Egy hideg, egy meleg az Arenától

Két teljesen ellentmondó mérkőzést játszott a női kézilabda A osztályban az Arena a múlt héten.

Előbb hazai pályán fogadta a Beszterce-naszódi Gloria 2018 második csapatát, amelytől csak nagyon szorosan, egyetlen góllal kapott ki idegenben. Az előzményt tekintve így váratlanul hatott, hogy a marosvásárhelyi együttes hazai pályán nagyon gyorsan lemaradt az ellenféltől, és teljesen elszontyolódott a folytatásra. A vendégek már a szünetben 13 góllal vezettek, az Arena pedig ismét 45 gólt kapott egyetlen meccsen, ami sem a védelem, sem a kapusok teljesítményére nem vet jó fényt.

Szombaton ugyanakkor teljesen meglepő módon Resicabányán nyert a szerdán teljesen összeomlott alakulat. Ezen a mérkőzésen is az első félidőben alakult ki a különbség, a második játékrészben pedig sikerült tartani az ötgólos különbséget a rangsorban valamivel jobban álló ellenfél otthonában.

A női kézilabda A osztály ma folytatódik, az Arena a Nagyváradi CSU együttesét fogadja egy újabb háromhetes bajnoki szünet előtt.

Női kézilabda A osztály, B csoport, 20. forduló: Marosvásárhelyi Arena – Beszterce-naszódi Gloria 2018 II 27-45 (11-25)

Marosvásárhely, Serafim Duicu iskola sportterme. Vezette: Dan Pavel (Zilah), Radu Pentea (Zilah).

Arena: Both, Szász, Jitaru – Gál 10 gól, Sîrb 6, Moldován 5, Țifui 3, Groza 2, Opriș 1, Roșca, Dabu, Dina, Mureșan, Virag.

Gloria 2018 II: Stan, Perianu – Țanc 14 gól, Căprar 8, Fekete 4, Muclea 4, Drăgunoiu 4, Bercea 4, Lung 2, Szabó 2, Pica 1, Gaga 1, Buican 1, Vălean, Munteanu-Korodi, Moroianu.

Női kézilabda A osztály, B csoport, 21. forduló: Resicabányai CSU – Marosvásárhelyi Arena 23-28 (11-16)

Resicabánya, városi sportcsarnok. Vezette: Lucian Marii (Zsilvásárhely), Laurențiu Stegaru (Zsilvásárhely).

Resicabánya: Popescu, Dumitrache, Mureșan – Bledea 10 gól, Vlădășel 4, Eremici 3, Dumitrescu 3, Buzzi 2, Diaconescu 1, Asaftei, Giuca, Ciobanu, Prykop, Șiman.

Arena: Both, Szász, Jitaru – Țifui 9 gól, Gál 6, Moldován 5, Sîrb 5, Groza 3, Roșca, Opriș, Dabu, Dina, Mureșan, Virag.

Női kézilabda A osztály, B csoport, 20. forduló: Tordai Liviu Rebreanu Főgimnázium – Resicabányai CSU 31-26, Nagybányai CNOPJ – CNE Rm. Vâlcea 25-25, Kolozsvári CSU – Nagyváradi CSU 30-25, Marosvásárhelyi Arena – Beszterce-naszódi Gloria 2018 II 27-45; 21. forduló:

Resicabányai CSU – Marosvásárhelyi Arena 23-28, Zsilvásárhelyi CSM – Kolozsvári CSU 28-21, Székelyudvarhelyi KK – Nagybányai CNOPJ 25-44, Beszterce-naszódi Gloria 2018 II – Temesvári CSU Universitatea de Vest 41-24, Nagyváradi CSU – Tordai Liviu Rebreanu Főgimnázium 44-38.