A ráadáspercekben szerzett góllal nyert a Sepsi OSK az UTA ellen a labdarúgó-Szuperliga 8. fordulójában, hétfő este.

Abban talán nincs vita, hogy nem az aradiak elleni meccs volt a háromszékiek legsikerültebb találkozója. Még érződött a csütörtöki norvégiai gyomros, s noha a mérkőzés zömében a házigazdáknál volt a labda, nagyon nehezen talált utat Iacob kapuja felé. Az egyetlen pozitívum, hogy az utolsó pillanatig bíztak a sikerben, noha ez csak a hosszabbítás perceiben körvonalazódott, amikor gyakorlatilag már minden külső szemlélő elkönyvelte a gól nélküli döntetlent.

A találkozó Varga beköszönésével kezdődött, aki 18 méterről kevéssel fölédurrantott, de lassan az UTA kiegyensúlyozta a játékot, és a 14. percben Oteliţă bevetődéssel mentett Cooper elől, Ňinaj nagy hibája után. Noha a labda többnyire a hazaiaknál volt, a továbbiakban is csak Cooper fejesét és Fabry lövését említhetjük, de egyik sem tette igazán próbára Niczulyt. Az OSK az első félidő legnagyobb helyzetét a 33. percben hagyta ki: Oteliţă beadását Šafranko a rövid sarokra lőtte, Iacob azonban hatalmas bravúrral szögletre ütötte a labdát. A 39. percben egy hosszabb támadás végén Varga az ötös sarkáról lőtte rá, Stolnik azonban belevetődve szögletre mentett. A félidő hatalmas UTA-lehetőséggel zárult, Cooper fordulásból a rövid felső sarok közelében telibe találta a kapufát.

A második félidőben is folytatódott a hazaiak mezőnyfölénye, de rengeteg rossz passzal és pontatlan beadással. A 64. percben Ňinaj fejese ismét komolyabb próbára tette Iacobot, míg a túloldalt Fabry távoli lövése súrolta szinte a keresztlécet. A 72. percben az egyéves szünet után a pályára visszatért Debeljuh lőtt ballal a rövid sarok mellé 8 méterről, de végig nagyon érződött az építkezésből a sérült Matei hiánya, valamint hogy Varga és Ştefănescu fejben elfáradt.

A meccs akkor dőlt el, amikor már senki nem számított rá. Mihai szabálytalankodott 25 méterre középen Iacob kapujától, a szabadrúgást pedig Aganović mesterien a jobb felső sarokba csavarta (1-0). De ezzel még nem volt vége, a szinte slusszpoén hátravolt! Egy Niczuly kapuja felé vágott labdát Ňinaj kifejelhetett volna, de ehelyett úgy döntött, hogy hagyja a kapusnak, és hirtelen lehúzta a fejét, így Stahl egyedül találta magát

Niczullyal – emelése azonban elkerülte a kaput. Állítólag valaki rákiáltott Ňinajra, hogy „hagyjad” – ő meg hagyta. A csapattársak egyike sem vállalta, hogy kiáltott volna...

Ezzel a sikerrel a Sepsi OSK veretlenségi sorozata rendes játékidőben (az egyetlen, norvégiai vereség a hosszabbításokban következett be) az idényben a 13-ra emelkedett, a Szuperligában a székelyföldi az egyetlen csapat, amely még nem kapott ki, hat meccs alatt pedig alig kétszer vették be a kapuját. Igaz, kevesebb gólt is csak az UTA lőtt eddig.

A Szuperliga két hét múlva folytatódik, 16-án szombaton a Sepsi OSK a CSU Craiova vendége lesz. Talán pályára léphet már Kecskés is, akinek az UTA elleni meccsre még nem jött meg a zöld kártyája, pedig lehet, hogy szükség lett volna rá, hiszen Bălaşa az első félidőben megsérült. Biztosan nem lép azonban pályára Dumitrescu, aki már hétfőn sem játszott, mert egymillió euróért a Slavia Prágához igazolt. Helyére az OSK visszahozta a Rapidtól Florin Ştefant, aki a sepsiszentgyörgyi csapatban futott be, távozása után azonban sehol sem találta meg a számításait.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Labdarúgó-Szuperliga 8. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Aradi UTA 1-0 (0-0).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK stadion. Vezette: Marcel Bîrsan (Bukarest) – Radu Ghinguleac (Bukarest), Marius Marchidanu (Brăila). Tartalék: Ionuţ Coza (Cernica). Ellenőr: Ioan Onicaş (Zilah). Videóbíró: Horia Mladinovici (Bukarest). Segéd-videóbíró: Florian Vişan (Galac).

Sepsi OSK: Niczuly – Ciobotariu, Bălaşa (29. Aganović), Ňinaj, Oteliţă, Păun (60. Ion Gheorghe), Alimi, Rodriguez, Ştefănescu (80. Rondón), Varga (60. Debeljuh), Šafranko (80. Fr. Junior).

UTA: Iacob – Rodrigues, Benga (77. Stanciu), Stolnik, Dumitraşcu, Marku (46. Carp), De Freitas, Fabry, R. Pop (46. C. Mihai), Cooper (62. Vučenović), Micovschi (62. Stahl).

Gólszerző: Aganović (90+3.).

Sárga lap: Rodriguez (58.), illetve Fabry (87.).