Nem sikerült visszavágnia a Kolozsvári CFR 1907 csapatának a Lazio otthonában egy hete elszenvedett egygólos vereségért, csütörtök este 0-0-s döntetlenre zárult a két együttes második összecsapása, így a román klub kiesett a labdarúgó-Európa-konferencialigából.

A nyolcaddöntőbe jutásért rendezett párharc visszavágóján a házigazdák ritkán veszélyeztették ellenfelük kapuját, és egyetlen, kaput ért lövésük sem volt a mérkőzés 90 perce alatt.

A várakozásoknak megfelelően a Lazio volt az aktívabb, és a 11. percben, egy ellentámadás során meg is szerezhette volna a vezetést, de Maurizio Sarri edző játékosainak nem sikerült szinkronizálniuk az elképzelésüket a befejezést illetően. A vendégek a 17. percben ismét közel kerültek a gólszerzéshez, ekkor Lazzari beadásából Luis Alberto fejelt a rövid alsó irányába, de Scuffet védett. A román bajnok első gólszerzési lehetősége a 21. percben adódott, amikor a koszovói Krasniqi a büntetőterületről mellélőtt. A Laziónak újabb lehetőség a 28. percben adódott, amikor Felipe Anderson közelről nem találta el a kaput. A CFR 1907 is szerencsét próbált távolról, a hátvéd Gila azonban beleállt a horvát Muhar lövésébe, így a labda irányt váltott és célt tévesztett (31.).

A második félidőben Luis Alberto veszélyes szögletlabdájára Scuffet jól érkezett és hárított (53.).

Krasniqi is kihagyott egy nagy lehetőséget, előbb blokkolták, majd mellélőtt (54.). Aztán Immobile lövését Burcă blokkolta a büntetőterületen (56.), majd Malele a gólvonalról tisztázott Luis Alberto újabb sarokrúgását követően (61.).

A Lazio hatalmas gólszerzési lehetőséget hagyott ki a 63. percben: Casale lövését Scuffet ügyesen hárította, majd Vecino kipattanóját Manea és az olasz kapus is blokkolta, mielőtt az uruguayi alig néhány méterről a kapu mellé küldte volna a labdát.

A CFR 1907 ezután emberhátrányba kényszerült, a horvát Muhar ugyanis megkapta a második sárga lapját (77.), a kolozsváriaknak ennek dacára sikerült újabb jó gólszerzési lehetőséget kialakítaniuk: Braun a kapu elé ívelt, Yeboah azonban 7 méterről mellélőtt. Az olaszok, akik az utolsó félidőben inkább az ellentámadásokra építettek, újabb lehetőséghez jutottak Basic révén (90+2.), aki távolról lőtt, a labda a keresztléc fölött hagyta el a pályát.

A Kolozsvári CFR 1907 a 100. mérkőzését játszotta a Lazio ellen az európai kupaporondon.

Fotó: a CFR 1907 közösségi oldala

Labdarúgó-Európa-konferencialiga, rájátszás a legjobb 16 közé jutásért, visszavágó: Kolozsvári CFR 1907 – Lazio Róma 0-0, továbbjutott a Lazio 1-0-s összesítéssel.

Kolozsvár, Dr. Constantin Rădulescu-stadion, vezette: Felix Zwayer; partjelzők: Stefan Lupp, Marco Achmuller; tartalék: Sven Jablonski (mind németek).

Sárga lap: Muhar (36., 77.), Deac (54.), Cvek (59.), illetve Casale (14.), Immobile (37.).

Kiállítva: Muhar (77).

CFR 1907: Scuffet – Manea (84. Braun), Kolinger, Burcă, Camora – Deac (78. Hoban), Cvek, Muhar, Krasniqi (84. Petrila) – Malele (70. Bîrligea), Janga (84. Yeboah).

Lazio: Luis Maximiano – Lazzari, Gila, Casale, Hysaj – Luis Alberto (76. Cataldi), Vecino, Basic – Romero (66. Cancellieri), Immobile, Felipe Anderson.

* Kolozsvári CFR 1907 – SS Lazio 0-0, továbbjutott az SS Lazio 1-0-s összesítéssel;

* Partizan Belgrád – Sheriff Tiraspol 1-3, továbbjutott a Sheriff Tiraspol 3-2-es összesítéssel.