -

Harmadszorra is nyert az ACS Medgyes 2022 ellen egyetlen hónap leforgása alatt a Nyárádtői Unirea 2018, és ezzel hét pontra húzott el riválisától öt fordulóval a labdarúgó 3. liga 9. csoportja felsőházi rájátszásának a befejezése előtt. Ezúttal azonban sokkal nehezebben született meg a siker, mint az előző két alkalommal, a győztes gólra a 87. percig kellett várni.

Mindvégig kiegyensúlyozott csata zajlott a nyárádtői pályán, egyik félnek sem sikerült az akaratát ráerőltetnie az ellenfélre, a helyzetek is váltakozva jelentek meg a két kapu előterében. Az 5. percben Popa eladott labdájából Dumitru küldte rá, a Ganeáról kipattanó labdából Man duplázott közelről, de ő is a kapusba rúgta. A 9. percben Astafei éles szögből próbálta meglepni Blagát, a labda azonban a keresztlécet érintve hagyta el a pályát. A 20. percben ugyanő próbálkozott lapos lövéssel a hosszú sarok irányába, de a medgyesi kapus résen volt. A 33. percben Avram szöglet utáni fejese mellé szállt, a 34. percben pedig Balgiu lövése megpattant a védőkön, és a kapufát érintve ment szögletre. A 38. percben Ovidiu Horșia próbálta a rövid sarokra tartó lapos labdával meglepni Blagát – sikertelenül.

Szünet után is folytatódott az adok-kapok. A 61. percben Astafei fejese fölé szállt, a 68. percben Vodă távoli lövését Ganea a jobb felsőből ütötte szögletre. A 78. percben Luca fordulásból laposan a hosszú sarok irányába küldte, de Ganea nagyot védett. Végül a meccs a 87. percben dőlt el, egy jobb oldali szögletből érkező beívelés átszállt Blaga fölött, a hosszú kapufa mellett álló Amancio pedig a hálóba bólintott. A hátralévő időben, beleértve az öt perc hosszabbítást, Medgyes rohamozott, záporoztak a beívelt labdák, ezeket azonban rendre kivágták a nyárádtői védők.

Miután Beszterce nyert Gyulafehérváron, Nyárádtő maradt a második helyen, két pontra lemaradva az éllovastól, szombaton pedig az osztályozóról gyakorlatilag már biztosan lemaradó Gyulafehérvári CSU-t fogadja.

A végére húzott el az ACS Marosvásárhely

Nagy gólkülönbségű győzelmet aratott az ACS Marosvásárhely a labdarúgó 3. liga 9. csoportjának alsóházi rájátszásában a Kudzsiri Metalurgistul ellen. A 4-0-s siker azonban nem mutatja feltétlenül a két csapat közötti különbséget, hisz az első félidő még gól nélkül ért véget, a találatok többsége a mérkőzés vége felé született. Az első félidőben a hazaiak támadtak valamivel többet, azonban nem sikerült a hálóba juttatniuk a labdát. Az első gólra az 56. percig kellett várni, amikor Pop volt eredményes. A találat után a kudzsiriak vették át a kezdeményezést, de egyben meg is nyíltak védelemben, ezt használta ki a hazai csapat, és a 77. percben büntetőhöz jutott. A szabálytalankodó Dohotariu megkapta a második sárga lapját is, így miután Greu belőtte a tizenegyest, az emberhátrányban maradt kudzsiriak összeomlottak, lehetőséget teremtve arra, hogy Marosvásárhely még kétszer bevegye Perjeriu kapuját.

A győzelemnek köszönhetően az ACS Marosvásárhely megerősítette az alsóházi második, összesítésben 6. helyét, továbbra is távol áll azonban a másodlagos célkitűzés – az alsóház megnyerése – teljesítésétől.

3. liga, 9. csoport, felsőház, 4. forduló: Nyárádtői Unirea 2018 – ACS Medgyes 2022 1-0 (0-0).

Nyárádtő, városi labdarúgópálya. Vezette: Marius Naidin (Pitești) – Mihai Ionescu (Bradu), Lucian Tănase (Pitești). Ellenőr: Veress Lóránt (Sepsiszentgyörgy), Cătălin Pașcanu (Kudzsir).

Nyárádtő: Ganea – Coza, Savin, A. Popa, I. Barstan, Ov. Horșia, Piper (79. Bálint), Trif (60. Amancio), Fülöp (79. R. Barstan), Astafei.

Medgyes: Blaga – Vodă (77. Maxim), Avram, Vlad, Șerban, Hanzu (77. Petra), Balgiu, Rotar (60. Luca), Man (60. Tineiu), Dumitru (84. Noian), Magyari.

Gólszerző: Amancio (87.).

Sárga lap: Rotar (40.), Vodă (72.).

3. liga, 9. csoport, alsóház, 4. forduló: ACS Marosvásárhely – Kudzsiri Metalurgistul 4-0 (0-0).

Marosvásárhely, víkendtelepi labdarúgópálya. Vezette: Costin Marinoiu (Rm. Vâlcea) – Alexandru Bogdănel (Nagyvárad), George Urs (Nagyvárad). Ellenőr: Adrian Voica (Beszterce), Somolyák István (Székelyudvarhely).

Marosvásárhely: Kis – Barabaș, Dumbrăvean, Giosu, Caliani, Greu, Jorza, Moldován, Vidrăsan, Pop, Todoran. Cserék: Lukács, Bălan, Bărăbaș, Csíki, Csala, Degan, Gliga, Moraru.

Metalurgistul: Perjeriu – R. Păcurar, Dohotariu, Popa, Vitinha, Tăban, Gavrilă, Cocan, Hăprianu, Domșa, Cîrloanță. Cserék: Șaucă, P. Păcurar, Onaci, Csapó, Neagu, Itu, Raica, Barbu, Király.

Gólszerzők: Pop (56.), Greu (77. – büntetőből, 81.), Dumbrăvean (90+2.).

3. liga, 9. csoport:

* felsőház, 4. forduló: Nyárádtői Unirea 2018 – ACS Medgyes 2022 1-0, Gyulafehérvári CSU – Beszterce-naszódi Gloria 2018 0-1.

* alsóház, 4. forduló: Kolozsvári Viitorul – Alsógáldi Industria 2-0, Gyulafehérvári CSM Unirea – Szászrégeni CSM Avântul 2-1, ACS Marosvásárhely – Kudzsiri Metalurgistul 4-0.