Csíkszereda után vereség Foksányban is!

Váratlan és fájó vereséget szenvedett a marosvásárhelyi városi sportklub kosárlabdacsapata az alsóházi középszakasz első fordulójában, Foksányon. Az ellenfél csak három győzelmet szerzett az alapszakaszban, abből kettőt a Bukaresti Laguna ellen. Akárcsak az alapszakaszban a csíkszeredai meccsen, George Trif legényei túl biztosak lehettek a sikerben, hiszen nagyon jó formában zárták az alapszakaszt. A fölényeskedő hozzáállás azonban megbosszulta magát.

Már az elején rosszul kezdett a CSM, aztán pedig az egész első félidőben futott az eredmény után. Védelemben alig létezett a marosvásárhelyi együttes, ám egy Bölöni-tiplával sikerült két pontra visszajönni az első negyed végére. Aztán a második negyedben sem akart magától jönni a vezetés, a palánk alatt Anikijenko és Reljić rengeteg támadó lepattanót gyűjtött be, így második-harmadik, sőt néha negyedik esélye is nyílt Foksánynak a pontszerzésre, amelyet ki is használt. Szünetre viszont így is 43:43-as döntetlennel vonult a két együttes, és arra számítottunk, hogy a jobb csapat (mármint a marosvásárhelyi) a folytatásban érvényesíti fölényét. Az első négy pontot a CSM szerezte, aztán még négyet, azonban 47:51 után „lekapcsolták a villanyt”. Az egész bajnokság legborzalmasabb hat perce következett, 1-19-es parciálissal, ami még női vagy ifjúsági meccsen is ritka könnyelműség, és 66:52-nél gyakorlatilag eldőlt a meccs. Az utolsó negyedben még kapaszkodott valamennyit a CSM, azonban hat pontnál közelebb nem került vendéglátójához.

Riasztó a 17 eladott labda, és az, hogy egy Foksány-kaliberű csapat ellenében elveszítette a lepattanózást a CSM (Sánta Szabolcs: két lepattanó!?), aminek köszönhetően 13-mal többször dobhattak kosárra a házigazdák, vereséghez vezetett. Nehezen megmagyarázható, hogy a máskor (korábban) számos triplát szerző Martinić csak kétszer vállalta el távolról, noha nemegyszer lett volna lehetősége rádobni, ám valamiért (és ezt a szakmai stábnak kell kideríteni, hogy miért) nem vállalta el, a túlkombinálás pedig aztán a nagyon sok turnoverhez vezetett.

A klubhoz közelálló személyek mondták: a tisztes helytállás, és nem a kiesés elkerülése a célkitűzés, hisz ez nem fenyegeti a csapatot. Egy-egy ilyen meccs után azonban azt kell mondanunk, vékony pallón egyensúlyoznak. Egyrészt nem mindegy, hogy hányadik helyen végeznek a középszakaszban, hiszen ettől függ az ellenfél játékereje a rájátszásban, és ez a meccs rávilágít arra, hogy a mindent eldöntő találkozókon bármi megtörténhet. Csíkszereda és Foksány példája igazolja: egy újabb csúnya betli is.

Szerdán a CSM a sereghajtó Laguna otthonába látogat, ahol most már kötelező penzum a győzelem.

Kosárlabda Nemzeti Liga, középszakasz.

* felsőház, 1. forduló: FC Argeș Pitești – Nagyváradi CSM 80:81, CSO Voluntari – Bukaresti Rapid 76:98, Nagyszebeni CSU – Temesvári OMHA Mozzart Bet 95-63, Konstancai CSM Athletic – SCM U Craiova 72:70, Bukaresti Dinamo – Kolozsvári U-BT 67:76.

* alsóház, 1. forduló: Foksányi CSM 2007 – Marosvásárhelyi CSM 79:72, Csíkszeredai VSKC – Bukaresti CSA Steaua 71:86, Galaci CSM – Zsilvásárhelyi CSM 91:84. A CSM Petrolul Ploiești – Bukaresti Laguna Sharks mérkőzést február 27-én rendezik.

Kosárlabda Nemzeti Liga, alsóházi középszakasz, 1. forduló: Foksányi CSM 2007 – Marosvásárhelyi CSM 79:72 (25-23, 18-20, 23-9, 13-20).

Foksány, városi sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Marius Ciulin (Konstanca), Alexandru Nicolae (Bukarest), Michael Nicoară (Bukarest). Ellenőr: Ioan Constantin (Bukarest).

Foksány: McNeally 28 pont (4), Reljić 15 (1), Berceanu 9, Petrișor 6 (2), Anikijenko 6, Swopshire 5 (1), Legosin 4, Thomas 3 (1), Johnson 3. Kispadon: Vaida.

Marosvásárhely: Mathis 12 pont (1), Person 12 (1), Lowrance 10, Gajović 9 (1), Sánta 9, Bölöni 9 (3), Șolopa 6 (1), Martinić 5 (1), Sólyom. Kispadon: Nistor, Szilveszter, Engi-Rosenfeld.