A Fehérvár FC hazai pályán – kétszer is hátrányból felállva – 2-2-es döntetlent játszott a vendég és listavezető Ferencvárosi TC ellen vasárnap, a magyar labdarúgó NB I 14. fordulójának zárómérkőzésén.

Egy kihagyott helyzet, majd egy zúgó felső léc jelezte a fehérváriak fölényét a meccs elején, mégis a Ferencváros szerezte meg a vezetést, Ryan Mmaee volt eredményes büntetőből (0-1). A félidő közepén Kovács Dániel bravúrjaira volt szükség ahhoz, hogy az FTC ne növelje az előnyét. Támadott a Fehérvár, ment előre az egyenlítésért, hátul azonban rendre kinyílt, így a zöld-fehéreknek több esélyük is volt az újabb gólra, de minden helyzetüket elpuskázták.

Fordulást követően egyenlített a házigazda: Lirim Kastrati ugrott ki egyedül, és elgurította a labdát a kapus mellett (1-1). Sebességet váltott ekkor a Ferencváros, és Ryan Mmaee második találatával perceken belül ismét megszerezte a vezetést (1-2). A folytatásban fáradni látszottak a hazaiak, míg a vendégek sorra dolgozták ki a helyzeteket, ám egyikből sem tudtak betalálni, ami a hajrában megbosszulta magát, mert az utolsó előtti percben Dárdai Palkó a hálóba vágta a labdát (2-2).

A ferencvárosi Aissa Bilal Laidouni (k) lő kapura. Fotó: MTI/Vasvári Tamás

NB I, 14. forduló: Fehérvár FC – Ferencvárosi TC 2-2 (0-1)

MOL Aréna Sóstó, 6121 néző, vezette: Bognár T.

Gólszerző: Kastrati (52.), Dárdai P. (89.), illetve R. Mmaee (15., 58.).

Sárga lap: Fiola (14.), Kastrati (66.), Stopira (90+4.), illetve Pászka (60.).

Fehérvár FC: Kovács D. – Nego, Serafimov, Fiola, Stopira – Pokorny, Lednyev (Szendrei Á. 84.) – Kastrati (Bumba, 77.), Houri, Schön (Dárdai P., 73.) – Kodro.

Ferencváros: Dibusz – Botka, S. Mmaee, Knoester, Pászka – Besic, Laidouni – Zachariassen, Mercier (Marquinhos, 65.), Traore – R. Mmaee (Esiti, 88.).

* NB I, 14. forduló: Vasas FC – Debreceni VSC 0-3, Paksi FC – Budapest Honvéd 5-0, MOL Fehérvár FC – Ferencvárosi TC 2-2.

* NB II, 15. forduló: HR-Rent Kozármisleny – Aqvital FC Csákvár 1-3, MTK Budapest – Tiszakécskei LC 4-1, Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Diósgyőri VTK 0-3. Az élmezőny állása: 1. DVTK 31 pont, 2. Pécs 31, 3. MTK 27.

* Szuperliga, 17. forduló: Nagyszebeni Hermannstadt – Chindia Târgovişte 0-1, Bukaresti FCSB – Bukaresti Rapid 1923 3-1. Az élcsoport: 1. Konstancai FCV Farul 40 pont, 2. Rapid 1923 32, 3. CSU Craiova 30.

* 2. liga, 13. forduló: Bodzavásári Gloria – Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 3-1. Az élcsoport: 1. Bukaresti CSA Steaua 26 pont, 2. Unirea 04 Slobozia 25, 3. Dési Unirea 25.