2024. july 1., Monday

A listavezető otthonába látogatott a hétvégi fordulóban a Marosvásárhelyi Arena női kézilabdacsapata az A osztályos bajnokság 7. fordulójában. A Beszterce-naszódi Gloria 2018 fiókcsapata korábban a feljutás legfőbb várományosának számító Kolozsvári U-t is legyőzte, így a meccs nem ígérkezett könnyűnek. A marosvásárhelyi csapat azonban példásan összeszedte magát, és kevésen múlt, hogy legalább egy pontot raboljon.

A találkozó egyben a két kispad küzdelme is volt, hiszen a Marosvásárhelyi CSM volt edzője, Mihaela Evi és az Arenát irányító Liana Costea közötti rivalizálás már akkor is közismert volt, amikor egy városban (sőt, egy ideig egy klubban) tevékenykedtek. Talán ezért is tudta ilyen szinten motiválni utóbbi a játékosait. Az első félidőben ugyanis a Gloria 2018 egyetlenegyszer vezetett, amikor véget ért a játékrész. Addig folyamatosan az Arena volt előnyben.

A marosvásárhelyi csapat a második félidőben is többször vezetett egy góllal, de egyik fél sem tudta lerázni a másikat, így öt perccel a vége előtt 32-32-t mutatott az eredményjelző. Az utolsó öt perc viszont a házigazdáknak kedvezett. A 15 gólos Țanc (kétszer) és Căprar is betalált, így Gál Anna mérkőzést lezáró két gólja már nem volt elég az egyenlítéshez.

Az Arena következő mérkőzése vasárnap lesz hazai pályán, Resicabánya ellen. Sajnos, nézők ezen a mérkőzésen sem lehetnek jelen.

Női kézilabda A osztály, B. csoport, 7. forduló: Beszterce-naszódi Gloria 2018 II – Marosvásárhelyi Arena 35-34 (19-18)

Beszterce, sportcsarnok. Vezette: Marius Murariu (Románvásár), Claudiu Tăbăcariu (Románvásár).

Gloria II: Stan, Fekete – Țanc 15 gól, Drăgunoiu 5, Căprar 4, Beșleagă 4, Lung 3, Buican 3, Muclea 1, Pica.

Arena: Szász, Both, Jitaru – Gál 9 gól, Popeanu 8, Sârb 6, Moldován 4, Țifui 4, Virag 2, Opriș 1, Mureșan.

Női kézilabda A osztály, B csoport, 7. forduló: Resicabányai CSU – CS Liviu Rebreanu Torda 26-19, Székelyudvarhelyi Hargita KK – Nagyváradi Tonic 30-26, Nagyváradi CSU – Kolozsvári U 20-26, CNE Rm. Vâlcea – Nagybányai CNOPJ 24-18, Beszterce-naszódi Gloria 2018 II – Marosvásárhelyi Arena 35-34. A Zsilvásárhelyi CSM és a Temesvári Universitatea állt.