2024. july 1., Monday

A Puskás Akadémia hazai pályán 1-1-es döntetlent ért el a címvédő Ferencvárossal szemben a magyar labdarúgó NB I vasárnapi rangadóján.

Egyértelműen uralta az első negyedórát a középpályát ekkor könnyedén átjátszó FTC, és a fölény egy bal oldali szögletnél góllá érett: Zachariassen csúsztatás után közelről a kapuba passzolt. A hátrányba került PAFC határozottabb labdaszerzésre átváltva azonnal megpróbált támadásokat vezetni, néhány percig nyomást is tudott gyakorolni ellenfelére, de gólhelyzeteket nem alakított ki. Később megint a Ferencváros futballozott fölényben, többet kísérletezett gólszerzéssel, és végig kontrollálta a játékrészt.

A második félidő elejét ismét megnyomta a fővárosi csapat, magasan támadta le ellenfelét, amely nehezen tudta kihozni a labdát. Aztán megint csökkent az FTC nyomása, a Puskás Akadémia pedig egyenlített: Nagy Zsolt nagyszerű sarkazós passzal helyzetbe hozta a kilépő Colley-t, aki nem hibázott. Nem sokkal később Nagy maga is közel állt a gólszerzéshez, 15 méterről a kapufát találta el a bal felső saroknál. A mérkőzés hátralévő részében mindkét csapat győzelemre játszott, a Ferencváros kapuba is talált egy alkalommal, de lesről, így maradt a pontosztozkodás.

Azzal, hogy csak egy pontot szerzett, az FTC – amely éllovasként kezdte a 14. fordulót – a Paks mögé szorult, igaz, egy meccsel kevesebbet játszott. A Puskás Akadémia viszont maradt a harmadik helyen a tabellán.

NB I, 14. forduló: Puskás Akadémia FC – Ferencvárosi TC 1-1 (0-1).

Felcsút, 3525 néző, vezette: Bogár.

Puskás Akadémia: Markek – Maceiras, Szolnoki, Stronati, Brandon – Corbu, Favorov, Plsek – Levi (68. Soisalo), Colley (68. Gruber), Nagy Zs. (86. Slagveer).

Ferencváros: Dibusz – Botka (76. Gojak), Cissé, Wingo, Ramírez – Traoré (77. Lisztes), Abufani, Makreckis, Marquinhos – Zachariassen, Pesic.

Gólszerzők: Colley (57.), illetve Zachariassen (18.).

Sárga lap: Szolnoki (42.), Colley (45+1.), Nagy Zs. (60.), Stronati (78.), Maceiras (84.).

* NB I, 14. forduló: Puskás Akadémia FC – Ferencvárosi TC 1-1, Fehérvár FC – Kecskeméti TE 3-3, Kisvárda Master Good – MTK Budapest 3-1, Zalaegerszeg – Debreceni VSC 1-2, Mezőkövesd Zsóry FC – Újpest FC 4-0, Paksi FC – Diósgyőri VTK 4-1.

* NB II, 16. forduló: HR-Rent Kozármisleny – BFC Siófok 7-0, FC Ajka – Szombathelyi Haladás 3-1, Aqvital FC Csákvár – Nyíregyháza Spartacus FC 1-7, BVSC-Zugló – Tiszakécskei LC 0-0, Gyirmót FC Győr – Budapest Honvéd 1-1, Kolorcity Kazincbarcika SC – Soroksár SC 3-1, Pécsi MFC – Budafoki MTE 1-0, Credobus Mosonmagyaróvár – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-1. Az élcsoport: 1. Nyíregyháza 37 pont/16 mérkőzés, 2. ETO FC Győr 35/15, 3. Kozármisleny 31/16, 4. Vasas FC 28/15, 5. Szeged 27/16.