2024. august 8., Thursday

Drámai csatában elődöntős a magyar férfi-vízilabdaválogatott

• 2024-08-08 12:00:00

• -

A magyar férfi-vízilabdaválogatott szétlövéssel 12-10-re legyőzte Olaszországot a párizsi olimpia szerdai negyeddöntőjében, ezzel bejutott a legjobb négy közé. A magyarok a pénteki elődöntőben a világbajnoki címvédő horvátokkal találkoznak.

A mérkőzés két magyar góllal indult, az olaszok pedig kihagytak egy ötméterest. A háromgólos előnyt azonban nem sikerült megszerezni, mert egy emberelőnyös támadás kimaradt, és Olaszország szépített. Az első negyed minimális, 3-2-es magyar előnnyel zárult.

A második negyedben több mint öt és fél percig nem láthatott gólt a közönség, aztán Condemi lövés közben arcon találta Jansikot, akinek felszakadt a szemöldöke. A játékvezetők az esetet videózás után brutalitásnak ítélték, a gólt elvették, Condemit végleg kiállították, a magyarok pedig négy percre emberelőnybe kerültek és ötöst lőhettek, amit Manhercz értékesített (4-2).

A fordulást követő ráúszást elhozták a még másfél percig emberhátrányban lévő olaszok, Francesco Di Fulvio lövése pedig Vogel keze alatt becsúszott. Vámos óriási kapufája után megúsztak az olaszok, és Gonzalo Echenique egyenlített. A harmadik negyed pedig minimális olasz előnnyel zárult (6-7).

A negyedik negyed első olasz támadását Echenique fejezte be, de a magyarok két góllal is válaszoltak (8-8). Vogel kimozdulása ötméterest ért a játékvezetők szerint, Fondelli lövését azonban újra védte a magyar büntetőspecialista. Manhercz szerzett vezetést, az utolsó szó azonban az olaszoké volt, így a meccs 9-9-re végződött.

A szétlövésben mindkét csapat kihagyta az elsőt, aztán Vogel másodszor is védett. A harmadik párban mindkét fél eredményes volt, a negyedikben pedig ismét kimaradtak a büntetők. A kegyelemdöfést Manchercz adta meg ötödik lövőként, így az olaszoknak már nem maradt újítási lehetősége.