Végzetes volt az előző fordulóban az ötödik döntetlen Leo Grozavu mester számára, a múlt héten szerződést bontott a Sepsi OSK-val. A döntetlenek átka azonban távozása után is a csapat nyakán maradt. Igaz, ezúttal 0-2-ről kellett visszajönnie a mérkőzésbe, ám hiába egyenlített még szünet előtt, a teljes második félidőben már nem talált többé be, azután sem, hogy az ellenfél, a Bukaresti Rapid a 61. percben emberhátrányban maradt.

Az eltiltott Mitrea nélkül kezdte a mérkőzést a Sepsi OSK, és ez meglátszott a védelem produkcióján, amely az első tíz percben kétszer is megingott. A 3. percben Șefer lövését Niczuly csak kiütni tudta, két Rapid-játékos is lesen állt, ám nem ők, hanem a hátulról őrizet nélkül érkező Goge csapott rá elsőként a labdára, így érvényes volt a gólja (0-1). Ňinaj rövid idő alatt kétszer is egyenlíthetett volna, de ismét bebizonyosodott, hogy nem a góllövés az erőssége. Előbb Aganović beívelését fejelte kevéssel mellé, majd öt méterről nem találta el a kaput, Luckassen passzából. A 9. percben pedig a Rapid kettőre növelte az előnyét. Alami kapott sarokkal gólpasszt, és az ötös sarkáról Niczuly alatt a hálóba gurított (0-2).

A kétgólos előny birtokában a Rapid visszavonulót fújt, az OSK pedig össztűz alá vette Moldovan kapuját. A 27. percben Săpunaru csúnyán felbuktatta Luckassent a tizenhatos vonala mögött, a büntetőt pedig a szinte kötelező egy perc vitatkozás és készülődés után maga a sértett értékesítette pontos lövéssel, noha Moldovan kitalálta, hogy melyik sarokba rúgja (1-2). Miután Aganović lövése kevéssel kerülte el a Rapid kapuját, Colțescu játékvezető úgy döntött, hogy nem fog még egy tizenegyest adni a Sepsi OSK-nak, amikor a 36. percben Bojić lövése Săpunaru könyökében akadt el. Való igaz, nagyon közelről kapta el a labda. Szünetig azonban bekövetkezett az egyenlítés Luckassen remekbe szabott, és mindenkit – a kapust is – meglepő 20 méteres, előkészítés nélküli lövésével (2-2).

Minden adott volt a fordításhoz, de az OSK szünet után visszatért ahhoz a lassú és fantáziátlan birtokláshoz, ami az eddigi eredménytelenség egyik fő oka. Csereként pályára lépett mindhárom játékos, akiket Grozavu korábban száműzött a keretből (Achahbar, Fofana és Golofca), ám mindhiába. Az sem segített, hogy Alami a 61. percben megkapta a második sárga lapját. Ezt követően még nehézkesebbé vált a támadások építése, ráadásul a Rapid játékosait rendkívülien motiválta, és azt tették, amit ebben a helyzetben minden csapat tenne: művészi szinten húzták az időt. A 67. percben Colțescu a tizenhatos vonaláról adott szabadrúgást egy olyan szabálytalanságra, amelyet a videóbíró sem tudott volna teljes bizonyossággal megítélni, hogy kint volt-e vagy bent, Aganović lövése pedig a felső sarok mellett szállt el. Golofca megpattanó lövése említhető még, amely kevéssel kerülte el a kaput, a döntelen azonban a végső sípszóig megmaradt.

A bajnokságban két hét szünet következik, és a következő bajnoki mérkőzésre várhatóan már új edzője lesz az OSK-nak (ezen a meccsen Ilyés Róbert irányította a csapatot), aki az FC Voluntari elleni találkozóval mutatkozhat be. Ez egyben az első mérkőzés is lesz a napokban minden engedélyt megszerzett vadonatúj Sepsi Arénában.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Labdarúgó 1. liga, 11. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Bukaresti Rapid 1923 2-2 (2-2)

Sepsiszentgyörgy, városi stadion. Vezette: Sebastian Colțescu (Craiova) – Sebastian Gheorghe (Suceava), Daniel Mitruți (Craiova). Tartalék: Andrei Chivulete (Bukarest). Ellenőr: Ioan Onicaș (Zilah).

Gólszerzők: Luckassen (28 – büntetőből, 43.), illetve Goge (3.), Alami (9.).

Sárga lap: Ňinaj (55.), illetve Alami (52.), Grigore (82.), Albu (90+3.), Dandea (90+3.).

Kiállítva: Alami (61.).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ňinaj, Hugo Sousa, Ispas, Eder (60. Golofca), Bojić (75. Achahbar), Păun (46. Fofana), Aganović, Luckassen, Csuncsukov (60. Askovszki).

Rapid: H. Moldovan – Goge (60. Nastos), Săpunaru, Grigore, Junior Morais, Crepulja (88. Dandea), Albu, Șefer (78. Ilie), Carnat (78. Hlistei), Bălan (88. Stahl), Alami.

* 1. liga, 11. forduló: CS Mioveni – Campionii FC Argeș Pitești 0-0, Chindia Târgoviște – Bukaresti FCSB 0-1, Bukaresti Dinamo 1948 – Aradi UTA 2-2 , Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Bukaresti Rapid 1923 2-2.

* 2. liga, 9. forduló: Concordia Chiajna – Dési Unirea 1-0, Nagyszebeni Hermannstadt – Temesvári Ripensia 2-2, Gyurgyevói Astra – Brassói FC 2-0, Bodzavásári FC – Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 1-1, Konstancai Unirea – FK Csíkszereda 1-2, Jászvásári CSM Politehnica – Bukaresti Metaloglobus 0-1, Bukaresti CSA Steaua – Dunărea 2005 Călărași 3-0, Kolozsvári Universitatea – Unirea 04 Slobozia 2-0, Temesvári Politehnica – Dacia Unirea 1919 Brăila 2-0, Petrolul 52 Ploiești – Sellemberki CSC 1599 3-0. Az élcsoport: 1. Petrolul 52 24 pont, 2. Concordia Chiajna 23, 3. Nagyszebeni Hermannstadt 21.