A Ferencváros hazai pályán háromgólos vereséget szenvedett a feröeri KÍ Klaksvíktól a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező első fordulójának szerdai visszavágóján, így 3-0-s összesítéssel búcsúzott a legrangosabb európai kupasorozattól.

A Ferencváros idei első hazai Bajnokok Ligája-mérkőzésén a 89 éves Bodrogi Gyula, a Nemzet Színésze végezte el a kezdőrúgást.

A zöld-fehérek igencsak álmosan kezdték az összecsapást a rekkenő hőségben, nem estek neki az esélytelenebbnek tartott feröeri riválisnak, amely ezt kihasználva már az ötödik percben veszélyeztetett egy szögletet követően. Ekkor még Dibusz menteni tudott, de néhány perccel később a vendégek 11-esénél már a válogatott kapus sem tudott segíteni (0-1). A hideg zuhannyal felérő gól sem rázta fel a magyar bajnokot, amely csak meddő mezőnyfölényt tudott kiharcolni. Az FTC fásultan és a támadó harmadban elképzelés nélkül futballozott, így a szervezetten védekező riválist nem sikerült zavarba hoznia, az első komolyabb hazai lehetőségre húsz percet kellett várni. A szurkolók az ivószünetnél skandálták először az „ébresztő” rigmust, félóra elteltével pedig ennél is élesebb kritikával illették a csapat játékát, miközben hazai labdavesztés után a feröeriek egy gólvonalig kijátszott ziccert értékesítve megduplázták az előnyüket (0-2). A szünetig hátralévő időben a Ferencváros valamelyest fokozta a nyomást, de szépíteni nem tudott, sőt a túlságosan kint álló Dibusz potyagólt kapott, mert visszafelé futva nem találta el a szélről kapura lőtt labdát... (0-3)

A folytatásban hiába birtokolta jóval többet a labdát és próbálkozott átlövésekkel a Ferencváros, igazi helyzete továbbra sem akadt, ezzel szemben egy újabb vendégkontra végződött ziccerrel, de Dibusz ezúttal bravúrral hárítani tudott. Sztanyiszlav Csercseszov hitehagyott együttesén sem a szünetben, sem az 57. percben végrehajtott kettős csere nem segített, ugyanúgy csak meddő mezőnyfölény jellemezte a találkozót, mert a vendégek védelme szinte hiba nélkül játszott. A 65. perctől fokozódott a nyomás a feröeri kapun, de hazai gólt továbbra sem ünnepelhetett a publikum, így a 75. percben elfogyott a türelem: a drukkerek „auf Wiedersehen” és „ruszkik, haza!” rigmussal követelték az orosz vezetőedző távozását. A hajrára teljesen szétesett a Ferencváros, amely Dibusz újabb két védésével kerülte el, hogy még megalázóbb különbségű vereséget szenvedjen a félprofi ellenféltől... Az elszánt feröeri csapatot éljenzéssel és vastapssal jutalmazta a közel húszezres nézősereg, a sajátjait pedig kifütyülte.

Az FTC a kudarcával átkerült az Európa-konferencialiga selejtezőjébe, amelynek második fordulójában az ír Shamrock Rovers együttesével találkozik. A két gárda tavaly az Európa-ligában találkozott a csoportkörbe jutásért, akkor a Ferencváros 4-1-es összesítéssel jutott a főtáblára.

Legutóbb 2017-ben a Budapest Honvéddal fordult elő, hogy a magyar bajnok az első párharcát elvesztette a BL-selejtezőben, feröeri klub pedig – három kiesést követően – most először vert meg és búcsúztatott magyar csapatot európai kupasorozatban.

Adama Traoré, a Ferencváros (b) és Vegard Forren, a feröeri Kí Klaksvík játékosa

a labdarúgó Bajnokok Ligája 1. selejtező fordulójában játszott Ferencváros TC – Kí Klaksvík

visszavágó mérkőzésen a Groupama Arénában 2023. július 19-én

Fotó: MTI/Illyés Tibor

Labdarúgó Bajnokok Ligája, selejtező, 1. forduló, visszavágó: Ferencvárosi TC – KÍ Klaksvík (feröeri) 0-3 (0-3). Továbbjutott: a KÍ Klaksvík, 3-0-lal.
Budapest, Groupama Aréna, 18.187 néző, vezette: David Smajc (szlovén).
Gólszerzők: Fredriksberg (8., 32., előbbit 11-esből), Kassi (45+1.).
Sárga lap: Botka (79.), S. Mmaee (86.), Abu Fani (88.).
Ferencvárosi TC: Dibusz – Botka, S. Mmaee, Knoester, Civic (74. Marquinhos) – Baráth (46. Ben Romdhane), Abu Fani, Gojak (46. Makreckis) – Traore (57. Owusu), Varga, Zachariassen (57. Lisztes).
KÍ Klaksvík: Johansson – Petersen, Faero, Forren – Danielsen, Andreasen, Pavlovic (46. Hansson), Joensen (73. Da Silva) – Fredriksberg (56. Mikkelsen), Kassi (73. Gussias), Kronberg (90+3. Ahmed).

Labdarúgó Bajnokok Ligája, selejtező, 1. forduló, visszavágó: Ludogorec Razgrad (bolgár) – Ballkani (koszovói) 4-0, továbbjutott: Ludogorec Razgrad, 4-2-vel; Valmiera (litván) – NK Olimpija Ljubljana (szlovén) 1-2, tj: NK Olimpija Ljubljana kettős győzelemmel, 4-2-vel; Qarabag (azeri) – Lincoln Red Imps (gibraltári) 4-0, tj: Qarabag kettős győzelemmel, 6-1-gyel; FC Swift Hesperange (luxemburgi) – Slovan (szlovák) 0-2, tj: Slovan, 3-1-gyel; Larne (északír) – HJK Helsinki (finn) 2-2, tj: HJK Helsinki, 3-2-vel; Dinamo Tbiliszi (grúz) – FC Asztana (kazah) 1-2, tj: FC Asztana, 3-2-vel;  Ferencvárosi TC – KÍ Klaksvík (feröeri) 0-3 (0-3). Továbbjutott: a KÍ Klaksvík, 3-0-lal.

Megváltak Csercseszovtól

Távozik posztjáról a Ferencváros labdarúgócsapatának vezetőedzője: Kubatov Gábor klubelnök Facebook-oldalán közölte, Sztanyiszlav Csercseszovval történt személyes megbeszélése eredménye, hogy nem dolgoznak tovább együtt.
„Végtelenül szégyellem magamat mindenki nevében. A mai meccs méltatlan volt a Ferencvároshoz. A konzekvenciákat hamarosan levonjuk. A szurkolóknak köszönök mindent” – írta egy órával korábban a klubelnök.
Az elnök és a vezetőedző közötti egyeztetésről és az együttműködés befejezéséről a fradi.hu is beszámolt, egyúttal jelezte, hogy a csapat irányítását ideiglenesen Máté Csaba veszi át.
Az 59 éves orosz tréner 2021 decembere óta irányította a Ferencvárost,
amellyel az idén a bajnokság megnyerése mellett a nyolcaddöntőig jutott az Európa-ligában.