A Debrecen a 92. és a 95. percben gólt szerezve 2-1-re legyőzte szombaton a vendég Paksot a magyar labdarúgó NB I 19. fordulójában.

Az első félidő kevés helyzetet, jellemzően leginkább mezőnyjátékot hozott. A debreceniek birtokolták többet a labdát, de alig-alig tudták átjátszani a paksi védelmet. Izgalmat csupán a hazai védelem egy-egy megingása tartogatott, a 18. percben például Hahn kilépett az elalvó védők között, kapura lőtt, de mivel Megyeri még bele tudott kapni a labdába, a kapufa megmentette a Debrecent a góltól.

A szünet után veszélyesebbé vált a Paks, így nem volt váratlan, hogy a góllövőlistát vezető Varga Barnabás idénybeli 12. találatával sikerült előnybe kerülnie. A folytatásban sok volt a szabálytalanság, a hazai futballisták pedig kezdtek egyre feszültebbé válni. A DVSC támadójátékából sokáig hiányzott az átütőerő, ritka pillanat volt, amikor Dzsudzsák a 73. percben nagy helyzetbe került, de Nagy Gergely bravúrral hárította a lövését. A hajrában beszorította ellenfelét a hazai csapat, s végül két pontrúgásból sikerült előbb egyenlítenie, majd az utolsó pillanatokban fordítania is.

A hazaiak ezzel idén még veretlenek, míg a tolnai együttes továbbra is nyeretlen 2023-ban.

NB I, 19. forduló: Kecskeméti TE – Budapest Honvéd 2-2, Kisvárda Master Good – Ferencvárosi TC 0-0, Debreceni VSC – Paksi FC 2-1, Mezőkövesd Zsóry FC – MOL Fehérvár FC 2-1.

A Kisvárda lesz a Budafok ellenfele a nyolc között a Magyar Kupában

A még versenyben maradt egyetlen másodosztályú együttes, a Budafok a Kisvárdával találkozik majd a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjében, ahol Debrecen – Puskás Akadémia és Paks – Vasas, valamint Mezőkövesd – Zalaegerszeg összecsapásokat is rendeznek.
Az M4 Sport stúdiójában megtartott csütörtöki sorsoláson elhangzott, hogy nem volt kiemelés, a továbbjutás pedig egy mérkőzésen dől el.
A kijelölt játéknapok február 28., valamint március 1. és 2.
A nyolcaddöntő eredményei: Puskás Akadémia FC – Újpest FC 0-0 – tizenegyesekkel: 5-4; ETO FC Győr (NB II) – Debreceni VSC 1-2 (0-1, 1-1, 1-2) – hosszabbítás után; Monor (NB III) – Paksi FC 1-5, Békéscsaba 1912 Előre (NB II) – ZTE FC 0-2, Iváncsa KSE (NB III) – Budafoki MTE (NB II) 1-2, ESMTK (NB III) – Kisvárda Master Good 0-1 (0-0, 0-0, 0-0) – hosszabbítás után; Vasas FC – Budapest Honvéd 2-0, MTK Budapest (NB II) – Mezőkövesd Zsóry FC 0-2.

NB I, 19. forduló: Debreceni VSC – Paksi FC 2-1 (0-0).
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 2041 néző, vezette: Karakó.
Gólszerzők: Dreskovic (90+2.), Do. Babunski (90+5.), illetve Varga B. (56.).
Sárga lap: Szécsi (67.), Dzsudzsák (68.), Manrique (83.), illetve Kinyik (37.), Papp K. (82.).
Debreceni VSC: Megyeri – Kusnyír, Lagator, Dreskovic, Ferenczi – Varga J. (71. Loncar), Manrique – Szécsi (78. Mance), Dzsudzsák, Sós (71. Bódi) – Do. Babunski.
Paksi FC: Nagy G. – Sajbán, Kinyik, Kádár, Osváth (75. Vas) – Papp K., Windecker – Hahn (80. Haris), Haraszti, Bőle (61. Skribek) – Varga B.

A debreceni Sós Bence (b) és a paksi Bőle Lukács a magyar labdarúgó NB I 19. fordulójában játszott Debreceni VSC – Paksi FC mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban 2023. február 11-én.

Fotó: MTI/Derencsényi István.