Cserejátékosok góljaival fordított Pakson az FTC

• 2023-02-05 17:00:00

• -

A címvédő és listavezető Ferencváros két cserejátékos góljával fordított és nyert végül 3-1-re a Paks otthonában a magyar labdarúgó NB I negyedik fordulójából elhalasztott és múlt héten, szerdán pótolt mérkőzésen. A találkozót az FTC nemzetközi kupaszereplése miatt napolták el augusztusban.

A fagyponthoz közeli hőmérsékletben a Ferencváros a kezdő sípszótól magához ragadta a kezdeményezést, de a pontatlanságok miatt nagy helyzetet egy kivételtől eltekintve nem tudott kialakítani. A tizedik percben Ryan Mmaee közeli lövésének a hazaiak 18 éves kapusa, Simon Barnabás az útját állta. A Paks kontrákra rendezkedett be, de az első félidőben semmi veszélyt nem jelentett a kapura.

A szünetet követően – miután a mindkét klubnál kedvenc Böde Dániel segédkezett egy ünnepélyes kezdőrúgás elvégzésében – megélénkült a mérkőzés, a hazaiak pedig váratlanul vezetést szereztek. Sztanyiszlav Csercseszov, az FTC vezetőedzője cserékkel reagált, ez egy ideig azonban nem hozta meg az általa remélt eredményt. A vendégek játékából sokáig hiányzott a kreativitás, de aztán a múlt héten igazolt, csereként beállt ghánai Owusu Kwabena révén sikerült bevenni a kaput – a lesgyanús gólt később a VAR is érvényesítette. A hajrára elfáradt a Paks védelme, a szintén csereként pályára lépett norvég Kristoffer Zachariassen, majd – a Kádár Tamás által elkövetett buktatás után – 11-esből a marokkói Ryan Mmaee is betalált, ezzel eldőlt az összecsapás.

Fotó: a Paksi FC honlapja

NB I, a 4. fordulóból elhalasztott mérkőzés: Paksi FC – Ferencvárosi TC 1-3 (0-0).

Paks, 2501 néző, vezette: Csonka.

Gólszerzők: Kinyik (49.), illetve Owusu (72.), Zachariassen (82.), R. Mmaee (90., 11-esből).

Sárga lap: Szabó B. (39.), illetve Tokmac (58.), Knoester (71.).

Paksi FC: Simon B. – Sajbán, Vas, Kinyik, Kádár, Osváth – Balogh B., Windecker (46. Papp K.), Szabó B. (71. Kovács N.) – Hahn (90+2. Horváth K.), Haraszti (64. Gyurkits).

Ferencvárosi TC: Dibusz – Botka, Knoester, S. Mmaee (65. Kovacevic), Pászka (65. Owusu) – Besic, Vécsei (55. Zachariassen) – Traore, Tokmac (85. Esiti), Auzqui (55. Marquinhos) – R. Mmaee.

NB I, 4. forduló: Paksi FC – Ferencvárosi TC 1-3; 18. forduló: Paksi FC – Kecskeméti TE 0-0, Budapest Honvéd – Kisvárda Master Good 1-1, MOL Fehérvár FC – Debreceni VSC 1-1, Puskás Akadémia FC – Vasas FC 1-1.