Biztosan búcsúzik a Konferencialigától a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata. A román bajnok ugyanis csütörtökön 2-1-re kikapott a Randers otthonában, így az utolsó forduló eredményétől függetlenül elvesztette esélyét a továbbjutásra.

Az eddig egyetlen pontot gyűjtő kolozsváriaknak mindkét hátramaradt mérkőzésüket meg kellett volna nyerniük, hogy esélyük legyen továbblépni az egyenes kieséses szakaszba. Vezetőedzőjük, Dan Petrescu előzetesen derűlátóan nyilatkozott az esélyekről, úgy vélte, minden adott a kvalifikációhoz, csapata fitt, jól futballozik, úgyhogy győzelemre számít a Randers elleni vendégjáték alkalmával, valamint a Jablonec elleni, utolsó csoportfordulós mérkőzésen is, amelyet hazai pályán vív majd a román bajnokcsapat.

Petrescu derűje azonban nem bizonyult megalapozottnak. Bár egy kapufával már a nyitópercekben megadták az alaphangot a CFR 1907 játékosai, mint-egy jelezve, hogy a három pont reményében érkeztek Dániába, mégis a házigazdák szereztek vezetést a 68. percben, Kamara révén. Erre a kolozsvári csapatkapitány, Deac négy perccel később válaszolni tudott, az egyenlítő találatot követő újabb négy perc elteltével azonban a Randers Piesinger góljával beállította a 2-1-es végeredményt. A csoport másik mérkőzésén: Jablonec – Alkmaar 1-1.

A 11 pontos Alkmaar biztos továbbjutó, míg a második helyért a Randers és a Jablonec maradt versenyben.

Fotó: a Randers FC közösségi oldala

Labdarúgó-Európa-konferencialiga, D csoport, 5. forduló: Randers FC (dán) – Kolozsvári CFR 1907 2-1 (0-0)

Randers, Randers-stadion, vezette: Donald Robertson (skót).

Gólszerzők: Alhaji Kamara (68.), Simon Piesinger (76.), illetve Ciprian Deac (72.).

Sárga lap: Hammershoej-Mistrati (88.), illetve Adjei-Boateng (74.), Camora (90+4.).

Randers: Carlgren – Kallesoe, Piesinger, Marxen, Kopplin (53. Oliver Bundgaard) – Tibbling, Lauenborg (66. Hammershoej-Mistrati), Johnsen, Ankersen (84. Onovo) – Egho (66. Kamara), Filip Bundgaard (46. Kehinde).

CFR 1907: Bălgrădean – Manea (71. Susic), Graovac, Burcă, Camora – Bordeianu (46. Sigurjonsson), Adjei-Boateng (84. Rodriguez), Deac – Omrani, Debeljuh (71. Alibec), Păun (84. Costache).

Labdarúgó-Európa-konferencialiga, 5. forduló:

* A csoport: HJK Helsinki – Alashkert 1-0, Maccabi Tel-Aviv – LASK Linz 0-1.

Az állás: 1. LASK 13 pont, 2. Maccabi Tel-Aviv 10, 3. HJK 6, 4. Alashkert 0.

* B csoport: Anorthoszisz Famaguszta – Gent 1-0, Flora Tallinn – Partizan Belgrád 1-0.

Az állás: 1. Gent 10 pont, 2. Partizan 7, 3. Flora 5 (5-7), 4. Anorthoszisz 5 (5-8).

* C csoport: AS Roma – Zorja Luhanszk 4-0, Bodö/Glimt – CSZKA Szófia 2-0.

Az állás: 1. Bodö/Glimt 11 pont, 2. AS Roma 10, 3. Zorja 6, 4. CSZKA 1.

* D csoport: Jablonec – AZ Alkmaar 1-1, Randers – Kolozsvári CFR 1907 2-1.

* E csoport: Maccabi Haifa – Union Berlin 0-1, Slavia Prága – Feyenoord 2-2.

Az állás: 1. Feyenoord 11 pont, 2. Slavia 7, Union 6, 4. Maccabi Haifa 4.

* F csoport: Slovan Pozsony – PAOK 0-0, Lincoln – FC Koppenhága 0-4.

Az állás: 1. Koppenhága 12 pont, 2. Slovan 8 (8-5), 3. PAOK 8 (6-4), 4. Lincoln 0.

* G csoport: Mura – Tottenham 2-1, Rennes – Vitesse 3-3.

Az állás: 1. Rennes 11 pont, 2. Tottenham 7 (11-8), 3. Vitesse 7 (9-8), 4. Mura 3,

* H csoport: Kairat – Basel 2-3, Qarabag – Omonia 2-2.

Az állás: 1. Basel 11 pont (11-6), 2. Qarabag 11 (10-5), 3. Omonia 3, 4. Kajrat 1.