Ötödik vereségét szenvedte el zsinórban a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperligában, ami egyre nehezebben feldolgozható. Egyrészt ebből az ötből négy mérkőzésen ítéltek büntetőt a sepsiszentgyörgyi csapat ellen, legalább kettő (de valójában inkább három) el is döntötte a találkozó sorsát. Ezen a meccsen is egy tizenegyes bizonyult meghatározónak. Ez a statisztika. Azt sem lehet azonban véka alá rejteni, hogy a székelyföldi alakulat semmit nem játszott – ezen az összecsapáson sem.

Persze arról is lehet beszélni, hogy az alaprotációból hat játékos hiányzott: Păun, Rodriguez, Ciobotariu és Aganović sérülés miatt, Alimi és Damașcan pedig azért, mert a meccset hétfőn rendezték. Megmagyarázzuk: mindkettejüket behívták hazájuk válogatottjába, és a FIFA szabályai szerint a klubnak hétfőtől köteles volt őket elengedni. Ilyen foghíjas kerettel, a teljes középpályás sor kiesésével Ňinajt küldte be védekező középpályásnak Liviu Ciobotariu, ezzel azonban gyakorlatilag kivett egy embert a támadásépítésből. Ha pedig a másik középpályást, Francisco Juniort nézzük, ő tíz passzból nyolcat biztosan hátrafelé adott. Tegyük hozzá, hogy az OSK játékosai mintha teljesen elfelejették volna a labdakezelés alapelemeit, néha egészen elképesztő módon voltak képtelenek lekezelni a labdát, az egészen pontatlan passzokról és iszonyúan rossz megoldásokról nem is beszélve. A támadójátékról mindent elmond, hogy a háromszékiek első (és egyetlen) szögletet a 90+4. percben végezhették el.

A Sepsi OSK mindössze az első tíz percben próbált mozogni valamit, aztán teljesen elveszítette a középpályát, ahol tízből nyolc labdát elveszített. A védelem azonban jól zárt, így az U sem volt különösen veszélyes. Első alkalmommal paradox módon Ňinaj veszélyeztetett, amikor rosszul nyúlt bele egy beadásba, de Niczuly résen volt. A 34. percben Silaghi tört be a bal oldalon, az ötös sarkán kapta vissza a kényszerítőt, lövése pedig a hosszú sarok melletti kapufát súrolva hagyta el a játékteret. Az OSK egyetlen említésre méltó helyzete Šafrankóhoz fűződik, de a tizenhatos jobb oldaláról eleresztett lapos lövése több méterrel elkerülte a hosszú sarkot.

Szünet után egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy most már egy döntetlennel is megelégednének Liviu Ciobotariu legényei, többnyire a védekezéssel voltak elfoglalva, néha ellenakciókkal próbálkoztak. És míg az FCU nem tudott igazán veszélyes lenni, a 68. percben Ștefănescu lövőhelyzetbe cselezte magát, de nem találta el a legjobban a labdát. Az igazán nagy lehetőséget azonban a 75. percben Debeljuh hagyta ki, aki két méterről a kapufa tövére fejelte a labdát. Talán nem a játék képével összhangban lévő gól lett volna, de a kolozsvári gárda sem igazán érdemelt győzelmet, mert nem voltak helyzetei. Egészen a 81. percig, amikor Nistor kapta lövésre 12 méterre középen, Oteliță próbálta bevetődve blokkolni, aztán nem tudott már megállni, és elkaszálta a kolozsvári csatárt, noha az bőven fölérúgta. A sértett végezte el a büntetőt, a kapu közepére, miután Niczuly elmozdult onnan (1-0).

A hátralévő időben Niczulyjal a félpályán támadt az OSK, de a beívelt labdákat rendre kivágták a védők, a hosszabbításban kiharcolt egyetlen szöglet sem hozott helyzetet.

Az igazság az, hogy az FCU sem érdemelt győzelmet, a Sepsi OSK teljesítménye azonban ismét kiábrándító volt, és az ötödik vereséggel lassan a tabella mélyére süllyed. Az előző FIFA-ablak miatti szünet vízválasztó volt a csapat életében, egy jól játszó eredményes gárda vonult kéthetes pihenőre, és egy szétesett legénység jött vissza. Most újabb kéthetes FIFA-ablak következik. Lehetne esetleg most fordított előjellel?

Szuperliga, 12. forduló: Kolozsvári FCU – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-0 (0-0).

Kolozsvár, Kolozsvár Aréna. Vezette: Andrei Moroiță (Ploiești) – Valentin Avram (Bukarest), Ionel Dumitru (Gherhița). Tartalék: Mircea Ardelean (Arad). Ellenőr: Eduard Dumitrescu (Pitești). Videóbíró: Kovács István (Nagykároly). Segéd-videóbíró: Alexandru Vodă (Gyulafehérvár).

Kolozsvári FCU: Iliev – Chipciu, Masoero, Mitrea, Vătăjelu (28. Oancea), Cîmpanu (66. V. Gheorghe), Doukouré (75. Filip), Bic, Silaghi (66. Stoica), Popa (74. Manu), Nistor.

Sepsi OSK: Niczuly – Oteliță, Bălașa, Kecskés, Fl. Ștefan, Ňinaj, Ion Gheorghe (85. Rondón), Fr. Junior (85. Matei), Ștefănescu, Šafranko (61. Debeljuh), Varga (61. Kallaku).

Gólszerző: Nistor (82. – büntetőből).

Sárga lap: Bic (86.), Chipciu (90.), illetve Ňinaj (63.), Fr. Junior (78.).

* Szuperliga, 12. forduló: Universitatea 1948 Craiova – Nagyszebeni Hermannstadt 1-1, Bukaresti Rapid 1923 – Jászvásári CSM Politehnica 3-2, Petrolul 52 Ploiești – Aradi UTA 0-0, FC Voluntari – CSU Craiova 0-0, Botosáni FC – Bukaresti FCSB 0-1, Galaci Suporter Club Oțelul – Konstancai FCV Farul 0-1, Bukaresti Dinamo 1948 – Kolozsvári CFR 1907 1-1, Kolozsvári FCU – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-0.

* 2. liga, 9. forduló: CS Tunari – Vajdahunyadi Corvinul 1921 1-1. Az élcsoport: 1. Slobozia 21 pont, 2. Sellemberk 20, 3. Bodzavásár 18.