Miután a legutóbbi játéknapon a szászrégeniek egy vitatott büntető következtében az utolsó percekben szalasztották el a három bajnoki pontot az ACS Marosvásárhely otthonában, az Enyedi Andrei által irányított gárda ezúttal a listavezető Nyárádtői Unireát látta vendégül. A Maros megyei „rangadón” közel 400 néző volt jelen. Ezek között volt mintegy tíz Nyárádtőről érkezett szurkoló is, akik – noha mindvégig sportszerűen drukkoltak kedvenceiknek – mosolyra is fakasztottak, hiszen a hetvenes-nyolcvanas években használt lózungokat, valamint a kézilabda-mérkőzéseken megszokott szövegeket kiabálták...

A találkozó több mint kemény erőpróbának ígérkezett a szászrégeniek számára, hiszen a bajnokságot csapnivalóan kezdték, az eddigi öt meccsen csupán két pontot gyűjtöttek, míg a túloldalon a vendégek szinte hibátlan mérleggel álltak a tabella élén, csupán a feljutásra pályázó, nagy rivális Beszterce-naszódi Gloria 2018 ellen veszítettek  pontokat.

Már a mérkőzés rajtján látszott, hogy a nyárádtőieknek nem lesz formaság megszerezni a győzelmet, hiszen a CSM Avântul átvette a párharc irányítását, lendületesen, magabiztosan fociztak a hazaiak. A pontos és tetszetős adogató játékuk azonban az első félórában nem nyilvánult meg említésre érdemleges gólszerzési lehetőségekben. A vendégek finoman fogalmazva nagyon halvány teljesítményt nyújtottak, az egyetlen gólhelyzetük a 24. percben adódott, amikor Fülöp István a büntetőterület bal oldaláról veszélyesen kanyarította a labdát kapura, ám Bucin remek érzékkel szögletre tolta a felső léc alá tartó pöttyöst. Ezek után a házigazdák remek játékának köszönhetően megjelentek a nagy, említésre méltó helyzetek is: miután a 30. percben Șerbănați kecsegtető szögből jócskán föléemelt, alig egy perc elteltével Panga közvetlen közelről lőtt, ám Lupu lábbal, kézilabdakapus módjára hatalmas bravúrral szögletre hárított. A jobb oldali sarokrúgásból Potor hajszálpontosan ívelt be, a lendületesen érkező Truța pedig mintegy 8-9 méterről védhetetlenül fejelt a nyárádtői kapuba (1-0). A félidő hajrájában az CSM Avântul két újabb óriási gólhelyzetet dolgozott ki Chirlejannal a főszerepben: mindkét alkalommal egyedül nézhetett farkasszemet a fiatal Lupuval, előbb azonban néhány méterről mellégurított (43.), majd két perccel később szintén közelről a kapuvédőt vette célba! A túloldalon Oltean próbálkozott távoli lövéssel, ám kísérlete erőtlenre sikeredett (45+1.).  Az első félidő utolsó negyedórájának sziporkázó hazai teljesítménye akár háromgólos előnyt is eredményezhetett volna, míg a vendégek játéka nagyon kiábrándító volt, messzemenően elmaradt a minimális elvárásoktól is...

A második játékrészben a nyárádtői gárda határozottan lépett pályára, szinte végig támadott és uralta a félidőt. Az 59. percben a szünet után pályára lépett nagyon aktív és állandó jelleggel veszélyes Pinto jó pozícióból mellélőtt, amire egy perc elteltével a házigazdák góllal válaszoltak: ekkor egy gyors, tetszetős támadást követően Panga remek helyzetbe került, s pár méterről bevette Lupu kapuját (2-0). Az Unirea 2018 labdarúgói ekkor döbbenhettek rá arra, hogy ennek már fele sem tréfa: a helyzetük egyre kilátástalanabbá válik, s könnyedén kikaphatnak a tabella utolsó előtti helyén tanyázó régeniektől! Ezért erőteljes és elszánt támadásokat vezettek Pintóval, Olteannal, Triffel, valamint Astafeijel a főszerepben. Utóbbi kétszer is veszélyeztette Bucin kapuját: a 62. percben mintegy 10 méterről gyengén fejelt kapura, majd a 66. percben Pinto pontos beadásából, közelről fejelhetett kapura, ám a hazaiak hálóőre kitűnő érzékkel hárított!  Négy perccel később pedig ugyancsak Pinto távoli lövését Bucin könnyedén elcsípte. A 86. percben a CSM Avântul emberhátrányba került, miután a csupán tíz perce pályára lépett és hosszan tartó sérülése után felépült Merdariu Astafei-jel szemben elkövetett durva belemenését jogos piros lappal torolta meg a karácsonkői sípmester. (A védő megmozdulása a nyárádtőiek térfelén meggondolatlan volt, ráadásul teljesen értelmetlen!) Az éllovas utolsó lehetősége a szépítésre a 90+2.perc eseménye, amikor Trif közelről erőtlenül találta el a játékszert, így nem okozott különösebb gondot Bucinnak.

A majdnem hétperces hosszabbítást lezáró hármas sípszó egy váratlan, ám teljesen megérdemelt szászrégeni sikert szentesített. A péntek délutáni találkozót szemlélve feltevődik a jogos kérdés: ez az a CSM Avântul, amely két héte keservesen megizzadt egy pontért hazai környezetben Alsógáld ellen? És ez az éllovas Nyárádtő, amely az elmúlt öt fordulóban 13 pontot gyűjtött be?

3. liga, IX. csoport, 6. forduló: Szászrégeni CSM Avântul – Nyárádtői Unirea 2018
2-0 (1-0).
Szászrégen, Avântul-pálya, napsütéses időjárás, mintegy 450 néző. Vezette: Bogdan Florea (Karácsonkő) – Andrei Pișta (Fălticeni), Biró Zsolt (Bölön). Ellenőr: Ștefan Donciu (Sepsiszentgyörgy), Dan Monea (Nagyenyed).
Szászrégeni CSM Avântul: Bucin – Bugnar, Suciu, Șerbănați (68. D. Dan), Bucur, Truța (76. Merdariu), S. Luca, Potor (76. S. Chirilă), Chirlejan (90+4. Ghiță), Murar, Panga.
Nyárádtői Unirea 2018: Lupu – Suslak, Coza (46. Horșia), Savin, Todoran, Vasiu, Bârstan (74. Bodor), Oltean, Popa (59. Piper), Fülöp I. (46. Bálint), Astafei.
Gólszerzők: F. Truța (32.), Ov. Panga (60.).