Kötelező penzumot teljesített a Szörnyek a Keresztesek ellen az amerikaifutball-bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójában, hisz egyészt az eredmény már nem változtathatott a végső sorrenden, másrészt toronymagas esélyesként lépett pályára, amit aztán az eredmény is igazolt. A találkozó előtt azonban lehetőség nyílt egyperces néma csenddel megemlékezni az ukrán Dmitro Szerbinről, akinek oroszlánrésze volt a tavalyi ezüstérem megszerzésében, ám aki egy hete esett áldozatául egy orosz rakétatámadásnak, miközben orvosként mentési műveletben vett részt.

A meccs nem hozott különösebb izgalmakat, hiszen a Szörnyek – az utolsó kivételével – minden labdabirtoklásukat pontokra váltották, kisebb-nagyobb erőfeszítés után. A Kereszteseknek is volt egy-két szép megmozdulásuk, mindjárt az első támadásuk során egy 30 yardos passz, és további 40 yard futás után két méterre jutottak a Szörnyek célvonalától, ám innen a hazai védelem tette a dolgát. Az első hazai touchdown a quarterback Schimenz nevéhez fűződik, aztán a következő kolozsvári offenzíva végén Corpering az ellenfél puntjából futott a célterületig.

A második negyed Corpering nagy bakijával indult, hiszen a Keresztesek ismét puntra kényszerültek, a marosvásárhelyi safety azonban kiejtette a kezéből a labdát, és a kolozsváriak saját punt után szereztek egy talált touchdownt. Innen azonban csak a Szörnyek voltak eredményesek. Két Redding touchdown után Corpering egy újabb kolozsvári puntot váltott 70 yardos futással hat ponttá, majd Fekete Csongor elkapott labdával jutott öt yardig, ahonnan Schimenz szerezte meg a pontokat.

42-6-nál ért véget az első félidő, és automatikusan életbe lépett az úgynevezett mercy rule (kegyelmi szabály), amelynek értelmében, ha túl nagy a különbség a két fél között, az időt már nem minden esetben állítják meg. Ezért aztán a második félidőben kevesebb minden történt, két további touchdown azonban még belefért.

A bajnoki idény két hét múlva folytatódik az elődöntőkkel, a Szörnyek hazai pályán fogadják a Resicabányai Mozdonyokat. Az alapszakaszban a marosvásárhelyiek 44-6-ra nyertek.

Fotó: Nagy Tibor

Országos amerikaifutball-bajnokság, 5. forduló: Marosvásárhelyi Szörnyek – Kolozsvári Keresztesek 58-6 (16-0, 26-6, 16-0, 0-0)

A Szörnyek pontszerzői: Schimenz 2 td., 1 konv., Redding 2 td., 1 konv., Corpering 3 td., Jackson 1 1 td., 1 konv., Kiss 2 konv.

Az 5. forduló további eredményei: Bukaresti Titánok – Bukaresti Lázadók 8-58, Resicabányai Mozdonyok – Temesvári 89-esek 37-35.

Rangsor: 1. Lázadók 5 győzelem. 2. Szörnyek 4, 3. Mozdonyok 3, 4. Keresztesek 2, 5. 89-esek 1, 6. Titánok 0.

Az elődöntő programja (november 22-23.): Bukaresti Lázadók – Kolozsvári Keresztesek, Marosvásárhelyi Szörnyek – Resicabányai Mozdonyok.