A Ferencváros gól nélküli döntetlent játszott csütörtökön a belga Genk otthonában a labdarúgó-Európa-konferencialiga csoportküzdelmeinek harmadik fordulójában.

A rendkívül sok szabálytalansággal tarkított kemény és harcos összecsapáson mindkét gárda egy kapufáig jutott el.

A hazai szurkolók megadták a módját az összecsapás felvezetésének, óriáskoreográfiával és vélhetően UEFA-büntetést eredményező tűzijátékkal fogadták a csapatokat. Ennek következményeként a játékvezetőnek néhány percre félbe is kellett szakítania a találkozót, Dibusz kapuja előtt ugyanis jókora füst gomolygott.

Mindkét együttes rendkívül fegyelmezetten és keményen állt bele a meccsbe, sok volt az egy az egy elleni párharc, az ütközés és szabálytalanság. Ebből kifolyólag a kapusoknak szinte semmi dolguk nem akadt, egy-egy veszélyesebb akció alakult ki mindkét oldalon. A 30. percben egy remek szabadrúgás-variáció után megszerezhette volna a vezetést a Ferencváros, de Sigér közeli lövése elakadt a kapusban.

A 42. percben az ex-ferencvárosi Paintsil villant meg, egy csel után gyönyörűen tekert a hosszú sarok felé, Dibusz nyújtózott ugyan, de nem érte el a labdát, amely szerencséjére a felső lécen csattant.

Nagy kimaradt hazai helyzettel indult a második félidő – Zeqiri senkitől sem zavartatva fejelhetett öt méterről, de gyenge volt a megoldása –, amelyben újfent a vendéglátók kezdtek erőteljesebben. A magyar bajnoknak szinte minden energiáját felemésztette a védekezés, így csak elvétve jutott el a rivális kapujáig.

A 81. percben viszont centikre volt a Ferencváros a vezetés megszerzésétől, szöglet után a lepattanó labdát Owusu négy méterről a rövid kapufára lőtte.

A hajrában tovább folytatódott a helyenként durva csata – a csereként beállt Arokodare piros lapot is kapott a ráadásban VAR-vizsgálat után –, de az eredmény nem változott, maradt a gól nélküli döntetlen.

Dejan Stankovic irányításával így továbbra is veretlen a Ferencváros, amely a harmadik számú európai kupasorozat következő fordulójában, november 9-én hazai pályán fogadja a Genket.

A ferencvárosi Sigér Dávid (j) és Maarten Vandevoordt, a belga csapat kapusa

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Európa-konferencialiga, F csoport, 3. forduló: Genk (belga) – Ferencvárosi TC 0-0.

Genk, vezette: Aleksandar Stavrev (északmacedón).

Genk: Vandevoort – Munoz, McKenzie, Cuesta, Arteaga – Paintsil (90. el-Hadj), Galarza, Heyhen, el-Hanúsz – Baah (75. Sor), Zeqiri (75. Arokodare).

Ferencvárosi TC: Dibusz – Botka (46. Ben Romdhane), S. Mmaee, Cissé (46. Abena), Ramírez (82. Pászka) – Sigér, Makreckis – Zachariassen (65. Owusu), Abu Fani, Marquinhos – Pesic (73. Lisztes).

Kiállítva: Arokodare (90+3.).

Sárga lap: Arteaga (29.), el-Hanúsz (59.), illetve Botka (40.).

Mestermérleg

* Dejan Stankovic (Ferencvárosi TC): „Elégedett vagyok, hiszen Európában minden egyes pontnak jelentősége van. Mi minden találkozót szeretnénk megnyerni, de talán ma nem a legjobb Ferencváros futballozott. Viszont úgy érzem, megtiszteltük azokat a szurkolóinkat, akik ilyen sokat utaztak azért, hogy minket támogassanak. Érdekes mérkőzés volt, akár győzelem, de vereség is lehetett volna a találkozóból, a legfontosabb pedig, hogy nem szenvedtünk vereséget erős ellenfelünktől. Nagyon kemény meccs volt minden szempontból. Ez egy rendkívül erős csoport, amelyet sokkal inkább gondolok Európa-liga szintűnek. Még két mérkőzést játszunk hazai környezetben, reális az esélyünk, hogy továbbjussunk a csoportból.”

* Wouter Vrancken (Genk): „A második játékrészben nem tudtuk olyan nyomás alatt tartani magyar riválisunkat, ahogyan elterveztük, ráadásul a támadóharmadban nem volt meg bennünk a kellő minőség és lendület. A döntetlen nyomán idegenben kell majd jobb eredményt elérnünk, ami mindig nehezebb, mint hazai pályán.”