2023. szeptember 24., vasárnap

Hiteles tájékoztatás, közösségformáló vélemények

Marosvásárhely

A szeretet nem fogy el sosem, a szeretet átvisz az életen, mindent elhisz és remél, a szeretet mindennél többet ér – szárnyalt a zene a Kultúrpalotában, közösen énekeltek színpadon és nézőtéren egyaránt az Égjen a láng! elnevezésű keresztény zenefesztiválon, melyet harmadik alkalommal szerveztek meg Marosvásárhelyen. 

Fotó: Nagy Tibor


A szeretet nem fogy el sosem, a szeretet átvisz az életen, mindent elhisz és remél, a szeretet mindennél többet ér – szárnyalt a zene a Kultúrpalotában, közösen énekeltek színpadon és nézőtéren egyaránt az Égjen a láng! elnevezésű keresztény zenefesztiválon, melyet harmadik alkalommal szerveztek meg Marosvásárhelyen.

A keresztény zenefesztivál idén is nagy népszerűségnek örvendett, hiszen telt ház előtt, rangos színhelyen, jó műszaki felszereltség mellett zajlott a rendezvény. Sütő Alpár főszervező elmondta, olyan együtteseket hívtak meg, amelyek a keresztény ifjúsági csoportokban, vagy divatosabban ifis közösségben ismertek, s már belopták magukat a zenekedvelők és -gyakorlók szívébe. Hét ifjúsági keresztény együttes lépett fel, akik modern hangszereléssel, technikával, gitárral, dobbal, elektromos orgonával, gyakran rockos ritmusban dicsérték az Urat.

A Müller Loránd kövesdombi református segédlelkész és Porkoláb Brigitta cserealji ifjúsági vezető bemondópáros felvezetője után átadták a szót a zenének, amiért tulajdonképpen összesereglett a közönség. És itt le is szögezem, nemcsak fiatalok, hanem az idősebb generáció is képviseltette magát. Lehet, számukra idegen az ilyen típusú zenei hitvallás, de a fiatalok lelkesedésén felbuzdulva szemmel láthatóan megbarátoznak vele, s a ritmust némelyikük fel is vette.

Elsőként a Dénes Előd lelkipásztor vezette Szabadság utcai református egyházközség Gordonka együttese lépett fel, amely spirituálékat, megzenésített verseket, népdalfeldolgozásokat adott elő. A Gordonkát a szászrégeni Sófár együttes követte Banga Gáspár Attila vezetésével. Elmondták, hogy a fesztivál előző kiadása óta 42 fellépésük volt. Utánuk a Szabadi úti református gyülekezet Sola Fide együttese következett Mészáros Lehel lelkész vezetésével.

A zenét félbeszakította az áhítat, melyet Kiss Szabolcs, a marosvásárhelyi cserealjai egyházközség segédlelkésze tartott.

Szünet után az udvarfalviak Reménység együttese énekelt, melynek vezetője Sárosi Pál. Mintha szándékos lett volna, ötödiknek az After 5, a cserealji református egyházközség zenekara lépett színpadra Magyari Örs irányításával. A hatodiknak fellépő Graal adventista együttes neve már fellépésük előtt elhangzott a színpadon, a Sófár együttes vezetője bevallotta, tőlük vették át az első számukat, de most először muzsikálnak egy színpadon. Vezetőjük Demeter Róbert. A fellépők sorát Szász Árpád együttese, a Worship Team zárta.

Az előadás végeztével Sütő Alpár főszervező elmondta, öröm számukra, hogy megtelt a Kultúrpalota, hogy nemcsak fiatalok, hanem szép számmal nyugdíjasok is megjelentek, s ezzel körülbelül 800-ra kerekedett az érdeklődők száma.

– Jövőre kétnapos rendezvényben gondolkodunk, ami nagyobb erőráfordítást igényel, ehhez viszont jelentősebb anyagi támogatásra lesz szükség – összegzett a szervező.

Ez a weboldal sütiket használ

A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt: Adatvédelmi tájékoztató