Két fordulót is rendeztek múlt héten a kosárlabda Nemzeti Ligában.

Alighanem a bajnoki idény meglepetését sikerült elkerülnie a zárómásodpercekben a Kolozsvári U-BT-nek, amely ugyancsak múlt héten bejutott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, ám majdnem kikapott hazai pályán a sereghajtó Csíkszeredától. A székelyföldi alakulatnak egyébként is jó hete volt, hiszen újabb győzelmet szerzett, ezúttal Zsilvásárhely ellen, de az utolsó helyet még így sem sikerült elhagynia. Kolozsváron viszont öt perccel a vége előtt még 74-74-re állt a mérkőzés az U-BT ellen, és csak a legutolsó másodpercben dőlt el a meccs a friss BL-negyeddöntős javára.

Meglepetés viszont, hogy Pitești kikapott Zsilvásárhelyen.

A kosárlabda Nemzeti Liga lassan az alapszakasz végéhez érkezik, már csupán négy forduló van hátra, de még csak négy csapat lehet biztos vagy szinte biztos a felsőházban, a többi négy helyért még ádáz küzdelem várható. Nem csak a négy forduló során, hiszen még 15 elmaradt mérkőzés is van, amelyek eredményei jelentősen befolyásolhatják a végső sorrendet.

Fotó: az U-BT közösségi oldala

Kosárlabda Nemzeti Liga, 25. forduló: Csíkszeredai VSKC – Zsilvásárhelyi CSM 86:81, FC Argeș Pitești – Bukaresti Dinamo 66:61, Galaci CSM – Nagyszebeni CSU 94:105, Konstancai Athletic Neptun – SCM U Craiova 69:71, Bukaresti CSA Steaua – Temesvári SCM OMHA 74:79, Bukaresti Rapid – Kolozsvári U-BT 70:89 (korábban játszották), CSM Ploiești – Nagyváradi CSM kedden, Foksányi CSM – CSO Voluntari április 12-én; 26. forduló: Zsilvásárhelyi CSM – FC Argeș Pitești 78:70, Kolozsvári U-BT – Csíkszeredai VSKC 89:87, CSO Voluntari – CSM Ploiești 81:69. A SCM U Craiova – Bukaresti CSA Steaua, Temesvári SCM OMHA – Galaci CSM és Bukaresti Dinamo – Foksányi CSM mérkőzéseket lapzárta után rendezték, a Nagyszebeni CSU – Bukaresti Rapid találkozót ma játsszák. A Nagyváradi CSM – Konstancai Phoenix összecsapást április 22-én pótolják.